Dorostový tábor - Košátky 2021

obsazení: Dorost CB Benátky n. J.

Krátký film - Dary tří králů

režie&scénář: Ondřej Toužimský

obsazení: Dorost CB Benátky n. J.

Krátký Lego film - Narození Ježíše

hlasy: Mládež CB Benátky nad J.

original: Josh Carroll LEGO

Tvorba z našich rodin

Pozvánka pro děti a rodiče na netradiční setkání s Mikulášem

V sobotu 5. 12. přicestuje Mikuláš do Benátek n./Jiz. Sledujte on-line přenos u svých obrazovek od 16:30 hod - na těchto webových stránkách.

Ti z Vás, kteří by chtěli dostat drobnost na památku a setkat se s Mikulášem, přijďte potom v čase 17:00 – 19:00 hod na adresu Dražická 387.

S ohledem na současná opatření poslouchejte anděly, kteří Vám na místě řeknou, jak se po jednotlivých rodinách s Mikulášem pozdravit.

Kdo z dětí si bude chtít drobnost vyzvednout, nahlaste se prosím, na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do čtvrtka do půlnoci.

Těšíme se na vás, Mikuláš s přáteli.

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kvůli vládním opatřením v současné době bohoslužby v Dražické ulici nemáme. Během této doby se bohoslužby konají přes internet (Zoom), k nim je možné se připojit ze svého domova. Společné nedělní bohoslužby se v modlitebně budou konat až to situace dovolí, přenášení bohoslužeb přes internet bude pak ještě po nějakou dobu pokračovat.

Během této doby se v modlitebně nekonají ani setkání dětí a dorostu; i ta probíhají přes Zoom. Sbor se snaží pomáhat seniorům (nákupy, odvoz k lékaři, rozhovory...). Pokud by kdokoliv měl nějakou potřebu, je možné zavolat na telefon kazatele sboru 608333926

„Netrapte se žádnou starostí“   Filipským 4,5

Každý máme starosti. Musíme se starat o děti, o obživu, o bydlení. Bible nehovoří, že člověk může prožít život bez starostí, ale mluví o tom, že člověk nemusí být ustaraný, sklíčený starostmi. To má na mysli i Ježíš, když říká: „Netrapte se, Bůh ví, co potřebujete“. Ustaranost je důsledek toho, že člověk vzal svůj život do svých rukou. Často se jako lidé bojíme věci pustit ze svých rukou - předat volant svého života do rukou Božích a důvěřovat mu. O tom však je víra. Nejen, že věřím v Boha ale důvěřuji tomu, kdo mi stojí nablízku, kdo je mým pánem, kdo není tak daleko, aby nedosáhl na naše problémy, aby neslyšel volání našich modliteb. K této důvěře, ze které plyne však i pokoj nás Bůh zve. A tak

„všechnu svou starost vložte na něj, protože mu na vás záleží.“ 1 Pt 5,7

Verš pro náš sbor na rok 2020

Chci znát Kriasta a moc jeho vzkříšení.

Fil. 3, 10

Slovo kazatele

Církev je zvláštní.

Asi by s tím souhlasil nejeden dnešní člověk. Pro řadu lidí je možná církev zvláštní tím, že se zde děje něco jiného než je obvyklé, že se zde setkávali zvláštní (věřící) lidé, že zde zaznívají jiná slova než na která jsou zvyklí. Ze zvláštních míst a věcí mají někdy lidé obavy a možná i proto mají problém překročit práh kostela či modlitebny. Sám jsem poznal církev jako místo úplně obyčejné. Místo kde jsou obyčejní lidé, kde jsou obyčejné radosti i starosti, kde se neděje mnoho věcí, které by byly „zvláštní“. Přesto bych však souhlasil, s tím, že je církev zvláštní. Avšak zvláštní v jiném slova smyslu. Církev je zvláštní ne proto, že by byla jiná. Je zvláštní proto, že zde má zvláštní - určitý úkol (asi tak jako když je vypraven zvláštní vlak, nebo vyjde k nějaké události zvláštní vydání novin). Úkolem církve je být místem pro setkání. Místem, kde se lidé mohou setkat s Bohem, ale i druhými lidmi.
Před téměř 2000 lety bylo o první církvi napsáno: „Chválili Boha a byli všemu lidu milí.“ Přál bych si, aby náš sbor byl místem, kde je Bůh centrem dění, kde však ani lidé nejsou opomíjeni a je jim zde dobře. Nechceme být sborem zvláštním - jen pro některé, ale sloužit lidem v našem městě tím, co jsme sami od Boha dostali, plnit ten zvláštní úkol, ke kterému zde církev je. 

Miloš Hejzlar