Letní sborová dovolená

Možnost přihlášení do třílůžkového pokoje v  budově!!

Společná dovolená – od 18.7.2020 do 25.7.2020 v Beskydské oáze v Písku u Jablunkova

Budovy vzdělávacího a rekreačního střediska, které byly postaveny na místě bývalé rodinné usedlosti, jsou provozovány obecně prospěšnou společností. Ta pak spadá pod Slezskou církev evangelickou augsburského vyznání – SCEAV. Tato církev působí především na území Těšínského Slezska v Moravskoslezském kraji. Jelikož členy církve jsou lidé české i polské národnosti, konají se ve většině kostelů bohoslužby v obou jazycích. Do SCEAV náleží 22 sborů + kazatelské a misijní stanice. Jako hosty nás také rádi přivítají na své bohoslužbě v evangelickém kostele v blízkém Písku u Jablunkova, se kterým Beskydská oáza úzce spolupracuje. Pokud bychom chtěli navštívit starý dřevěný kostelík, museli bychom se za ním vypravit na Hrčavu, kam lze dojít po turistických cestách nebo autem.

Středisko nabízí ubytování maximálně 52 hostům. V celém komplexu je k dispozici zdarma WIFI připojení k internetu.

Pokoje a sály v hlavní budově

Hlavní budovu tvoří 1 přízemí a 2 patra. Pokoje jsou prosvětleny velkými okny s nádherným výhledem na zalesněné okolí a louky. Každý pokoj má samostatné sociální zařízení (kromě jednoho dvoulůžkového ve druhém patře, sociální zařízení je však hned vedle na chodbě a apartmánem, který má sociální zařízení společné pro dva pokoje) a základní hotelové vybavení (tzn.: židle, stůl, skříň, noční stolky s lampičkami, police na zavazadla, postele se zásuvnými přistýlkami). V apartmánu ve druhém patře je umístěna malá lednička.

Kapacita hlavní budovy je maximálně 36 osob.

V hlavní budově je také malá odpočinková místnost na prvním patře s pohodlnou sedací soupravou a velkou televizí. Na prvním patře se nachází krásná slunečná jídelna/ společenský sál s balkónem. Prostorná místnost je zařízená ve venkovském stylu a její kapacita je 50 osob. Je vybavena i pro přednášky (projektor, mikrofon, plátno, flipchart….)

K dispozici jsou i malé kuchyňky na prvním i druhém poschodí (je zde konvice, mikrovlnná trouba, dřez a nádobí).

V přízemí se buduje herna pro malé děti, ta je momentálně ve druhém patře. Součástí herny bude velkoplošná obrazovka s možností promítání.

Ubytování ve srubu

Srub se skládá z přízemí, kde je plně vybavená kuchyň, společenský sál, v suterénu je pingpongový stůl a sprchy a WC, v patře je pak další koupelna se sprchovacím koutem a 2 WC. V patře jsou rovněž i 4 pokoje (dva dvoulůžkové a dva 4 lůžkové – v každém je možnost 1 přistýlky).

 

Před budovou je velká louka, která je bezpečným místem pro hry a dovádění dětí. Na přilehlém pozemku je také možnost stanování. Venkovní posezení nabízí výhled na pískoviště a malou trampolínu. Můžeme využit i ohniště pro večerní posezení.

Okolí

Blízké okolí nabízí cesty lesem na horské chaty Studničný a Gírovou. Nedaleký Bukovec nabízí naučnou stezku pro děti i dospělé, kterou mohou absolvovat jak pěší, tak cyklisté, tak in-linisti.

Zajímavým turistickým cílem je hranice tří států – Česka, Slovenska a Polska. „Trojmezí“ se nachází na Hrčavě, kde je i nejmladší z beskydských dřevěných kostelíků

Venkovní bazén je v Jablunkově, kromě koupání nabízí i lanové dráhy.

Ceník Beskydské oázy pro náš pobyt:

 • cena za osobu/noc je 300,- Kč
 • děti do 2 let zdarma (respektive do 4 let bez nároku na postel)
 • děti do 2 s nárokem na postel 150 Kč
 • děti od 2 do 12 let 200 Kč
 • jednorázový poplatek za lůžkoviny + ručníky je 100,- za pobyt/osobu
 • poplatek obci činí 20,-/dospělou osobu/noc
 • cena srubu je 3000,-/ noc pro 1-12 osob, pro každou další osobu platí 100,- za přistýlku/noc.
 • pes 300 Kč

Ceny za jídlo obědy a večeře jsou ve třech kategoriích – dle výběru jídla“

 • kontinentální snídaně 80 Kč
 • bufetová snídaně 130 Kč
 • oběd 100 / 120 / 150 Kč
 • teplá večeře 130,-/osobu
 • dětské porce 70 / 90 / 100 Kč

Storno poplatky

Při zrušení rezervace méně než 30 dní před uskutečněním pobytu 25% z celkové ceny ubytování
Při zrušení rezervace méně než 15 dní před uskutečněním pobytu 50% z celkové ceny ubytování
Při zrušení rezervace méně než 2 dny před uskutečněním pobytu 100% z celkové ceny ubytování

Doprava

autem – po mezinárodní silnici E 75 do Jablunkova, u Penny Marketu na křižovatce odbočit směr Bukovec, PL, po cca 5 km po levé straně je vidět nový kostel, za ním cca 150 m odbočka vpravo mezi domy s cedulkou Beskydská oáza.

autobusem – do Jablunkova, aut. st., dále pak s přestupem na autobus směr Bukovec, škola na zastávku Písek, požární zbrojnice. Na chatu je to pěšky mírně do kopce cca 1500m.

vlakem – do žst. Jablunkov-Návsí (trať č. 320), dále pak autobusem z autobusového nádraží v Návsí, které je situováno nedaleko žst. (ze zastávky Bukovec, Písek) směr Bukovec, škola na zastávku Písek, požární zbrojnice. Pro přesun na chatu se zavazadly doporučuji zavolat si odvoz někoho z nás autem, bez zavazadel je to procházka cca 1,5 km mírně do kopce směr Beskydská Oáza.

Chata má  parkoviště bezprostředně před budovou s kapacitou kapacitu cca 15 osobních aut. Cesta autem po dálnici trvá přes 2h, mimo dálnice 3h a veřejnou dopravou 4 a půl hodiny.

Adresa

Písek u Jablunkova, č.p. 107
Frýdek-Místek 739 84
cz +420 734280935
http://www.beskydskaoaza.cz

Přihlášky

Kdo má zájem jet na společnou dovolenou, prosím zašlete mail na adresu jit@sikora.cz