Oznámení 28.5.-4.6.

Biblické hodiny
Ve středu na biblické hodině budeme naposled probírat nesrozumitelné biblické příběhy. Ve středu 7. června zahájíme na biblických hodinách seriál S Ježíšem na cestách podle evangelia Lukáše 7,1-12,34 s možností rozhovoru o probíraném textu evangelia.  Ve středu 7. června budeme probírat text L 7,1-10. Pro vaši přípravu na tuto biblickou hodinu se zamyslete nad tím, co podle vás nejlépe vystihuje, co je to víra: poslušnost bez kritizování, přesvědčivé stanovisko, intenzivní naslouchání, srdečná vlídnost, uznalá úcta, postoj poddanosti. Co podle vás nejlépe vystihuje, co je víra?  V čem na vás dělá chování římského setníka dojem? Co je velká víra? Srovnej s Mt 15,21-28; Dá se taková víra naučit? Roste víra v hlubokých prožitcích? V NZ jsou zvláště vyzdviženi tři setníci: setník z Kafarnaum z našeho textu, setník pod křížem Mt, 27,54 setník Kornélius Sk 10,2 Porovnejte je. Tak velkou víru jsem nenalezl ani v ____ (v9);  Co byste tam mohli dosadit?

Recitál Slávka Klecandra
Zveme vás na koncert Slávka Klecandra ze skupiny Oboroh, který bude 4.6. v 18.00 v našem sboru. Pozvěte své přátelé. Vstupné dobrovolné.

Setkání s Petrem Jaškem
Zveme vás na setkání s humanitárním pracovníkem Petrem Jaškem, který byl rok vězněný v súdánském vězení. 25 let se věnoval pronásledovaným křesťanům. Hrozilo mu, že sám skončí na víc než 20 let v súdánském vězení. Po odsouzení nakonec dostal milost. Co mu to dalo a co mu to vzalo? Povídat si budeme o jeho příběhu, o jeho víře, o jeho poslání a o jeho práci i o pronásledovaných křesťanech. Setkání proběhne v našem sboru v neděli 25.6. v 17.00.

Bez komentáře


Zanechte vzkaz

Your email address will not be published Povinné položky jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*