You are here

Dorost CB Havířov

Dorost

Náš dorost je křesťanským společenstvím, pro které je podstatné budovat společné dobré vztahy založené na biblických hodnotách a etice. Nejsme žádní suchaři. Máme rádi srandu, hry, hudbu, rádi blbnem, jezdíme na tábory, během roku párkrát na chatu, nebo výlet, podnikáme opravdu všelicos… Spojují nás různé společné zážitky, kterých za ty roky není málo, ale spojuje nás ještě taky něco více, a to je láska k Bohu.

Dorost sdružuje sborové děti z CB Havířov i její orlovské stanice a jejich přátele, často z necírkevních rodin. Scházíme se všichni společně každý pátek, a to v sudé týdny v orlovské a v liché týdny v havířovské modlitebně, vždy od 17:15 h do 19:15 h. V náplni pátečních schůzek bývají vždy rozličné hry a zábava, chvalozpěvy a slovíčko, popř. skupinky. Kromě toho pořádáme i mimořádné počiny, přičemž nejdůležitějšími z nich jsou tři víkendové výpravy na různé chaty (na podzim, v zimě a na jaře) a také čtrnáctidenní letní stanový tábor. Zvány jsou všechny děti od 8 do 16 let.

Kontakt na vedoucí dorostu naleznete na stránce Kontakty. Kalendář dorostu naleznete na stránce kalendářů.


Podzimní dorostová výprava

   Všechny dorostence a jejich přátele srdečně zveme na nezapomenutelnou výpravu na chatu Kolibiska v Nýdku, k níž dojde o podzimních prázdninách ve dnech 25. – 29. října 2017. Podle příprav půjde o zcela výjimečný podnik, jelikož hodláme překonat už tak dost vysoko nastavenou laťku. Nenechte si ujít mimořádnou příležitost a vyhraďte si již nyní uvedený čas pro svou účast.

Dorostová výprava do Řeky

     Pololetní prázdniny 2.-5. února 2017 stráví dorost na turistické základně Juventus v Řece. Více údajů u Kuby Halenčáka.

Výprava mládeže na Dolní Bečvu

     Ve dnech 17.-20.11.2016 proběhne výprava mládeže na turistickou základnu Pagoda v Dolní Bečvě. Více údajů u Kuby Halenčáka.

Dorostová výprava na Kyčeru

Ve dnech 27. - 29. května 2016 proběhne dorostová výprava na chatu Kyčera v Košařiskách. Sraz nastane v pátek v 15:30 h na nádraží ČD Havířov, návrat tamtéž v neděli v 18:05 h. S sebou je nutné vzít 200 Kč na pobyt*, spacák, přezůvky, lahev s pitím, svítilnu, šátek, pyžamo, cokoli k opékání na páteční večeři a buchtu na sobotní snídani. Vedle herní a duchovní náplně budou moci děti navštívit horskou chatu Slavíč, vhodné je proto kapesné okolo 40 Kč. Těším se na hojnou účast! Kuba Halenčák (731 139 421)

Schůzka na zelený čtvrtek - změna!

     Vzhledem k zajímavé nabídce, která se neodmítá, rozšiřujeme chystanou mimořádnou schůzku, která proběhne 24. března. Schůzka začne již ve 14:00 h v Orlové, havířovští se proto sejdou u své modlitebny k odvozu auty ve 13:45 h! Kolem 17:20 h se začneme auty přesouvat do KD Petra Bezruče v Havířově, abychom zde shlédli představení "Brány nebes a plameny pekla", kde bude hrát i jeden z našich dlouholetých vedoucích (David Kilnar). Rozvoz dětí domů začne po představení mezi 19:30 a 20:00 h. Kuba Halenčák

Dorostová činnost do konce školního roku

     Vážení příznivci a členové dorostu. Dávám na vědomí rozpis podniků, které nás čekají do konce školního roku 2015/2016 se stručnými průvodními údaji.

4. března - jarní prázdniny, dorostová schůzka se ruší

24. března - velikonoční schůzka v Orlové, mimořádně se bude konat ve čtvrtek od 16:00 h, na Velký pátek se jako dorost nesejdeme

10. dubna - předběžně od 17:00 h vystoupení hudební skupiny Hajaja v havířovské modlitebně (toto není dorostový podnik)

Dorostová výprava do Hrádku

     O pololetních prázdninách 29. - 31. ledna 2016 proběhne dorostová výprava do střediska Církve bratrské „Na skále“ v Hrádku ve Slezsku. Sraz nastane v pátek v 7:30 h na nádraží ČD Havířov, návrat tamtéž v neděli v 17:10 h. S sebou je nutné vzít 250 Kč na pobyt*, spacák, přezůvky, lahev s pitím, svítilnu, šátek, teplé oblečení na spaní a buchtu od maminky či jinou náhražku svačiny. Vedle herní a duchovní náplně budou moci děti navštívit starobylou horskou chatu v Polsku, vhodné je proto kapesné okolo 10 złotych.

Přespání v modlitebně

     Dorostenci mohou po nadcházející páteční schůzce 11.12.2015 zůstat v modlitebně CB Havířov (pravidelné místo konání v Orlové tedy mimořádně přesouváme), zúčastnit se dalšího rozvrhu z dílny Evy a Elišky a popř. též přespat do sobotního rána. Počin zaštiťuje Radim Chovanec (Tel. CTS: 604 180 831). S sebou je nutno vzít spacák, pyžamo, zubní kartáček a 50 Kč. Kuba Halenčák

Výprava na Kyčeru

     Dny 27.-29. května 2016 stráví dorost na chatě Kyčera v Košařiskách. Podrobnosti uvedu na konci května. Kuba Halenčák.

Výprava do Hrádku ve Slezsku

     Pololetní prázdniny 29.-31. ledna 2016 stráví dorost ve středisku Na skále ve sboru CB Hrádek ve Slezsku. Podrobnosti uvedu ke konci ledna. Kuba Halenčák

Stránky