Angličtina

Dny anglického jazyka 2010                            (aktualizováno 11.1.2010)
Pomáháme základním školám v okolí s motivací dětí k výuce angličtiny. V lednu 2008 jsme poprvé dobrovolnicky organizovali Dny anglického jazyka na základních školách v Dolní Krupé, Skuhrově a Rozsochatci za pomoci vysokoškolských studentů a jejich vedoucích z Taylorovy univerzity z USA (Taylor Lighthouse Team). Abychom dětem pomohli s angličtinou, rádi v tom společně s americkými vysokoškoláky opět pokračujeme! Od pondělí 11. ledna 2010 do pátku 22. ledna budeme navštěvovat jednotlivé  školy, takže se děti budou s rodilými mluvčími setkávat v hodinách anglického jazyka, ale i v hodinách tělesné výchovy - je zajímavé, že i tělocvik je v USA jiný ;-). 

Děti si mohou přijít na své i v mimoškolních aktivitách, které jsou od 1. ledna 2010 do neděle 24. ledna připravené pro další poznávání Američanů a angličtiny. Aktivity v Horní Krupé najdete zde.

Jak například vypadaly rukodělné práce v roce 2010? Na jejich začátku jsme četli anglicky pohádku (The Mitten) o rukavici s překladem do češtiny a poté jsme vyráběli papírovou rukavici, do které se vešla všechna vybarvená zvířátka. Používali jsme americké pomůcky a všechny instrukce děti dostávaly v angličtině s českým překladem. Jak to vypadalo můžete vidět ve fotogalerii zde.

Redaktorka havlíčkobrodského deníku nám napsala o keramice s Američany: "Atmosféra byla úžasná, moc se mi u vás líbilo. Držím palce do dalších akcí!" Vznikl i článek, který si můžete přečíst zde.

Na fotografii je vidět tým z Taylorovy univerzity, se kterým jsme v lednu 2010 spolupracovali. Těšíme se z toho, že na nás v USA myslí! Kliknutím na fotografii se zvětší.

Partneři projektu: Církev bratrská v Horní Krupé, Taylorova univerzita v USA a Caleb's Heart.

Fotografie z právě probíhajících Dnů anglického jazyka ve fotogalerii zde.

Líbí se vám projekt Dnů anglického jazyka a chtěli byste ho podpořit? Můžete tak učinit platbou na náš účet 1120051309 / 0800, variabilní symbol 5555. Děkujeme za jakoukoliv podporu, kterou děti jistě ocení.

Chcete se více dozvědět o studentech Taylorovy univerzity? Podívejte se na prezentaci Keri zde Pokud chcete více poznat učitelku Judy - podívejte se na její prezentaci zde. Přidávám i slíbený odkaz na stránky fotografa Dustina, jednoho ze studentů Taylorovy univerzity, zde.Pokud chcete více poznat Megan - podívejte se na její prezentaci zde

Trocha historie pro lepší představu: Jak vše vypadalo v roce 2009 můžete vidět zde.

Mimoškolní aktivity v Horní Krupé v roce 2010

Mimoškolní aktivity jsou připravené pro další poznávání Američanů a angličtiny. Na všech uvedených akcích budou "naši" Američané, které poznáme ve škole. Zveme všechny zájemce, včetně rodičů!

  • 12. ledna od 16:00 (úterý) – závody na bobech na sjezdovce

  • 13. ledna od 15:30 (středa) – keramický kroužek v Horní Krupé

  • 13. ledna od 16:30 (středa) – rukodělné práce s americkými pomůckami

  • 15. ledna od 17:30 (pátek) – Mexická párty (klub Lavina v Horní Krupé). Plakátek zde. Videopozvánka na Mexickou párty zde

  • 16. ledna od 18:00 (sobota) – beseda o všedním životě v USA (i pro rodiče!) Jak vypadá běžný den amerického teenagera? Jak slaví Den nezávislosti? 

  • 17. ledna od 9:00 (neděle) – bohoslužby o zdraví s MUDr. Valečkovou

  • 19. ledna od 15:30 (úterý) – rukodělné práce s americkými pomůckami

  • 22. ledna od 17:30 (pátek) – Lodní Lavina (proběhne i mezinárodní souboj ve hře Lodě). Více na pozvánce zde.

  • 24. ledna od 9:00 (neděle) – bohoslužby s rozloučením a poděkováním Američanům

Všechny uvedené akce (kromě bruslení ;-) budou v Církvi bratrské v Horní Krupé 105. Informace u Romana Neumanna na telefonu 737 745 344. Plakátek je ke stažení zde.

V termínu 31. července - 7. srpna 2010 připravujeme dětský týdenní tábor s angličtinou - více na stránkách Kids Englis Camp

Akce v okolí

Celá řada aktivit probíhá i v Chotěboři (a opět ve školách i mimo ně). Více se dovíte na www stránkách zde nebo od Joanii. Kontakt zde.

Ve Skuhrově bude beseda o všedním životě v USA 20. ledna od 16:00 hod. v základní škole. Plakátek zde

 v Rozsochatci bude beseda o všedním životě v USA 23. ledna od 16:00 hod. v obecním domě. Plakátek zde

 


Dny anglického jazyka 2009                                 (aktualizováno 27.1.2009)
Pomáháme základním školám v okolí s motivací dětí k výuce angličtiny. V lednu 2008 jsme poprvé zdarma organizovali Dny anglického jazyka na základních školách v Dolní Krupé, Skuhrově a Rozsochatci za pomoci vysokoškolských studentů a jejich vedoucích z Taylorovy univerzity z USA (Taylor Lighthouse Team). A letos v tom pokračujeme! Takže se děti budou s rodilými mluvčími setkávat v hodinách anglického jazyka, ale i v hodinách tělesné výchovy - je zajímavé, že i tělocvik je v USA jiný ;-).

Od pondělí 12. ledna do neděle 25. ledna je připravena řada školních i mimoškolních aktivit. 

Pro děti, ale nejen pro ně ;-)

Pro děti jsme připravili mnoho možností, kdy se mohou setkat s Američany mimo školní výuku.

Úterý 13. ledna od 15:00 – závody na bobech ve Skuhrově
Středa 14. ledna od 15:30 – keramický kroužek v Horní Krupé
Středa 14. ledna od 16:30 – rozmanité rukodělné práce v Horní Krupé
Pátek 16. ledna od 15:00 – závody na bobech v Horní Krupé
Pátek 16. ledna od 17:30 – klub Lavina v Horní Krupé (proběhne i mezinárodní souboj v piškvorkách). Více zde.
Sobota 17. ledna od 18:00 – beseda o USA s americkým dezertem v Horní Krupé (i pro rodiče!) - více zde.
Neděle 18. ledna od 9:00 – bohoslužby v Horní Krupé
Úterý 20. ledna od 15:30 – rozmanité rukodělné práce v Horní Krupé
Středa 21. ledna od 16:00 – USA pohledem Američanů - beseda s promítáním ve škole ve Skuhrově (i pro rodiče!) - více zde
Pátek 23. ledna od 17:30 – klub Lavina v Horní Krupé (proběhne i mezinárodní souboj ve hře Lodě). Více zde.
Sobota 24. ledna od 16:00 – USA očima Američanů - beseda s promítáním v obecním domě v Rozsochatci (i pro rodiče!) - více zde
Neděle 25. ledna od 9:00 – bohoslužby v Horní Krupé s rozloučením s Američany

Souhrnný seznam aktivit v rámci dnů anglického jazyka v Horní Krupé je zde

Kromě toho probíhá celá řada aktivit v Chotěboři (a opět ve školách i mimo ně). Více se dovíte od Joanii. Kontakt zde.

V termínu 4. - 11. července 2009 připravujeme dětský týdenní tábor s angličtinou - více na stránkách Kids Englis Camp

Pro dospělé, ale nejen pro ně ;-)

V Horní Krupé připravujeme besedu o USA s americkým dezertem, která bude 17. ledna od 18:00 ve sborovém domě Církve bratrské.

Letos jsme možnost setkání rozšířili i o besedu s rodiči a dalšími zájemci v Rozsochatci 24. ledna od 16:00 v obecním domě (ve spolupráci s místní knihovnou) a Skuhrově 21. ledna od 16:00 v základní škole (ve spolupráci se základní školou). Beseda s promítáním má název USA očima Američanů. Noticka: Skupinka rodilých Američanů nám představí běžný život, národní parky, zajímavosti, prostě se podíváme na USA jejich pohledem. Akce probíhá v rámci dnů anglického jazyka. Překlad do češtiny zajištěn. Plakátek pro Skuhrov zde. Plakátek pro Rozsochatec zde.

S Američany se můžete setkat na bohoslužbách, ať už v Horní Krupé v 9:00 hod. nebo v Chotěboři (Nedělní ztišení v Chotěboři probíhají v prostorách Jazykového centra v ulici Krále Jana nad květinářstvím v 15:30).

Je také možnost pozvat Američany k sobě domů a mít možnost osobní konverzace ve dnech 16. - 18. ledna 2009 s noclehem u vás doma. Pokud o to máte zájem, obraťte se prosím na Romana Neumanna. Kontakt zde.

Pokud máte další dotazy, obraťte se prosím na Romana Neumanna, který akci zajišťuje. Kontakt zde.

Fotogalerie ze školních i mimoškolních aktivit 

---

Jak to vše vypadalo v roce 2008, uvidíte například zde a další ve fotogalerii. Souhrn aktivit s Taylor z roku 2008 zde.

Pořádáme i další akce s podobnou tématikou - dětský týdenní tábor s angličtinou - Kids Englis Camp , English camp pro mládež, anglicko-české nedělní ztišení v Chotěboři a další...

 


Dny anglického jazyka