Archiv 2008 a starší

Pozvánky na akce

← Zpět

Vloženo 1. 1. 2009

 

Fotografie z vánoční slavnosti na které vystoupily děti, mládež s divadelní hrou a pěvecký sbor, jsou zde. (vloženo 26.12.2008)

Článek o betlémské hvězdě Jiřího Grygara zde. (vloženo 21.12.2008)

Stanovisko studijního odboru Rady Církve bratrské k problematice Známosti a manželství s nevěřícím zde. (vloženo 19.12.2008)

Léky pro Nikolaje na Podkarpatské Rusi jsou už zakoupeny (viz foto). Proč jsme léky kupovali viz zde. (vloženo 12.12.2008)

Vánoční programy, které jsme pro Vás připravili. Pro vánoční atmosféru rozzářený keramický betlém v oknech sborového domu. Je rozsvícen každý den od soumraku do 22:00.
21. prosince v 9:00 Nedělní adventní zastavení s tématem: Ten, od něhož se počítá letopočet aneb kdo byl Ježíš a co s ním? Více zde.
25. prosince v 15:00 Vánoční slavnost - Pásmo dětí, koledy a divadelní hra mládeže.
Pěkné prožití adventní doby a vánočních svátků přeje kazatel Roman Neumann. Více zde. (vloženo 9.12.2008)

Nahrávka v MP3 z Adventního koncertu, který proběhl 7. prosince v kulturním domě je zde. Na koncertě se vybralo pro nemocného Nikolaje na Podkarpatské Rusi 13 687,- Kč. Všem, kteří přispěli srdečně děkujeme! Více zde . Fotografie z koncertu zde. (vloženo 8.12.2008)

Proběhla první cestománie, která byla zaměřeno na Podkarpatskou Rus. Nahrávka v MP3 je na stránkách o cestománii . Protože jsme celý víkend věnovali této zemi, můžete si poslechnout i zprávy Stanislava Heczka z této části Ukrajiny - na stránkách kázání v MP3 . (vloženo 8.12.2008)

keramický betlémV průběhu adventu a vánočních svátků se přijďte podívat na rozsvícený keramický betlém, který je rozsvícen každý den od soumraku do 22:00 za okny sborového domu Církve bratrské v Horní Krupé. Stojí to za to! Výška jednotlivých postav je cca 30 cm a jsou směrovány směrem do ulice, takže pohled z přilehlého parkoviště na ně je přímo úchvatný. Betlém připravily vedoucí keramického kroužku. Fotogalerie je připravena . (vloženo 2.12.2008, aktualizace 3.12.2008)

Zveme vás na Adventní koncert, na kterém vystoupí pěvecký sbor a hornokrupské děti s koledami. Koncert bude v neděli 7. prosince v 15 hodin v kulturním domě v Horní Krupé.
Po koncertě bude možnost přispět na léky pro Nikolaje na Ukrajině, který leží s rakovinou kostí. Přispět budeme moci například zakoupením ručně vyráběných výrobků nebo finančním darem. Ještě před vánoci se vybrané prostředky dostanou ve formě léků na Ukrajinu. Můžeme tak konkrétně pomoci tam, kde se nemají tak dobře jako my. Více na stránce pomáháme. Plakátek . (vloženo 26.11.2008)

Program adventních a vánočních setkání je připraven . (vloženo 26.11.2008)

Zavzpomínat na předávání cen výtvarné soutěže můžeme prostřednictvím fotografií. Více o celé akci zde. (vloženo 26.11.2008)

Pomalu začne už pátý ročník krupské cestománie, což jsou pravidelné programy o cestách a informacích o zajímavých zemích. Každoročně cestománie probíhají v zimním období v našem kulturním domě. O těchto zemích vypráví naši hosté, kteří je dobře znají. Země, na kterou se zaměříme tentokrát je Podkarpatská Rus, která je s naší zemí historicky spjata. Vyprávění s promítáním povede Petr Kučera, který na Ukrajinu pravidelně několik let jezdí s humanitární i jinou pomocí.
Podkarpatská Rus - krajina, lidé, církev, jídla, život na podkarpatské Rusi aneb jak snadno a rychle zbohatnout v chudé zemi.
- bohatství a chudoba přírody podkarpatské Rusi
- bohatství a chudoba kvality života v Zakarpatí
- bohatství a chudoba víry tamních lidí
- osudy humanitárních akcí
6. prosince 2008 v kulturním domě v Horní Krupé od 18:00 hod. Plakát zde. (vloženo 24.11.2008)

Adventní zpívání dětí - na neděli 7. prosince od 15:00 hod. připravujeme v kulturním domě Adventní koncert, kde vystoupí pěvecký sbor a děti s koledami. Zveme děti, které si rády zazpívají některé vánoční koledy, aby přišly na zkoušky do kulturního domu v následující termíny: So 22.11. v 10:00, St 26.11 v 17:15, So 29.11 v 10:00, St 3.12. v 17:15, So 6.12. v 10:00. Více na pozvánce zde. (vloženo 19.11.2008)

Další z nedělních zastavení bylo s tématem Zákon zachování špíny, aneb jak Bůh odstraňuje zlo? zamýšleli jsme se proč je kolem nás utrpení a proč Bůh všechno utrpení prostě nevymaže. Program doplnili i pracovníci organizace Teen Challenge, která pomáhá lidem s problémem závislosti na drogách. Kázání i životní příběhy jsou zde. Další povídání o Teen Challenge je zde. (vloženo 19.11.2008)

Lego všude, kam se podíváš, ale hlavně: Lego pro kreativní děti! Pod tímto heslem probíhalo slavnostní vyhlášení výsledků výtvarné soutěže, do které se přihlásilo 72 dětí z okolí Horní Krupé, Skuhrova, Dolní Krupé a Rozsochatce. A opravdu. Když děti se svými rodiči přišly, viděly v hornokrupském kulturním domě stavebnice Lego, vláček z Lega a spoustu drobností, které byly od tohoto známého výrobce malých kostiček a dětské radosti.
Vyhlášení výsledků probíhalo ve třech kategoriích: předškoláci, žáci 1. a 2. třídy a nakonec žáci 3.-5. třídy. Ceny vítězům předával na požádání pořadatelů místní starosta Hugo Pelikán. Nakonec dostaly nějakou pozornost z Lega všechny děti, protože jsme chtěli odměnit jejich zapojení a projevenou kreativitu.
Výtvarná soutěž byla vyhlášena v souvislosti s Výstavou o Bibli nejen pro děti, která probíhala v Církvi bratrské v Horní Krupé. Tématem výtvarných prací byla Bible, biblická postava či příběh.
Na první pohled by se mohlo zdát, že vyhlášením vítězů s předáním cen a společnou fotografií vítězů vše skončilo. To by však byl velký omyl, tím to teprve začalo! Připravena byla celá řada rukodělných aktivit jako malování na kameny, vytváření výrobků ze slámy a sena, výroba papírových přáníček a také výroba z keramické hlíny. A tak děti se svými rodiči strávily pěkné odpoledne vytvářením děl, které si v podvečer odnášely domů.
Poděkování patří všem, kteří toto pěkné odpoledne připravili – mládeži, vedoucím keramického kroužku, výtvarné porotě i všem sponzorům a organizátorům. Zavzpomínat na toto pěkné odpoledne můžeme prostřednictvím fotografií. Více o celé akci zde. (vloženo 26.11.2008)

Bůh, Orlík – bitvy a kamarádství
Už jsme tu, a kdo ví, co nás čeká?? Byla jedna otázka, co jsem si položil, když jsem pod Orlíkem vystoupil z auta.
Celkem 10 dorostů a dobývání hradu… Milé přivítání a ubytování ve zdech, no spíš sklepích Orlíku, někteří i pod širákem a pak večerní program, tak to byl pátek.
Sobota ráno – snídaně a teplý čaj, který přišel vhod po studené noci, a pak to začalo. Dva přátelští králové a jeden strom a spor o jedno jablko. Nedohodli se a nedalo se nic dělat, každý povolal své vojsko do bitev. Bojovalo se o bránu, věž a nakonec boje byly i na nádvoří Orlíku. Po sečtení všech bodů z bojů vyhráli modří, byl verdikt kronikáře, který nás provázel celým dnem. Přípitkem na přátelství, slavnostním pasováním, hostinou a večerním programem jsme zakončili den.
A neděle? Hry, souboje a samozřejmě shromáždění pod širým nebem. Oběd, vyhlášení nejlepších, pak úklid a hurá domů.
Díky, Pane Bože, za tuhle akci, ochranu, počasí a taky za lidi, kteří Ti slouží, protože bez Tebe, bez nich by nebylo téhle akce. Nevznikla by nová kamarádství a ani ty nádherné úsměvy dětí.
A otázka na závěr: Co za rok, HoHo, bude repete ??? Aleš Novák. Vyšlo v listopadové Bráně. K této akci, které se zúčastnil náš klub Lavina je fotogalerie zde. (vloženo 12.11.2008)

Komise pro výtvarnou soutěž se sešla a rozhodovala z více než sedmdesáti přihlášených výtvarných děl dětí z našeho okolí, bylo z čeho vybírat. Výsledky budou zveřejněny a ceny výhercům předány 9. listopadu v 15:00 hod. v hornokrupském kulturním domě. Všechny děti a jejich rodiče zveme - každé dítě, které se zúčastnilo soutěže, a tak projevilo svou kreativitu, bude odměněno. Lego pro kreativní děti! Kromě vyhlášení vítězů bude pro zájemce připravena zkouška slámování, malování na kameny, práce s keramickou hlínou a papírem. Přijďte s rozvíjejte svou kreativitu. (vloženo 3.11.2008)

Fotografie z fotograficko-štrúdlového klání, které proběhlo v neděli 2. listopadu 2008 v 15:00 hod. v kulturáku v Horní Krupé jsou zde. Proběhl 1. ročník ŠTRÚDLIÁDY v Horní Krupé. Štrúdly ochutnávali a hodnotili všichni přítomní a nakonec proběhlo vyhlášení a ocenění vítězů FOTOSOUTĚŽE i ŠTRÚDLIÁDY. Plakátek zde. Soutěžní fotografie připravujeme zde. (vloženo 3.11.2008)

Poslední prohlídka výstavy o Bibli nejen pro děti s průvodcem byla po bohoslužbách 2. listopadu. Fotky z této neděle zde. Vystaveno bylo i dílo, které děti vytvořily na pátečním podvečeru o Bibli. (vloženo 3.11.2008)

Jako pěkné završení výstavy o Bibli a celého doprovodného programu se zdá zpráva uvedená na serveru tyden.cz o nálezu keramiky s nejstarším hebrejským textem. Více zde. (vloženo 31.10.2008)

Děti z klubu Lavina si užily část podzimních prázdnin od 24. do 27. října na pobytu v Havlíčkově Borové. Pobytu se účastnilo 15 dětí, kterým se věnovali 4 vedoucí. Pobyt se dětem i vedoucím moc líbil! Fotografie z pobytu jsou zde. (vloženo 28.10.2008)

Lampa solidarity. Se zapálenou lampou solidarity k židovskému národu jsme prožili setkání s názvem Síla lidskosti, na němž jsme sledovali stejnojmenný film. Po shlédnutí dokumentárního filmu proběhla živá diskuse s Tomasem Graumannem, který je jedním ze zachráněných, jehož Nicholas Winton svou předválečnou snahou zachránil. V roce 1939 Nicholas Winton z vlastní iniciativy zachránil 669 převážně židovských dětí v průběhu nacistické okupace Československa a podařilo se mu je přepravit přes hranice hitlerovského Německa do Velké Británie. Jedním ze zachráněných dětí je i Tomas Graumann, který přijal pozvání do Horní Krupé a hovořil se zájemci na téma holocaust a jeho životního příběhu v neděli 26. října od 16:00 hod. Filmový dokument M. Mináče: Síla lidskosti - Nicholas Winton z roku 2002 (Cena International Emmy Award 2002 a mnoho dalších cen). Plakát zde. Fotografie z neděle s Tomasem zde a jeho dopolední kázání na obvyklém místě - kázání v MP3. (vloženo 27.10.2008)

Vše k výstavě o Bibli souhrnně zde.

Lego pro kreativní děti! V rámci doprovodného programu k Výstavě o Bibli nejen dětem je vyhlášena výtvarná soutěž pro předškolní i školní děti z našeho okolí (Horní Krupá, Dolní Krupá, Skuhrov, Rozsochtec) na námět: Bible, biblická postava, biblický příběh případně něco z výstavy o Bibli. Do poroty zasednou učitelé výtvarné výchovy z okolí.
Věkové rozdělení soutěžících do čtyř kategorií: předškoláci, žáci 1. a 2. třídy, žáci 3. až 5. třídy a žáci vyšších ročníků.
Technika: vodové barvy, tužka, pastelky, voskovky, tempery a křída.
Soutěžit se bude o hodnotné ceny, první místo v každé kategorii bude odměněno stavebnicí Lego.
Na slavnostní vyhlášení s předáním cen zveme nejen děti, ale i jejich rodiče. Proběhne 9. listopadu od 15:00 hod. v kulturním domě v Horní Krupé. Svá díla mohou krupské děti a žáci odevzdávat v průběhu výstavy Romanu Neumannovi nebo ve své škole (v Dolní Krupé, Skuhrově a Rozsochatci) učiteli výtvarné výchovy do 31. října 2008.
Soutěž probíhá ve spolupráci s obcí Horní Krupá.

Výstava o Bibli nejen pro děti byla slavnostně zahájena. Fotografie jsou zde. Doprovodný program je k dispozici zde. Virtuální prohlídka svitku Izajáše z Kumránské jeskyně od Mrtvého moře zde.

Výstava o Bibli nejen pro děti probíhá od 19. do 31. října ve sborovém domě Církve bratrské v Horní Krupé. Děti si mohou v rámci výstavy prakticky vyzkoušet práci písaře, ochutnat jídla z biblické doby (například nekvašený chléb), ale i dozvědět se rekordy o Bibli z Guinessovy knihy rekordů. Na závěr výstavy je připravován páteční podvečer pro děti o Bibli se zajímavými příběhy, soutěží a základními informacemi o Bibli.
Na výstavě jsou připraveny zajímavosti o Bibli, mnoho různých překladů Bible (ať už českých nebo zahraničních), Postila evangelická, Bible v původních jazycích, Bible v počítači, mobilu a jiné technické zajímavosti, Bible v MP3, knihy o Bibli, biblické mapy, informace o překladu Bible, do jakých jazyků se nyní Bible překládá a jiné exponáty týkající se Knihy knih. Vše si můžete prohlédnout a vyzkoušet. Výstava je připravena i pro rodiny s dětmi (děti mají např. svůj koutek). Bible není jen stará kniha!
Po celou dobu trvání je výstava otevřena denně mimo pondělí od 9:00 do 17:00 hodin. Větší skupiny (školy, školky, církevní skupiny) prosíme o ohlášení se předem, abychom mohli zajistit dostatek biblických pokrmů pro všechny. Vstupné je dobrovolné. V průběhu výstavy, která je připravována pro děti, ale i další zájemce o Knihu knih, bude možné v rámci bohatého doprovodného programu navštívit semináře Jak číst Bibli (pro pokročilé), Jak číst Bibli (pro začátečníky), shlédnout dokument Objevujeme Bibli nebo se účastnit výtvarné soutěže.
Pro více informací volejte Romana Neumanna, tel. 737 745 344 nebo piště na adresu Romana Neumanna. Tisková zpráva zde. Plakáty k výstavě jsou zde (malé rozlišení, velké rozlišení), plakátek pro děti zde (malé rozlišení, velké rozlišení).

Doprovodný program (semináře, promítání, výtvarná soutěž) k výstavě o Bibli nejen pro děti je uveden zde.

4. – 5. října proběhl sborový víkend. V sobotu se odehrál fotbal starších proti mladším (začátek v 15:30), poté byl v 18:30 film Quo vadis, kterým jsme volně navázali na první nedělní zastavení, které jsme měli. V neděli proběhlo na bohoslužbách uvedení nového staršovstva s jejich slavnostním slibem a vysluhováním večeře Páně. Po bohoslužbách jsme měli společný oběd. Po obědě navazoval veselý neformální program se soutěžemi pro všechny generace. Fotky jsou zde. Kázání ze sborového víkendu zde.

Životní zkušenosti faráře Rudolfa Zahálky (nový katolický farář v naší oblasti) a jeho katechetky, kteří přijali naše pozvání, aby se našemu sboru představili na biblické hodině, si můžete poslechnout v sekci kázání v MP3.

Naše družstvo se jménem Mládež zvítězilo v hornokrupském Nedělním zápolení 7. září. Blahopřejeme! Konkurence družstev byla veliká (družstvo radních, autodopravy, Lesolgu, zemědělské družstvo a mladých hasičů). Těšíme se na další akce v naší vsi.

Fotografie z balónkové párty a potáborového setkání dětí z Laviny zde.

Nedělní zastavení jsou novým formátem nedělních bohoslužeb připravovaných pravidelně každou třetí neděli v měsíci. Témata a termíny jsou v přiloženém plakátku zde. Co můžete od těchto setkání čekat? Budeme se snažit seznámit vás se sedmi klíčovými tezemi, které tvoří jádro či podstatu křesťanství. Můžete čekat kvalitní informace a fakta o křesťanství. Moc bych nám přál, aby se i chvíle nedělního zastavení staly časem velkých objevů Boží lásky v našem vlastním životě. Těšíme se na vás.

Uzávěrka fotografické soutěže vyhlášená pro tento rok už klepe na dveře. Kategorie: Černá a bílá, Kapky vody, Strom, Portrét, Život kolem nás, Pod lupou. Zúčastnit se může každý! Věk ani technika nerozhoduje (digitál i klasická fotka). Své nejlepší fotky předej buď v digitální formě na CD nebo u klasických fotoaparátů na papíře s min. rozměrem 9x13cm do 15.9.2008 na OÚ v Horní Krupé nebo Marku Caltovi (Horní Krupá 76). Každý snímek musí obsahovat: Jméno autora, Téma, Název snímku. U každého tématu můžeš předložit pouze jeden snímek, tj. maximálně 6 fotek na autora! Vyhodnocení soutěže proběhne některou říjnovou neděli v KD v Horní Krupé. Termín bude včas oznámen. Hodnocení se mohou zúčastnit nejen autoři, ale i ostatní příznivci fotografie. Snímky budou anonymně promítány a hodnotit je budou všichni přítomní. Více zde.

Konference pro rodiče s přednáškami Rozvoj manželství, Aby z nich nerostli spratci…, Nenahraditelná role otce v rodině a poslední s názvem Hlavně se nezbláznit! Konference proběhla 18. října 2008 v Pardubicích. Hlavními řečníky konference byli Ken Pitcher a Hana Pinknerová. Oba mají zkušenosti s výchovou vlastních dětí a dobře rozumí potřebě podpory dalších rodičů. Ken je kazatelem, který se ve svém sboru věnuje chlapům, a Hana je spisovatelkou, která si získala svými fejetony mnohá ženská srdce. Více (včetně fotografií a nahrávek z konference) zde.

První víkend v září jsme pořádali potáborové setkání dětí z tábora Ztracené pohádky a Kids English Campu. Připravili jsme famózní páteční start: balónkovou párty se závěrečnou vodní bitvou. Pozvánka na balónkovou párty zde a na potáborové setkání zde.

Milí návštěvníci webu. Jak jste si jistě všimli je současná verze webu aktuálnější a úplnější. V posledních dnech proběhla důležitá aktualizace a tak je zde celá řada nových informací a stránek (Chotěboř, knihovna, stránky o anglických kempech), ale i celá řada aktualizovaných původních stránek. Doplnil jsem například celou řadu pěkných odkazů na jiné weby v sekci odkazy. Pravidelně jsou doplňována kázání v MP3. Web zkrátka stále žije a utváří se. Doufám, že najdete, co hledáte. Čeká nás však generálka - přechod k technicky vyšší verzi stránek. To ukáže čas, jak rychle se to podaří. Jsou k tomu potřeba ochotné ruce a mozky. Zájemci se mohou hlásit u současného správce stránek zde. Pokud máte jakékoli tipy, neváhejte. Web má sloužit vám.

Povzbudivé zprávy o obrácení muslimů k Pánu Ježíši můžete přečíst zde (přeložený výňatek z časopisu Commission, July to September 2008, strany 1-2).

Od 1. září proběhl 30 dní modliteb za svět islámu. Je to mezinárodní modlitební projekt, ke kterému byla přeložena a vydána česká pomůcka, která obsahuje hodnotný materiál seznamující se situací muslimů v různých zemích a konkrétními modlitebními náměty na každý den. Měsíc modliteb za muslimy jsme uzavřeli návštěvou Pavla Hollmanna o víkendu 26.-28. září, který se připravuje ke službě muslimům. Internetová příručka je k dispozici zde. Propagační video k tomuto projektu je zde.

Fotografie Jakuba a Báry Pszczolkových z pracovně-dovolenkové cesty v USA zde (najdete zde alba Seattle, Mt. Rainier a Chicago).

Kids English Camp se konal ve dnech 19. – 26. července 2008 v Dolní Krupé pro 23 dětí od 1. do 6. třídy. Kemp byl zaměřen na podporu motivace učení se angličtiny. Realizační tým tvořilo 6 vedoucích z ČR a 5 rodilých mluvčích z USA ze státu Arizona. Celá řada dobrovolníků umožnila pořádání a zdárný průběh kempu, součástí kterého bylo Indiánské odpoledne, výprava za loupeživými rytíři na hrad Ronovec, fotbalový trénink, netradiční olympijské hry, rukodělné aktivity. Děti byly na dopoledne rozdělné do dvou skupin podle úrovně jejich angličtiny. Lektoři z Ameriky učili hravou a zábavnou formu angličtinu, které doplňovali učitelé angličtiny z ČR. Po skončení kempu proběhlo veřejné vystoupení se zpěvem anglických písní, které se děti naučily na bohoslužbách Církve bratrské v Horní Krupé.
Velmi nám vyšlo vstříc zastupitelstvo obce Dolní Krupá a vedení základní školy i s jejími pracovníky. Projekt byl z velké části dotován různými sponzory. Například Američtí lektoři si cestu i pobyt hradili sami. Jsme rádi, že Pán Bůh otevřel tuto možnost a že jsme mohli být u toho. Fotografie z tohoto pobytu jsou zde. Další fotky jsou na stránkách Laviny zde. Videoprezentace promítaná na bohoslužbách 27. července je zde. Kázání Lloyda Bakera, kazetele z USA, zde. Zvukový záznam celé bohoslužby zde. Video z vystoupení dětí je zde.

Pěvecký sbor z našeho sboru zpíval v Praze 1, Soukenické. Na fotky se můžete podívat zde. Můžete si poslechnout jak jim to zpívalo! Vše je připraveno zde.

Spuštěny křesťanské stránky pro hráče her - www.cig.own.cz.

20. dubna 2008 jsme si užili s chrudimskými - přijeli za námi na návštěvu. Fotky z tohoto setkání jsou zde. Kázání na tradičním místě.

Pozvánka na dvě konference týkající se poradenství druhým. Jak řešit konflikt biblicky - 30.7.-2.8.2008 (více zde) a Úvod do biblického poradenství - 24.-26.7.2008 (více zde).

Zahraniční misijní agentura, která je aktivitou Církve bratrské připravuje několik pobytů a misijních výjezdů pro rok 2008 (Ukrajina - English camp a pomoc na Ukrajině, Etiopie - misijní výjezd, Ghana - misijní výjezd). Více informací o akcích a kde je možné se přihlásit zde.

Minulý rok, před vánoci, se konala sbírka Diakonie Církve bratrské, jejíž část byla věnována pro potřeby nemocných na Podkarpatské Rusi. Na apríla (1.4.2008) byl v Mukačevě předán peněžní dar v hodnotě 6950 Euro. Peníze přijal starší presbyter podkarpatské Rusi Ivan Kondor, jeho zástupce Stěpan Nemneše a evangelista Timoteus Dymčenko. Ze strany naší církve finanční dar přivezli a předali Stanislav Heczko, Štěpán Kotek a Petr Kučera. Bratří byli velmi vděční. Částku rozdělí jejich bratrská rada Zakarpatí. Rodiny a sbory, které finanční dar dostanou, navštíví osobně v srpnu 2008 bratr Petr Kučera s dalšími spolupracovníky. Děkovný dopis z Ukrajiny zde.

Na velikonoce jsme se připravovali v předvelikonočním týdnu od úterý do čtvrtka v rámci zastavení ke ztišení. Sledovali jsme starozákonní hod beránka Izraelců před vyjítím z Egypta a v tomto hodu beránka jsme nalezli prvky Krista. Od úterý 18. do čtvrtka 20. března vždy v 19:00 hodin. Na velký Pátek byla velkopáteční bohoslužba s vysluhováním večeře Páně od 19:00 hod.

Proběhla další indiánská válka Na sobotu 22. března sezval náčelník Sedící Býk všechny bojovníky, ženy i děti k Jezeru žabinatých rostlin do Indiánské války A vyhrála parta z Horní Krupé! Blahopřejeme! Plakát zde.

3C3B - 5. Vitaminová bomba O charakteru služebníka proběhne 11. – 13. 4. 2008 v Kutné Hoře. Srdečně zveme hudebníky, zpěváky, zvukaře, tanečníky, básníky i malíře, kazatele, starší a celé chválící týmy na mezicírkevní konferenci o chvále a umění v bohoslužbě. (záštita: ČEA, Rada CB). Více zde.

Pozvánka na rekreaci seniorů, která se uskuteční v hotelu Národní dům - AREA, Deštné v Orlických horách od 10.5.2008 do 17.5.2008 a pořádá Diakonie naší církve je zde.

Maják je pomocí lodím... Američané chtějí pomoci vám. Tak znělo heslo uplynulých dní. My jsme nyní spolupracovali s týmem z Taylorovy univerzity z USA, který jsme do naší vlasti pozvali. Pomáhali jsme s výukou angličtiny a tělesné výchovy na základních školách v našem okolí. Jak to vypadalo, můžete vidět ve fotogalerii. Možnosti mimoškolního setkání s Američany byly bohaté a jsou uvedeny zde. Záznam a obrázky z cestománie jsou zde. Záznam nedělního kázání Christiana Lemana je zde.

Týden modliteb za misii. Týden od 6. do 13. ledna byl týdnem soustředěných modliteb za misii. První zastavení bylo v neděli 6. dopoledne na bohoslužbách. Druhé odpoledne ve 14:00 s promítáním příběhu o misii. Ve čtvrtek od 18:30… a jinak každý den v 7:00 každý sám, ale přitom společně :-)

Povzbuzení biblickými verši s názvem Neboj se pro nový rok zde (prezentace PowerPoint).

Co nás v novém roce čeká? Poslechněte si zde.

A je tu nový rok, do kterého přeji Boží blízkost a citlivost na Jeho vedení. Připravil jsem však několik ohlédnutí za uplynulými událostmi. Předně to jsou fotografie a záznam v mp3 z Vánoční slavnosti, která proběhla 25. prosince 2007.

Také jsme prožili Silvestrovské zastavení, které se neslo v Duchu sdílení a záznam je zde.

Vánoční přání: Duše má velebí Pána a můj duch jásá v Bohu, mém Spasiteli! Pokojné vánoce plné radosti a očekávání na druhý příchod Pána Ježíše. Do nového roku přejeme Boží blízkost. Ať se u vás naplní slova žalmu 119:10-16: Dotazuji se na tvoji vůli celým srdcem, nedej, abych zbloudil od tvých přikázání. Tvou řeč uchovávám v srdci, nechci proti tobě hřešit. Požehnán buď, Hospodine, vyučuj mě v tom, co nařizuješ. Mé rty budou vypravovat o všech soudech tvých úst. Veselím se z cesty tvých svědectví více než ze všeho jmění. O tvých ustanoveních přemýšlím, na zřeteli mám tvé stezky. Nařízení tvá jsou pro mne potěšením, nezapomínám na tvé slovo. Vaši Roman a Zdeňka Neumannovi

Můžete si přečíst nově zpracovanou historii Církve bratrské zde.

Nejen Videopovzbuzení k modlitbám nové generace mladých lidí najdete zde.

Fotografická soutěž 2007 měla své finále 28. října v 15:00 hodin v kulturním domě v Horní Krupé. Náhled vítězné fotky je vpravo, všechny fotky jsou zde.

Seminář Davida Nováka Duchovní doprovázení - Co znamená duchovní doprovod - jak pomoci druhým v jejich duchovním růstu,- jak netlačit, ale vést? Záznam zde.

Pokud chcete dostávat oznámení pravidelně každou neděli do své e-mailové schránky kontaktujte kazatele Romana Neumanna.

Nové stránky Ze života našich (krupských) dětí jsou zde.

Pokud chcete poslouchat kázání ve formátu mp3, pravidelně se naplňuje naše sekce kázání.

Podívat se na zájezd do kolínského sboru Církve bratrské v Kolíně (21. října 2007) prostřednictvím fotek můžete zde.

Nebyli jste na konferenci Přihořívá a chcete si poslechnout přednášky? Na stránkách konference jsou nahrávky v mp3 zde.

Mateřská škola z Horní Krupé navštívila naši keramickou dílnu a děti tvořily výrobky na vánoce. Fotografie zde.

Bratrský pozdrav č. 9 s informacemi z Rady Církve bratrské je zde.

Vysílání pořadu Exit 316 na pokračuje na TV Noe! Aktuální téma a vysílací čas je k dispozici stránkách TV NOE. Další informace jsou na stránkách www.exit316.cz a www.multivitamín316.cz

Prvňáčkové? V neděli 2. září jsme dětem, které vyráželi do první třídy vyprošovali požehnání. Bohoslužba byla zaměřená pro děti i s vystoupením loutek. Fotografie jsou zde, kázání zde.

S velkou vděčností Bohu za Jeho dílo jsme prožili velký krok. Od září 2007 vznikl ze stanice hornokrupského sboru samostatný Sbor Církve bratrské v Havlíčkově Brodě. Zároveň byl do služby vikáře uveden Vladimír Horský. Pozvánka zde. Prezentace o historii stanice a nyní sboru v Havlíčkově Brodě zde (PowerPoint).

Fotografie z keramické soutěže, která proběhla 23. června v našem sboru zde.

Fotografie z akce Hledej poklad zde.

BOHOSLUŽBY VDĚČNOSTI - 25. výročí otevření modlitebny v Horní Krupé. S velkou vděčností Bohu letos prožíváme „čtvrtkulaté“ jubileum. Je to již 25. let co nám Pán Bůh dopřál mít vlastní shromažďovací prostory. Bohoslužby vděčnosti byly 24. června v 9:30 hod. a 14:00 hod. Jsme vděční za všechny hosty, kteří s námi tuto slavnost prožili, a nebylo jich málo. To můžete vidět na fotografiích. Zvukový záznam je zde. Více můžete zjistit na stránkách tomuto výročí věnovaných.

Fotografie z krásného víkendu o modlitbě, který jsme prožili na Kuklíku, jsou zde. Jsou přidány i fotografie z fotografické soutěže o nejlepší snímek z víkendu. Video inspirované žalmem 95, které bylo na víkendu promítáno je ve videogalerii.

Materiály a inspirativní čtení z konference CB v Brně. Zpráva předsedy RCB v ČR zde. Zpráva předsedy RCB na Slovensku zde. Koreferáty k těmto zprávám zde. Rekapitulace konferenčních usnesení zde.

Rada CB vydala stanovisko na téma: známost a sňatek s nevěřícím.

Všechny zájemce zveme na Víkend ve Zbyslavci, který bude 6. – 8. června 2008. Co nás čeká?
- prožijeme společný víkend
- biblické programy (Naše společenství – Boží církev – místo našeho společenství v Božím plánu – rozhovor o našem sboru)
- diskuze a rozhovory
- hry a soutěže
- sportování a možná i něco navíc
Kompletní pozvánka s mapkou je zde.
Hlaste se do 18. května u Tomáše Calty.

Víra v akci - to byl podtitul biblických hodin, na kterých jsme ve čtvrtek od 18:30 probírali list Jakubův. Nahrávky jsou zde.

 

Blíží se další z cestománií. 12. ledna 2008 – USA pohledem Američanů. Skupina několika Američanů z Taylor Univerzity nám představí svou zemi. Program bude v angličtině s českým překladem. Jako vždy bude možnost doplňujících otázek. Pozvánka zde.

Týden modliteb za misii. Týden od 6. do 13. ledna máme týden soustředěných modliteb za misii. První zastavení bylo v neděli 6. dopoledne na bohoslužbách (s misionářem, který působí v jihovýchodní Indonésii - záznam zde). Druhé odpoledne ve 14:00 s promítáním příběhu o misii. Ve čtvrtek od 18:30… a jinak každý den v 7:00 každý sám, ale přitom společně :-)

Zveme i na vánoční slavnost, na které shlédnete vánoční hru mládeže s názvem: Už máte dárek? Dále vystoupí pěvecký sbor a děti s pásmem. Vánoční slavnost bude 25. prosince od 15:00 hod. Více zde.

Den Díkuvzdání - americký svátek jsme prožili autenticky s našimi Američany v neděli 25. listopadu v 16:00 hod v chotěbořském Hotelu Vysočina. Více zde.

Doporučujeme semináře KAMu, které bývají dvoudenní a probíhají v Malenovicích pod Lysou horou. V listopadu budou například Pastorální epištoly a Dílo Ducha svatého ve tvém životě. Více zde.

I v tomto roce se v Praze konal festival VOX 007. Více zde.

Evangelikální teologická konference s tématem Liturgika - bohoslužba církve; bohoslužba sjednocující či rozdělující bude ve dnech 5. - 6. listopadu v Praze. Více zde.

Pozvánka k 1. Ekumenickému shromáždění na Řípu s bohatým duchovním, kulturním a hravým programem! Setkání bude 28. října a více informací je zde a zde.

Možnost setkání s pronásledovaným křesťanem ze Súdánu. Více zde.

Pozvali jsme mesiánského žida Reného Stutze, který trvale žije v židovské části Nazaretu. Přednáška byla v sále Staré radnice v Havlíčkově Brodě na téma Židovská práva v Palestině a je k poslechu zde.

Poslední cestománii sezóny 2006/2007 byl naším hostem polárník Jaroslav Pavlíček. Podívali jsme se hodně, hodně na jih. A v sekci cestománie je nahrávka fotky a další informace.

Nabídka hezkého pobytu na Šumavě. V příloze je nabídka penzionu HolidayPark*** v Mlázovech u Kolince nedaleko Sušice. Majitelem penzionu je Ing. František Šperl, člen CB v Sušici a managerem je Vlastimil Světlík, člen CB v Klatovech.

Historicky první velikonoční výlet mládeže se vydařil! Zde jsou první fotky z výletu. Další snímky jsou vítány!

První fotografické vlaštovky z právě proběhlé Indiánské války v Horní Krupé jsou zde. Sláva vítězům, čest poraženým! Stálo to za to.

Nebyli jste na letošní ekumenické pašijové cestě s tématem Neopouštěj jeho kříž? Škoda, ale přeci jen se na ni můžete alespoň podívat. Šli jsme od křížku v Horní Kupé ke křížku na Karlově. Cestou jsme nesli a uprostřed vsadili kříž svůj. Jenže pak jsme jej opustili a pokračovali dál.

Okem můžete shlédnout velikonoční kantátu, která proběhla v dolnokrupském kostele na Květnou neděli. Pěveckém sboru děkujeme!

Podívejte se na krátké video ze zájezdu kolínských k nám. K dispozici je také fotogalerie, která je nyní rozšířena. Zvukový záznam z dopolední bohoslužby je zde.

Ke stažení je záznam bohoslužby z příležitosti otevírání hornokrupské modlitebny z roku 1982. Je to dobrý předkrm pro letošní 25. výročí otevření modlitebny, které si, s vděčností Bohu, připomeneme 24. června 2007. Pokud byste rádi CD, kontaktujte kazatele Romana Neumanna.

Pro zájemce o čtení, do sborové knihovny právě nakoupených, Letopisů Narnie od vynikajícího C. S. Lewise doporučuji shlédnout tyto webové stránky, které se věnují dílu C. S. Lewise. Dozvíte se tam o chronologii Narnie a také proč vydavatelství Fragment řadí Letopisy Narnie jinak než předcházející vydavatelé (Návrat domů a Orbis Pictus). Další zajímavé (anglické) stránky jsou Welcome to Narnia a The Chronicles of Narnia.

Nové zprávy o "našem misionářském páru" Jakubovi a Barboře Pszczolkových jsou zde. Obecné informace o nich jsou zde. Modleme se za NĚ!

15. října proběhl zájezd do Sboru Církve bratrské v Třebíči. Malá fotogalerie z tohoto zájezdu je zde.

 

Bratrský pozdrav č. 8 s informacemi z Rady Církve bratrské je zde.

Probíhala iniciativa 30 dní modliteb za svět islámu. Každý den se můžeme připojit k tisícům křesťanům, kteří se v průběhu ramadánu modlí za muslimy. Proč toto iniciativa existuje se můžete dovědět zde. Modlitební předměty na každý den jsou zde. Na internetu jsou na každý den připraveny i informace v češtině zde. Stačí kliknout na aktuální datum.

Ve dnech 8.-9. září 2007 jsme prožili víkend Letokruhy aneb všechny generace na jednom místě. Plakátek s programem je zde.

Video z dorostového tábora je zde.

Mládež se vrátila z puťáku Slovenským rudohořím a záplava fotek je zde.

Nově je ke shlédnutí prezentace mládežnického puťáku pomocí videa.

Adopt an American for 24 hours - Skupina převážně amerických středoškoláků, by si ráda vyzkoušela jeden den v české rodině. Pro vás je to jedinečná příležitost, jak je seznámit s vaší rodinou, ukázat jim český životní styl, jídlo, bydlení, kulturu, … a hlavně pořádně si procvičit angličtinu s rodilým mluvčím po 24 hodin a najít si nové mezinárodní přátele. Jsme 4 dospěláci a 11 studentů (7 kluků a 4 holky). 15. července od 15:30 hodin si je vyzvednete a v 17:00 v pondělí vrátíte. Další informace (jak se přihlásit, co k tomu potřebujete...) jsou zde.

Biblické hodiny na téma Boží království. Je inspirující se zastavit a přemýšlet nad tématem, které spojuje celou Bibli.Co to je Boží království? Dotýká se mne osobně Boží království? Jaké je mé místo v Božím království? Na tyto otázky odpovídá cyklus biblických hodin. Více zde.

Dorostová unie, ke které se připojil i náš dorost, má nové stránky.

Pojďte o prázdninách do školy! ETS zve na dva jednotýdenní kurzy v srpnu 2007, a to 1) Předmanželské a novomanželské poradenství a 2) Apologetika. Více informací o vyučovaných kurzech, místě konání, ceně apod. naleznete zde.

Svátek práce jsme oslavili prací, zde je alespoň malá a skromná dokumentace malování hornokrupské modlitebny.

Bratrský pozdrav č. 7 s informacemi z Rady Církve bratrské je zde.

Bratrský pozdrav č. 6 s informacemi z Rady Církve bratrské je zde.

Bratrský pozdrav č. 5 s informacemi z Rady Církve bratrské je zde.

Víkend o modlitbě, který připravujeme v termínu 25. - 27. května v obci Kuklík bude v penzionu Na mlýně. Pozvánka s informacemi o programu, místě, mapami a fotografiemi je ke stažení zde. Virtuální procházka objektem je připravena zde. Kompletní program víkendu je zde. Hlásit se můžete Tomáši Caltovi.

Nově je připravena stránka věnovaná 25. výročí otevření naší modlitebny. Stejně tak je připravena galerie fotografií ze stavby modlitebny.

Informace z Rady Církve bratrské - Bratrský pozdrav č. 4 je zde.

19. dubna od 19:00 hod proběhl sólový recitál kytaristy Slávka Klecandra (ze skupiny OBOROH) v modlitebně Havlíčkově Brodě.

K dispozici je galerie z návštěvy Mateřské školky z Dolní Krupé v keramické dílně.

Víkend o rodině byl věnován tématu rodiny a manželství. Nahrávky přednášek a kázání jsou k dispozici v sekci kázání.

Nahrávky ze setkání pracovníků s dětmi v Církvi bratrské, které proběhlo s velmi zajímavým tématem Co s obtížnými místy v Bibli? Jak je můžeme předat správně a poutavě, jsou k dispozici na stránkách Dětského odboru. Fotografie jsou zde.

Krupská mládež má své stránky.

Vysílá křesťanské internetové Rádio 7.