Archiv 2010

Pozvánky na akce

← Zpět

Vloženo 1. 1. 2011

Alianční týden modliteb v Horní Krupé, který je ekumenickým setkáním k modlitbám, bude probíhat v rámci dvou setkání - v úterý 4. ledna 2011 bude setkání od 18:00 v evangelické škole, kde bude kázat kazatel Roman Neumann z Církve bratrské a ve čtvrtek 6. ledna 2011 bude setkání v modlitebně Církve bratrské od 18:30 a kázat bude evangelický farář David Šorm. (vloženo 27.12.2010)

Fotografie z vánoční slavnosti, na které vystoupily děti z Laviny, pěvecký sbor, mládež a kazatel s vánočním slovem zde (vloženo 26.12.2010)

Opět tu jsou svátky, které nám připomínají radostnou událost, která rozlomila lidské dějiny na dvě části. S radostí si připomínáme narození Spasitele. Všem tuto radost přejeme. Pěkné vánoční svátky. Roman a Zdeňka Neumannovi. Větší přání zde (vloženo 23.12.2010)

Pozvánka ke sledování příběhu hrabětě Zinzendorfa a Moravských bratří, který bude jako nový televizní film vysílán v době vánočních svátků a to 25.12. 2010 v 17:05 na ČT2 s reprízou 28.12. 2010 ve 14:50 také na ČT2. Více zde (vloženo 21.12.2010)

Vánoční lavina ve fotografických momentkách zde (vloženo 18.12.2010)

Legový betlém je již k vidění na náměstí v Chotěboři (ve výloze masny Jatka Český Brod, T.G.Masaryka 323). Na stavbě betléma se podílely děti z Chotěboře pod vedením dobrovolníků z Církve bratrské v Horní Krupé. Cca 30 kg Lega laskavě zapůjčili manželé Kučerovi. Děkujeme všem, kdo stavěli. Fotografie ze stavby i instalace betléma můžete shlédnout na webových stránkách www.cb.cz/chotebor. Legobetlém bude vystaven do začátku ledna. Přejeme pěkné vánoční svátky. (vloženo 17.12.2010).

Přijměte pozvání na vánoční slavnost, která bude 3. adventní neděli, tedy 19. prosince v 15:00 hodin v Církvi bratrské v Horní Krupé. Na slavnosti vystoupí malé děti se svým pásem, starší děti z klubu Lavina jako indiáni, kteří o vánocích nic neví a mládež s divadelním kusem. Zpívat budeme koledy a uslyšíme písně pěveckého sboru a vánoční zamyšlení. Pozvánka zde (vloženo 17.12.2010)

Přijměte prosím pozvání na další cestománii. 11. prosince 2010, kulturní dům v Horní Krupé v 18:00 - Papua-Nová Guinea.
Jak vypadla Papua-Nová Guinea před 20 lety? Nahlédneme do zákoutí těchto ostrovů a jejích lidí z první ruky, protože náš host Caleb Lindsey se narodil rodičům, kteří jako misionáři působili na Papua Nové Guinei. Co prožívají tamní lidé? Jakým způsobem postihuje animismus jejich každodenní život? Caleb bude mluvit i o tom, co se mu líbilo na životě v Papua-Nové Guinei. Více zde (vloženo 2.12.2010).

Už potřetí se za okny Sboru Církve bratrské v Horní Krupé rozzáří keramický betlém. Keramický betlém svou barvou i aranžmá vlévá teplo a naději, protože je v průběhu celého adventu každý den pěkně nasvětlen od soumraku do 22:00 hodin a také ráno od 6:00 do svítání. Poprvé bude rozsvícen 1. adventní neděli, tj. 28. listopadu 2010. Betlém je široký přibližně 2,5 metru, výška jednotlivých keramických postav je cca 30 cm a jsou nasměrovány do ulice, takže pohled z přilehlého parkoviště nás naladí na blížící se vánoční čas, ve kterém si s vděčností připomínáme narození Krista. Fotogalerie z roku 2008 Přijďte se podívat na vlastní oči, stojí to za to! (vloženo 24.11.2010)

Fotografické momentky ze stavby legového betléma dětmi z Chotěboře. Stavíme od 11. listopadu a budeme pokračovat do 16. prosince (vždy každý čtvrtek od 15:30 hod - více zde), abychom ho mohli vystavit na náměstí v Chotěboři (ve výloze masny Jatka Český Brod, T.G.Masaryka 323), kde bude osvětlený po celé svátky. Zveme další děti z Chotěboře, aby se k nám připojily! (vloženo 24.11.2010)

Připravili jsme bohaté vánoční menu. Podívejte zde, přijďte se podívat, rádi vás zveme. (vloženo 23.11.2010)

Otevíráme novou rubriku, ve které si budete moci poslechnout životní příběhy lidí z našeho společenství. Každý životní příběh je jedinečný. Zatím je k poslechu připraveno pouze několik takových příběhů, ale časem budou přibývat další. Svědectví o autonehodě zde. Životní příběh Zdeňky Neumannové zde. Životní příběh studenta Honzy zde. Svědectví amerického studenta Briana o Boží milosti zde. Životní příběh Romana Neumanna zde. (vloženo 23.11.2010)

Podívejte se na novou videogalerii, kterou máme na stránkách (vloženo 16.11.2010).

Nyní začínáme už sedmý ročník krupské cestománie a rovnou slavíme 30. cestománii! Tuto sobotu bude 30. jubilejní cestománie v Horní Krupé. Ani se mi nechce věřit, že je to už šest let, co cestománie v Horní Krupé začala. Za tu dobu jsme toho procestovali opravdu dost. Kde všude jsme prostřednictvím našich hostů byli, je vidět na vedlejší mapce (kliknutím se rozevře větší obrázek). Přijďte s námi oslavit jubilejní třicátou cestománii tuto sobotu 13. listopadu od 18:00 hodin do hornokrupského kulturního domu. Besedou nás provede Roman Šulc, který od roku 2007 spolupracuje s redakcí pořadu Objektiv České televize. Tentokrát se podíváme do Jemenu. Besedy jsou pravidelně doplněné velkoplošným promítáním fotografií nebo filmů. Cestománii pořádá Církev bratrská v Horní Krupé ve spolupráci s obecním úřadem. Vstup volný - jako vždy. Na setkání se těší Roman Neumann. Více na stránkách o krupské cestománii zde (vloženo 10.11.2010).

Zajímavé video, které stojí za shlédnutí... respektive za přečtení... :-). David Wilkerson - Volání po trápení. Hudba: Michael W. Smith. Video je anglicky s českými titulky.

 

(vloženo 8.11.2010)

Nahrávky z BrodFestu (sjezdu mládeže) je možno ve formátu mp3 stáhnout zde. Fotografie jsou zde. Přečtěte si i slovo na závěr Davida Nováka, kde se zmiňuje o nás jakožto spoluorganizátorech BrodFestu. Díky Bohu za všechny dobrovolníky z našeho sboru! (vloženo 3.11.2010, aktualizováno 6.11.2010)

Cestománie o Jemenu aneb cesta po šťastné Arábii - 13. listopadu 2010 v 18:00, kulturní dům Horní Krupá. 30. jubilejní cestománie v Horní Krupé. Jemen určitě nepatří mezi obvyklé turistické destinace a tak jakékoliv informace z této země na úplném jihu Arabského poloostrova mohou působit jako hudba z jiné planety. Na jedné straně chudá a etnickými nepokoji zmítaná země, na druhé straně pohostinní, byť poněkud uzavřenější, lidé a nádherné památky nebo fantastická příroda. Během besedy navštívíme hlavní město Sanaa, které je jakoby postavené z perníku, ale i horské vesnice v divokých údolích, přilepené na skalních útesech jak vlaštovčí hnízda. Roman Šulc navštívil Jemen letos, takže jeho zážitky budou aktuální a čerstvé. Více zde (vloženo 1.11.2010).

Dětský odbor má nové stránky, na kterých probíhá soutěž pro prvních deset, kteří pošlou materiál použitelný pro ostatní. Více na webu zde (vloženo 27.10.2010).

24. října 2010 proběhlo další kolo fotosoutěže, kterou jsme společně s obecním úřadem v Horní Krupé pořádali. Jako vždy máte možnost se podívat na všechny soutěžní fotografie. Upoutávkou je fotografie "Rychlé probuzení", která získala největší počet hlasů. Všechny fotky jsou zde (vloženo 25.10.2010).

velikonoce, velký pátekSice se zpožděním, ale přece tu konečně jsou fotografie z letošních velikonoc - sederové večeře zde a velkého Pátku 2010 zde. Omlouvám se, fotografie se v PC zatoulaly. (vloženo 12.10.2010).

Ekumenické setkávání církví v Havlíčkově Brodě a Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod zvou všechny zájemce na přednášku „Naši zmizelí sousedé z Havlíčkobrodska. Z Deníku Willyho Mahlera.“, která se koná ve středu 20. října od 17 hodin v sále Staré radnice.
Přednáška bude pojednávat o průběhu holocaustu v Havlíčkově Brodě - perzekuce židů, konec židovské obce v Havlíčkově Brodě, transporty do Terezína a dalších koncentračních táborů, oběti. Svědectví o pobytu v Terezíně podal brodský rodák Willy Mahler ve svém obsáhlém deníku, který je uložen v Archivu Památníku Terezín. Deník svého času vyvolal na veřejnosti kvůli svému obsahu značné kontroverze. O jeho osudu a o jeho autorovi a citace z deníku budou součástí přednášky. Plakát zde. (vloženo 12.10.2010)

Stavba betléma z lega. Po velmi úspěšné čtyřdenní akci nazvané Legoprojekt, na které jsme s dětmi z Chotěboře stavěli legové městečko o rozměrech 8 x 3,5 metru, jsme se rozhodli, že uspořádáme další akci s legem, avšak tentokrát na šest týdnů.
Legoklub Velryba připravuje akci „Šest týdnů do vánoc“. Na šesti setkáních legového klubu společně postavíme z cca 30 kg lega legový betlém. Až bude hotový, ukážeme jej všem zájemcům.
11. listopadu se v 15:30 poprvé setkáme a poté ve stejnou dobu každý čtvrtek do 16. prosince, vždy na cca jednu hodinu.
Místo stavby: Chotěboř, Havlíčkova 446 (budova bývalého bytového družstva).
Děti do legového klubu můžete registrovat na telefonu 737 745 344. Legoklub Velryba pořádá Církev bratrská v Horní Krupé. Plakátek k akci zde (vloženo 11.10.2010)

Již se stalo zvykem, že mateřská školka z Horní Krupé přichází do naší keramické dílny, aby děti vytvářely vánoční dárky z keramiky. Jak to vypadalo se můžete podívat prostřednictvím fotografií zde. (vloženo 5.10.2010)

Podívejte se, jakým videem jsme se prezentovali na setkání v Kutné Hoře.

 

130. výročí Církve bratrské jsme v naší oblasti slavili neděli 3. října 2010 v Kutné Hoře, kde se sjeli lidé ze sborů v Poděbradech, Kolína, Vlašimi, Havlíčkova Brodu, Kutné Hory, samostatné stanice v Trhovém Štěpánově i Horní Krupé. Dopoledne proběhla slavnostní bohoslužba na které se jednotlivé sbory prezentovali (jak se prezentovala Horní Krupá můžete shlédnout na videu zde). Prezentace celé oblasti je v PowerPointu ke stažení zde. Odpoledne jsme se za naši oblast modlili pod vrchem Kaňk. Jak vše vypadalo, můžete vidět na fotkách zde. (vloženo 4.10.2010)

Jak vypadalo soustředění o pastoraci, které pro studenty Evangelikálního teologického semináře vedli Zdeňka a Roman Neumannovi můžete vidět zde. (vloženo 24.9.2010)

Podzim se nezadržitelně blíží a s ním i oblíbené cestománie v Horní Krupé. První cestománie bude v sobotu 13. listopadu a s Romanem Šulcem se podíváme do Jemenu. Více zde. (vloženo 23.9.2010)

Fotografie ze sborového dne, který proběhl 19. září 2010. Jako vždy je k dispozici i nahrávka kázání. (vloženo 20.9.2010)

Fotografie ze stavby legového městečka v Chotěboři (Legoprojekt), která probíhala od 9. do 11. září jsou zde Videoprezentace, která byla promítána na rodinném setkání v neděli je zde. (vloženo 12.9.2010)

Stavba legového městečka bude probíhat i v Chotěboři. Více zde (vloženo 2.9.2010)

Keramický kroužek v Horní Krupé ve školním roce 2010/2011 pro děti od 6 do 18 let bude každou středu od 15:30 do 16:30 hod. mimo školních prázdnin. První výroba bude 22. září. Více zde (vloženo 1.9.2010)

3. října zveme na seniorátní bohoslužbu v Kutné Hoře k příležitosti oslav 130 let vzniku Církve bratrské. Začátek v 9:30, modlitebna CB, Kutná Hora. Více zde . (vloženo 31.8.2010, upraveno 20.9.2010)

Srbsko 2010 - misijní výjezd - info. Odjezd ve středu 6.října 2010, návrat v pondělí 11. října brzy ráno. Pokud se někdo chce zapojit, musí se přihlásit u Romana do 5. září. Co nás v Srbsku čeká? Protože pojedeme k slovenské menšině, další info jsou slovensky... Vo štvrtok a piatok by ste boli v škole. V sobotu by mohol byť program na fare, napr. doobedu s mladšími a poobede so staršími žiakmi. Večer na mládeži. V nedeľu by ste boli na besiedke a poobede by bol program v kostole a prednáška Romana. Počas prednášky by deti boli na fare, kde ostatní z budú mať s nimi program. Možno pán farár bude chcieť, aby Roman kázal v kostole v nedeľu doobeda. V škole by pre starších mohla byť prípadne tá angličtina a pre malých dačo ako klub. Pozvali by sme ich aj na faru v sobotu... Viacej informácií u Romana. (vloženo 29.8.2010)

Překročit stín - akce pro chlapy starší 30ti let. 8. - 10. října 2010 v okolí Chotěboře. Více info a možnost přihlášení zde (vloženo 26.8.2010)

Po stopách apoštola Pavla - Sledujme životní příběh, který díky Božímu povolání přepsal dějiny mnohých míst nejen v Asii.
Jednotlivé části budou doprovázené promítáním z míst (Tarsus, Antiochie, Efes, aj.), která se týkají Pavlova života.
Začátek od 16. září v Církvi bratrské v Horní Krupé každý čtvrtek v 19:00 hod. Plakátek zde (vloženo 11.8.2010)

Rádi bychom vás upozornili na další konferenci, kterou pořádá Dětský odbor Rady Církve bratrské. Tentokrát bude na téma sexuální výchova dětí. Co, kdy a jak... Biblický pohled, vedení k čistotě... Více zde (vloženo 11.8.2010)

Videoprezentace z kempu je k podívání zde, fotografie z kempu jsou zde a další zde (vloženo 10.8.2010)

Kids English Camp 2010 - jako v uplynulých dvou letech, probíhá další ročník oblíbeného tábora pro děti s výukou angličtiny, kterému říkáme, jak jinak než anglicky: Kids English Camp. Začali jsme v sobotu 31. července a v prostorách základní školy v Dolní Krupé budeme do 7. srpna 2010.
Jedná se o tábor s rodilými mluvčími (letos z Irska) i českými vedoucími, kteří zde pomáhají jako dobrovolníci. Děti mohou na táboře užitečně naplnit jeden prázdninový týden dopolední intenzivní výukou angličtiny hravou a zábavnou formou a ještě k tomu mají možnost celodenní konverzace v angličtině. Odpoledne jsou naplněna hrami a sporty, například irským sportem Gaelic (čti: gélik), letní olympiádou či irskými tanci.
Letos tábor probíhá na téma: Putování dobrodružstvím Narnie. Krásný příběh Letopisů Narnie zaujal nejednu dětskou duši. Autor tohoto dětského bestseleru, C. S. Lewis, byl křesťanem, který dokázal srozumitelně napsat velké pravdy do dětského příběhu. Pokoušíme se do příběhu Narnie nejen vstupovat a procházet jím, ale také ony velké pravdy Letopisů Narnie objevovat i žít.
Tábor sice bude končit v sobotu, nicméně v průběhu kempu nacvičujeme s dětmi písně a scénku, se kterými vystoupíme v Církvi bratrské na bohoslužbách v neděli 8. srpna od 9:00, takže rodiče budou moci vidět něco z toho, co se děti na kempu naučily. Zároveň bude promítána prezentace z tábora. V neděli se i rozloučíme a poděkujeme našim hostům z Irska.
Záměrem celého projektu je motivovat děti pro učení se angličtiny. Projekt je z velké části dotován různými sponzory a soukromými osobami. Jsme rádi za výbornou spolupráci s obcí Dolní Krupá i základní školou. Tábor pořádá Církev bratrská v Horní Krupé a již nyní se můžete podívat prostřednictvím fotografií, které jsou na internetu na www.cb.cz/lavina zde, jak to na něm vypadá.
Roman Neumann (vloženo 3.8.2010)

Fotografie z probíhajícího letního tábora s angličtinou - Kids English Camp v Dolní Krupé - jsou zde (vloženo 2.8.2010)

Už se blíží dětský tábor s angličtinou, tzv. Kids English Camp, který bude letos v Dolní Krupé za stejně příznivou cenu jako loni (800,- Kč) na téma Putování dobrodružstvím Narnie od 31. července do 7. srpna. Více zde (vloženo 22.3.2010, upraveno 21.7.2010)

Už jsou zpracovány a připraveny nahrávky kázání od června až do současnosti. Omlouvám se za výpadek způsobený dovolenou a prázdninovými akcemi. Stahovat a poslouchat kázání v MP3 můžete zde (vloženo 19.7.2010)

Po zdolání technických problémů se podařilo vytvořit fotogalerii z návštěvy bohumilických u nás. Podívejte se... zde (vloženo 14.7.2010)

Video z tábora Laviny na téma Dobrodružství s Asterixem a Obelixem - 3.-10. 7. 2010 zde Fotky zde (vloženo 12.7.2010)

Dovolená po cestách apoštola Pavla skončila a tak se konečně na webu objevují fotky z červnového sborového víkendu. Podívat se můžete zde (vloženo 6.7.2010)

Ve videogalerii jsou připravená videa ze stavby legového městečka, ve fotogalerii celá řada fotografií. Podívejte se, jak děti celé město budovaly a jak město nakonec vypadalo. Velký dík patří všem, kdo s Legoprojektem pomáhal. Více se můžete dočíst v regionálních novinách zde nebo zde (vloženo 7.6.2010, upraveno 8.6.2010)

Legoprojekt = stavba legového městečka dětmi od 6 do 12 let. Zveme děti z Horní Krupé a okolí ke stavbě legového městečka. 32 dětí z Horní Krupé a okolí bude moci po tři odpoledne od čtvrtka 3. června do soboty 5. června (vždy od 15:30 do 18:30 hod.) společně stavět městečko z Lega® o rozměru 8 x 3,5 metru. Připraveno bude tisíce kostiček k tomu, aby děti mohly stavět s pomocí instruktorů, podle vlastní fantazie nebo podle různých návodů. 3. června od 15:30 zahájíme registraci dětí a od 16:00 stavbu samotného městečka. Stavba proběhne do 18:30 s jednou přestávkou na občerstvení a příběh. Postavené legové městečko slavnostně odhalíme rodičům i veřejnosti v neděli 6. června v průběhu zvláštních rodinných bohoslužeb, které začnou v 9:00 hod. Odpoledne bude městečko rozebráno, aby si stavby a městečka mohly užít děti v jiných městech ČR. Místem stavby legového městečka bude Církev bratrská v Horní Krupé 105. Záměrem projektu je podporovat kreativitu dětí a ukazovat na důležité životní principy prostřednictvím biblických příběhů. Informace a možnost rezervace účasti dítěte z okolí Horní Krupé u Romana Neumanna na telefonu 737 745 344. Spolupořádáme s klubem Lavina. Plakátek ke stažení v menším rozlišení zde, v tiskové kvalitě zde. Více o projektu najdete na www.cb.cz/legoprojekt. Videa jsou na www.cb.cz/legoprojekt/video. (vloženo 10.5.2010, upraveno 17.5.2010)

Nové místo, na kterém se v Chotěboři k různým aktivitám (Exit 316, Cross-roads, nedělní ztišení) scházíme je na mapě zde (vloženo 3.5.2010)

Fotografie z biblické stezky, která proběhla 1. května 2010 v Horní Krupé. (vloženo 3.5.2010)

Pozvánka na konferenci Biblické poradenství lidem, kteří trpí, která se bude konat 27.-30. července 2010 v Janově nad Nisou. Věříme, že bude velice dobrá příležitost, abychom mohli být lépe připraveni k dávání lidem, kteří zápasí s vážnými problémy, naději a dobrou biblickou radu. Zatímco dospělí mají vyučování, děti budou také mít krásný program, který připravuje skupina mladých američanů. Všechno bude přeloženo z angličtiny do češtiny. Více informací najdete v příloze zde (vloženo 26.4.2010)

Fotografie z Indiánské války, která proběhla 10. dubna 2010 u přehrady v Havlíčkově Brodě jsou zde (vloženo 20.4.2010)

Pozvánka na Den Země, který bude 17.4. zde (vloženo 11.4.2010)

Od pondělí 29. března do neděle 4. dubna budou velikonoční zastavení na téma Kristův kříž.
V pondělí od 18:30 na téma Proč kříž?
V úterý od 18:30 na téma: Místo nás s doprovodným promítáním českého krátkého filmu Most (byl nominován na 3 Oskary), který je pěkným podobenstvím o ceně Kristovy oběti.
Ve středu od 18:30 na téma: Nesení kříže
Ve čtvrtek Velikonoční hod beránka - tradiční sederová večeře ve čtvrtek 1. dubna od 17:30 hod. Více zde
Velký pátek na téma Golgota od 19:00 hodin s vysluhováním večeře Páně a se zpěvy pěveckého sboru.
Neděle vzkříšení od 9:00 hod. na téma Kříž i hrob je prázdný! se zpěvy pěveckého sboru. Plakát zde (vloženo 27.3.2010)

Indiánská válka se chystá na 10. dubna 2010 u přehrady v Havlíčkově Brodě. Všichni jste zváni, ať děti či dospělí. Začátek bude v 9:00 hod. Bude se nejen bojovat o totem. Více zde (vloženo 26.3.2010)

Modlitební témata za volby 2010, které připravila Česká evangelikální aliance zde (vloženo 25.3.2010)

Mládež v Chotěboři má své webové stránky zde (vloženo 22.3.2010)

Fotografie z nedělního benefičního koncertu s Tomášem Najbrtem, mistrem tolika hudebních nástrojů! Nyní doplněno i o videa. Fotografie z nedělní bohoslužby zde MP3 záznam je k dispozici, jako obvykle, ve složce kázání a MP3 (vloženo 15.3.2010, aktualizováno 16.3.2010)

Další hornokrupská cestománie se blíží. V sobotu 13. března se vydáme s Štěpánem Černouškem po stopách ruských gulagů podél železnice 503. Více zde (vloženo 4.3.2010)

V neděli 14. března 2010 odpoledne od 15:00 hod. pořádáme v hornokrupském kulturním domě benefiční koncert s Tomášem Najbrtem pro postižené Haiti. Haiti smutí za 230 000 oběťmi. Aby se nám to lépe přiblížilo, je to více než polovina obyvatel Brna, a to má republika Haiti celkovou populaci na hranici 8 miliónů obyvatel. Před ničivým zemětřesením jsme o Haiti přemýšleli, díky reklamní vatě z lesklých katalogů, jako o zemi plné karibské romantiky a kýčovitých západů slunce. To nám však zakrývalo fakt dlouholeté a neřešené mizérie nejchudší země západní polokoule, kterou Haiti je. Zatímco někteří už pomalu na Haiti zapomínají, naše pomoc je stále potřeba. Proto chceme pomoci. Koncert Tomáše Najbrta je pro rodiče i děti (tj. i pro dospělé bez dětí a děti bez rodičů). Tomáš Najbrt už vystupoval na setkání dorostů na Orlíku a bylo to velmi zajímavé vystoupení. Můžeme se těšit, že uvidíme celou řadu historických nástrojů (různé dudy a citery, niněru, šalmaj ad.), Tomáše Najbrta v dobovém kostýmu a uslyšíme duchovně laděné písničky. Přijďte pomoci i vy! Dobrovolné vstupné bude odesláno na pomoc Haiti prostřednictvím humanitární organizace Adra.
Více o Tomáši Najbrtovi se můžete dovědět na jeho stránkách zde Plakátek v plném rozlišení (cca. 6 MB) je k dispozici zde Plakátek v menším rozlišení je k dispozici zde (vloženo 27.2.2010)

Na pomoc rodinám s dětmi. Tři články, první na téma Duchovní ochrana dětí zde, druhý Hry, počítač, internet, mobilní telefon a naše děti zde a třetí Jak budovat sebevědomí svých dětí zde (vloženo 7.2.2010)

Národní týden manželství v Horní Krupé - Každý rok, v týdnu kdy je svátek Valentýna (14. 2.), je Národní týden manželství příležitostí pro všechny páry zaměřit se na svůj vztah. Rádi bychom povzbudili ty, kdo se do manželství chystají nebo už jsou svoji, aby v tomto týdnu zvláštním způsobem investovali do svého vztahu, který si to určitě zaslouží. Je bláhové si myslet, že se nám podaří vymýtit všechny rozvody. Ale přinejmenším to naše manželství může být bezpečným místem, kde platí slib lásky v dobrém i zlém, který jsme si dali a o kterém víme, že "sliby nejsou chyby".
Jakýmsi vyvrcholením tohoto týdne bude možnost obnovy manželského slibu. Není špatné si čas od času svůj slib připomenout a znovu se jakoby pod něj podepsat - stojím si za tím! Možnost obnovy manželských slibů bude v neděli 14. února v rámci bohoslužeb. Páry, které by chtěly obnovit své sliby prosíme, aby zde v uvedenou neděli byly v 8:45 hod. A jen malé upozornění: Obnova manželských slibů není jen pro zkrachovalá manželství, ale je dobrou připomínkou a utvrzením ve vyslovených slibech i v dobrých a fungujících manželstvích. Příklad jak by obnova slibu mohla vypadat je zde.
Jako doprovodný program k tomuto týdnu bude promítání filmu Fireproof (Zkouška ohněm), film USA z roku 2008 s českými titulky. Film nás vtáhne do života hasiče, který zachraňuje lidské životy, ale vlastní manželství se mu hroutí. Ovšem i záchrana jeho manželství stojí za to.
Plakátek k této iniciativě v Horní Krupé je zde.
Národní týden manželství podpořil i premiér Jan Fischer - jeho vyjádření si můžete přečíst zde. Více o Národním týdnu manželství zde (vloženo 3.2.2010)

Informace o konferenci pro ženy Aglow v termínu 23. - 25. 4. 2010 na téma Pojď a následuj mne… jsou zde (vloženo 3.2.2010)

Na pomoc lidem po katastrově na Haity bylo odesláno 27 926,- Kč. Tolik se vybralo v neděli 24. ledna, na kterou jsme vyhlásili sbírku. Prostřednictvím partnerské organizace Adra bude lidem v postižené oblasti za celou Církve bratrskou odesláno více než 1 000 000 Kč. Připravujeme však i další projekty pomoci na Haiti. Více zde Rozhovor s ředitelem Adry o Haiti zde (vloženo 18.1.2010, aktualizováno 1.2.2010)

Připravujeme další ročník oblíbeného tábora pro děti s výukou angličtiny, kterému říkáme, jak jinak než anglicky: Kids English Camp. Tentokrát bude v termínu od 31. července do 7. srpna 2010. Více informací zde (vloženo 21.1.2010)

Fotografie z právě probíhajících Dnů anglického jazyka ve fotogalerii zde Chcete se více dozvědět o jedné ze studentek Taylorovy univerzity? Podívejte se na prezentaci Keri zde Pokud chcete více poznat učitelku Judy - podívejte se na její prezentaci zde Pokud chcete více poznat Megan - podívejte se na její prezentaci zde Více o Dnech anglického jazyka zde(vloženo 14.1.2010, aktualizováno 25.1.2010)

Přidávám slíbený odkaz na stránky fotografa Dustina, jednoho ze studentů Taylorovy univerzity, zde (vloženo 14.1.2010)

Videopozvánka na Mexickou párty zde, která bude v Lavině. (vloženo 8.1.2010)

Malé ohlédnutí za vánočními svátky - fotografie z vánoční slavnosti zde (vloženo 4.1.2010)

V příštích dnech budou různé akce probíhat i v Chotěboři. 9. ledna to bude Worship night s Taylor University - více zde. Dále pak speciální Exity s Taylorem - více zde. Nedělní ztišení 17. a 24. ledna - více zde. 21. ledna Cesta napříč Spojenými státy, Keňou a Izraelem - více zde. 22. ledna od 17:00 v kavárně Bene Come and talk - více zde. 24. ledna od 15:30 Mexická Enchilada po Americku - více zde. (vloženo 3.1.2010)

Zveme na další hornokrupskou cestománii, která bude 9. ledna od 18:00 hod. o Afghánistánu. Vyprávění o zemi, která prožila hrůzovládu Talibanu, o její závislosti na opiu i humanitární pomoci. O drsném životě v zemi, kde se hovoří přibližně třiceti jazyky a jen každý třetí obyvatel umí číst. Podíváme se do Kábulských ulic i do odlehlých osad v diamantových horách, které islámský fanatismus zneužívá za svou skrýš. Více (vloženo 2.1.2010)

Novoroční snídaně 2010 ve sboru - fotografie zde. (vloženo 1.1.2010)

Česká televize vysílá od ledna 2010 nový křesťanský magazín pro mládež s názvem Za obzorem. Více se dovíte zde nebo na stránkách www.zaobzorem.cz. Upoutávka na první díl zní rozhodně zajímavě: "Co znamená a co vlastně představuje 'krása'? Matouš se ptá. Ptá se kulturisty, ptá se bývalé modelky, která se stala farářkou, ptá se kazatele. Co se dozví?" Nesledujte naživo, ale spíše nahrávejte, protože cyklus Za obzorem bude pravidelně v neděli kolem desáté na ČT2. (vloženo 1.1.2010)

Verš pro sbor na rok 2010. „Radujte se, že vaše jména jsou zapsána v nebesích.“ (Lk 10:20). Kázání na tento verš mezi ostatními kázáními v MP3. (vloženo 1.1.2010)