Pomáháme

Zde neinformujeme o tom, jak jsme dobří, ale proto, abyste se do pomoci mohli zapojit i Vy a věděli, kam konkrétně směřuje naše pomoc. Tak proto... Není to však úplný seznam, protože podporujeme i další subjekty v České republice a v našem okolí.

Aktuálně (12/2011) jsme se zapojili do projektu pomoci v Keni. Nejprve to byla cestománie (nahrávka cestománie o Keni zde Fotografie z této cestománie jsou zde) ovšem záhy jsme se rozhodli projekt i finančne podporovat. Více informací o projektu lze najít na www.cb.cz/bystre/comido.

Dalším projektem, který jsme začali (12/2011) podporovat je pomoc sirotkům v Ugandě. Máme přímé spojení s místním kazatelem, který se s týmem lidí i svou manželkou stará o sirotky. Více o projektu je na jejich stránkách - www.dignityafrica.org.

Každoročně podporujeme překlad Bible v částech světa, kde nemají takové štěstí jako my a ještě Bibli ve vlastním jazyce nemají. Konkrétně podporujeme manžele Pszczolkovy a Obrtelovy. Více o projektu zde.

Církev bratrská se prostřednictvím humanitární organizace Adra připojuje ke sbírce na pomoc Haiti. Finanční prostředky je možné posílat přímo na účet Adry 4028 4028/0300, variabilní symbol 391 (případně prostřednictvím dárcovských textových zpráv "DMS ADRA" na číslo 87777), nebo se ke sbírce připojit prostřednictvím našeho sboru, kde organizujeme sbírku 24. ledna 2010. Na pomoc lidem po katastrově na Haity jsme 24. ledna v Horní Krupé na sbírce vybrali 27 926,- Kč. Pořádali jsme benefiční koncert (fotografie zde), díky kterému jsme mohli poslat dalších 8 000,- Kč. Jsme rádi, že můžeme pomoci. Rozhovor s ředitelem Adry o Haiti zde

Petr Kučera přináší pozdravy od Kolji z Ukrajiny, kterému jsme v roce 2009 měli možnost poslat léky (výtěžek z benefičního koncertu - fotografie z koncertu jsou zde): "Moc děkuje je živ a díky léku, vašim lékům, se stále těší dobrému zdraví. Léky brzy dojdou, ale my po pořídíme další." Prezentace o této pomoci k prohlédnutí zde. Fotografie Petra Kučery z cesty na podkarpatskou Rus jsou zde. (vloženo 22.11.2009)

Letošní celocírkevní sbírka na Diakonii Církve bratrské, která pomáhá sociálně potřebným lidem, vynesla 383 476,- Kč. (vloženo 19.12.2008)

7. prosince 2008 proběhl Adventní koncert, na kterém vystoupil pěvecký sbor a hornokrupské děti s koledami. 
Po koncertě byla možnost přispět na léky pro Nikolaje na Ukrajině (viz foto), který leží s rakovinou kostí. Přispět lidé mohli například zakoupením ručně vyráběných výrobků, které vyráběla naše mládež, nebo finančním darem. Nahrávka v MP3 z Adventního koncertu, který proběhl v kulturním domě je zde . Na koncertě se vybralo pro nemocného Nikolaje 13 687,- Kč. Všem, kteří přispěli srdečně děkujeme! Léky pro Nikolaje na Podkarpatské Rusi jsou už zakoupeny (viz foto). Ještě před vánoci se vybrané prostředky dostanou ve formě léků do jeho rukou na Podkarpatskou Rus. Jsme rádi, že jsme mohli konkrétně pomoci tam, kde se nemají tak dobře jako my. Abychom mohli rozuměl situaci na podkarpatské Rusi, věnovali jsme tomuto koutu země sobotní cestománii (nahrávka v MP3 na stránkách cestománie ), ale i část nedělní bohoslužby - nahrávky zde . Fotografie z víkendu o Ukrajině jsou zde. Fotografie z koncertu jsou zde. Plakátek na koncert zde . (aktualizováno 8.12.2008)

Pomáháme základním školám v okolí s motivací dětí k výuce angličtiny. V lednu 2008 jsme zdarma organizovali Dny anglického jazyka na základních školách v Dolní Krupé, Skuhrově a Rozsochatci za pomoci studentů z Taylorovy univerzity v USA (Taylor Lighthouse Team). V roce 2008 jsme spolupracovali s týmem z Taylorovy univerzity z USA, který jsme do naší vlasti pozvali. Pomáhali jsme s výukou angličtiny a tělesné výchovy na základních školách v našem okolí. Jak to vypadalo, můžete vidět ve fotogalerii. Možnosti mimoškolního setkání s Američany byly bohaté a jsou uvedeny zde.

V létě 2008 jsme organizovali pro děti z okolí dětský anglický tábor (Kids English Camp) s rodilými mluvčími z USA. Více zde.

Pomáháme financovat překlad Bible v Indonésii. Více zde.

Brýle pro Afriku - Máte doma nepoužívané dioptrické brýle? Nevíte co s nimi? Zapojte se do rozvojové pomoci! Doneste brýle na sběrné místo, které je v Horní Krupé v obchodu a Církvi bratrské do 2. 6. a shromážděné brýle projdou kontrolou odborníků, kteří brýle přeměří, označí a vyčistí. Shromážděné brýle jsou potom odeslány a využitý ve Středoafrické republice. Zajímají vás fakta o Středoafrické republice? Podívejte se zde. Plakát zde. Více o projektu se dovíte na stránkách www.siriri.org.

Minulý rok, před vánoci, se konala sbírka Diakonie Církve bratrské, jejíž část byla věnována pro potřeby nemocných na Podkarpatské Rusi. Na apríla (1.4.2008) byl v Mukačevě předán peněžní dar v hodnotě 6950 Euro. Peníze přijal starší presbyter podkarpatské Rusi Ivan Kondor, jeho zástupce Stěpan Nemneše a evangelista Timoteus Dymčenko. Ze strany naší církve finanční dar přivezli a předali Stanislav Heczko, Štěpán Kotek a Petr Kučera. Bratří byli velmi vděční. Částku rozdělí jejich bratrská rada Zakarpatí. Rodiny a sbory, které finanční dar dostanou, navštíví osobně v srpnu 2008 bratr Petr Kučera s dalšími spolupracovníky. Děkovný dopis z Ukrajiny zde.