Pavel Urban

Pavel Urban byl naším kazatelem od roku 2005 do dubna 2019. Do doby, než nastoupí nový kazatel bude náš sbor administrovat.

 

Fiktivní rozhovor Pavla s manželkou Ruth:

R: Pověz mi něco o sobě.

P: Narodil jsem se na Valašsku...

R: Moc typický Valach ale nejsi – ti jsou většinou povídaví, a ty jsi spíš tichý a raději nasloucháš lidem, než sám mluvíš. Jak se mohlo stát, že ses rozhodl být kazatelem? To obnáší dost mluvení :)

P: To víš, když Pán Bůh povolává, je nejlepší poslechnout. I když se na to z lidského pohledu moc nehodím, Pán Bůh nám s povoláním dá i schopnosti a sílu. A zvěst o tom, co pro mě Pán Ježíš udělal na kříži, jsem si nechtěl nechat pro sebe.

R: Plno lidí se diví, že jsi jako kazatel ženatý...

P: V naší církvi se kazatelé běžně žení a ani já jsem nechtěl zůstat sám. A nakonec nám Pán Bůh dal i dvě skvělé holky, teď už dospělé, přestože lékaři tvrdili, že je mít nebudeme. Vyplatí se dát s důvěrou svůj život do Božích rukou.

 

Pavel díky absolvování stavební průmyslovky rozumí technickým věcem a nebojí se manuální práce. Při studiu teologie, jehož část strávil v Německu, využil a rozvinul svou humanitní stránku. Přes všechny nabyté vědomosti a moudrost od Boha je ale velmi skromný a své znalosti většinou úspěšně tají :) Mezi jeho koníčky patří čtení. Nejčtenější knihou je Bible, jejímž studiem začíná každé ráno a podle které se také snaží žít. V poledne si rád přečte u kávy noviny. Baterky nejraději nabíjí sám na dlouhých výletech v přírodě.

  • Oblíbené

  • Nejnovější