LETNÍ POBYT 2015

4.–11. července 2015 Kytlice v Lužických horách


Co nabízí a poskytuje?

* Čas k odpočinku a zastavení či zpomalení.

Po celoročním běhu mezi rodinou, prací (školou), sborem a řadou dalších aktivit je tohle vítaná příležitost, při které se tempo zpomalí a tělo odpočine.    Kdy spánek může být delší a odpočinek hodnotnější.

* Čas ke společným zážitkům, zajímavým výletům a podnětným rozhovorům.

Právě společně prožitý čas uvádí pravidelní účastníci jako nejdůležitější   kritérium při rozhodování, zda jet nebo nejet. Toho času je najednou víc než    v neděli nebo jindy v týdnu, kdy se třeba jen pozdravíme nebo jen tak letmo prohodíme pár vět. Společné zážitky z výletů pak prohlubují vzájemné vztahy.

* Čas poznávání, čas her, čas ke službě.

Nabízí se možnost poznat nová místa, poznat víc jeden druhého nebo také poznat sám sebe. Nabízí se možnost si hrát. A to nejen pro děti     a mládežníky. A nakonec určitě bude možnost – pro ty, kdo chtějí – se zapojit do nějaké formy pomoci.

Kam zamíříme?

Opět na sever, ale tentokrát do Lužických hor. Tam mezi strmými kopci leží vesnice Kytlice. Tu si pro svou pravidelnou rekreaci vybrali např. M. Horníček, T. Fisherová nebo P. Černocká. Není divu, kromě všeho jiného tu mají třeba krásné přírodní koupaliště a skalní divadlo.

Zde nám budeme ubytování v Hotelu Kovošrot. Nelekejte se, prosím, toho názvu. Ano, jde sice o objekt postavený za socializmu, ale poskytující pokoje s vlastním sociálním zařízením, prostornou klubovnu a pohodlné posezení pro středně velkou skupinu. Stravování a přístup personálu je na slušné úrovni, jak jsme si ověřili ve sborech CB v České Skalici a Dejvicích, které tam měli své sborové dovolené v roce 2014. Venku je hřiště na volejbal/tenis/fotbal, prostor na příjemné posezení a prostorná zahrada. Můžete se podívat na: www.hotelkovosrot.cz.

Co budeme dělat?

Okolí nabízí spoustu zajímavých cílů na výlety: řada kopců v okolí má na svém vrcholu rozhlednu, nedaleko jsou skalní údolí Českého Švýcarska, včetně Pravčické brány a soutěsek Kamenice nebo třeba „pohádková“ místa Dolský mlýn a kamenné varhany v Práchni.

Kromě toho můžeme trochu sportovat, připravíme programy, hry a výtvarnou činnost pro děti. O větší polovinu programů pro dospělé se postarají Bohunka a Pepa Horští.

Stejně jako každý rok budeme z této pestré nabídky společně vybírat na setkání koncem jara.

Kolik nás to bude stát?

děti do 1,99 let(bez nároku na lůžko a stravu)  ZDARMA
 děti do nástupu na ZŠ 1.950 Kč
děti do nástupu na SŠ 2.150 Kč
 dospělí 2.950 Kč

Několik poznámek k ceně, a tentokrát už nejen malým písmem:

* V této ceně je zahrnuto ubytování, plná penze, drobné odměny a materiál pro děti.

* Peníze rozhodně nesmějí být překážkou účasti

* Pokud máte zájem jet, ale vaše zdroje jsou omezené, neváhejte se ozvat.

* Někteří z vás v minulých letech pomáhali rodinám v nouzi. Pokud se rozhodnete pomoci tímto způsobem, bude to velmi oceněno; taktéž se neváhejte ozvat.

Jak se můžeme přihlásit?

Hlásit se můžete na níže uvedených kontaktech, zbývá posledních pár míst! Po přihlášení pošlete zálohu, a to ve výši minimálně poloviny celkového poplatku za vaši rodinu. Můžete platit na účet č. 219 782 086 / 0300, variabilní symbol: 3400, nebo v hotovosti v Bételu.

K přihlášce doplňte jakékoliv výjimečnosti, jako např. zájem o pobyt po kratší dobu, pokud potřebujete dietu apod.

Informace

Jakékoliv další informace na známých kontaktech.

V neděli 7. 6. od 15:00 proběhne porada, při které se domluvíme, jaký program chceme na Letním pobytu mít.