AKTUÁLNÍ OZNÁMENÍ a aktivity sboru CB Říčany

Naše bohoslužby se konají každou neděli v 9:30 v sále klubu U Boudů v Kolovratech, ulice Mírová 66. Odkaz na archiv týdenních zpravodajů.


Program kázání a Večeře Páně na příští měsíc:

23.12.Káže Karel Fáber. Slavíme Večeři Páně.

30.12.Káže Karel Fáber.

6.1. Káže Karel Fáber.


LEGOPROJEKT 2019

Po roce vás a hlavně vaše děti mezi 6 a 12 lety zveme na stavění legového městečka. Budeme v Olivovně od 17. do 20. ledna 2018. Jedná se o akci, která je zcela zdarma a kam můžete pozvat vaše kamarády a známé a seznámit je s naším sborem. Můžete se těšit na desítky sad a tisíce kostek lega, které určitě uspokojí každého stavitele. Stavět budeme v Olivovně po tři odpoledne od 15.30 do 18.30. Pro podrobnější informace navštivte sborové stránky.


Adventní zastavení na Masarykově náměstí v Říčanech
Setkání, které spolupořádáme s MAS Říčany, Cestou integrace a Společenstvím křesťanů Vinice, začíná v neděli 16. prosince od 17.00. Sousedské povídání u čaje a svařáku doprovodí z pódia hudební a taneční vystoupení. Děti budou mít možnost ozdobit si a ochutnat perníčky nebo vyrobit vánoční ozdoby. Rádi bychom také zorganizovali sborový zpěv vánočních koled pod vedením Lenky Vávrové, u které se prosím hlaste.  Pokud byste rádi pomohli s přípravou občerstvení nebo nabízíte jinou pomoc, tak prosím kontaktujte Petra Strnada - tel. 774737310.


Pravidelné aktivity během týdne (v průběhu letních prázdnin v omezeném režimu, informujte se u vedoucích skupinek):

Úterý od 19:30
čtení a diskuze nad Biblí
doutníkový salónek, restaurace U Boudů, Kolovraty, podrobnosti u Karla Fábera

Středa od 19:00
biblická skupinka
místo konání se střídá po domácnostech v Říčanech nebo v okolních obcích, podrobnosti u Karla Fábera

Středa od 20:00
pouze pro muže - sdílení, chvály, studium písma, modlitby
místo konání je většinou po domácnostech, informace u Jakuba Davida

Neděle od 17:00 (vždy 1. a 3. neděli v měsíci)
setkání dorostu (děti od 9 do 15 let) na faře v Roklanské ulici
podrobnosti a program u vedoucího dorostu Honzi Zahradníka (tel. 728 854 173)

Neděle od 17:00 (vždy 2. a 4. neděli v měsíci)
setkání mládeže od 15 let na faře v Roklanské ulici
podrobnosti a program u Karla Fábera

________________________________________________________________________________

Církev za oponou - Všechno, co jste kdy chtěli vědět o církvi, ale báli jste se zeptat
Až budete na dovolená brouzdat po internetu, zkuste tento odkaz…
https://cirkevzaoponou.signaly.cz/
Moderně pojaté, mírně evangelizační videa, která si dávají za cíl oslovit mladší diváky z církevního i mimocírkevního prostředí.


Staleté kořeny 1918 – 2018
Projekt Staletekoreny.cz je realizován při příležitosti 100letého výročí založení
Československé republiky. Vztahuje se ke křesťanským kořenům i osobnostem českých dějin
a reflektuje žité hodnoty v současné české společnosti.
http://www.staletekoreny.cz/
https://www.youtube.com/staletekoreny


Další škola v Africe! Uganda – Rukungiri

alt

Daniel Hejzlar v neděli 10. prosince 2017 velmi poutavě vyprávěl o cestě do Ugandy a přiblížil nám nejen zdejší projekt, ale i přírodu a život místních lidí. Rádi byste podpořili tuto misijní aktivitu? Připojte se ke sbírce na stavbu nové školy. Každá cihla je stejně důležitá, jako je vzácný a důležitý každý člověk v očích Našeho Pána. Podívejte se na přiložený letáček nebo navštivte stránky zahraniční misijní agentury Jděte.

Číslo účtu: 20036-1938904339/0800
Variabilní symbol: 421

První ze sedmi budov byla dokončena v říjnu 2017 a v prosinci byly instalovány okapy na vodu.


aktualizace 12/2017: děkujeme za první paletu cihel: 1000 kusů!

Zpráva z Indie o novém řediteli
21.7.2018 Jmenuje se Joni Bhai. Pochází z Darbhangy. Narozen 1980.
On má učitelský trening... B.E.D, který je nutnost na funkci Ředitele školy což on má. Také je vyžadován od vzdělávacího úřadu .
On pokračuje v studium postgraduálního.
Pokřtěn byl v roce 2013 v křesťanské organizaci GEMS z Darbhangy.
Bratr Shambhu ho zná už dlouho proto ho doporučuje.
Dlouho jsme měli rozhovor. Díky Bohu, že souhlasil . Mně se to líbí, co myslíte?
Plat on to nechal na Shambhu a na mě. Chce bydlet mimo školu.
Děkujeme Bohu, že ho posílal.VEŘEJNÁ SBÍRKA – POTRAVINY PRO SÚDÁN
Diakonie Církve bratrské vyhlásila veřejnou sbírku na pomoc trpícím hladem v Jižním Súdánu. Níže uvádíme část průvodního dopisu od Mgr. Michaely Veselé, ředitelky diakonie.
Milé sestry a bratři,

Diakonie Církve bratrské se společně se Spolkem pro Jižní Súdán a Nadačním fondem Krmte hladové (www.krmtehladove.cz), dohodla na vzájemné spolupráci při zajištění humanitární pomoci do Jižního Súdánu. V rámci veřejné sbírky „Matouš 25“ jsme vytvořili samostatný projekt „Potraviny pro Jižní Súdán“ se samostatným variabilním symbolem 111, který bude 100% určen na nákup potravin (případně léků a zdravotnického materiálu) a jejich distribuci do oblasti Torit v Jižním Súdánu.

Aktuálně je situace v Jižním Súdánu velmi závažná. Po letité a dosud v některých oblastech neukončené válce nastal v zemi hladomor, který postihl především ty, kteří válečný konflikt nevyvolali a ani se ho nechtějí účastnit. Potraviny dosahují závratných cen, na které nemohou prostí lidé dosáhnout. Proto jsme se rozhodli spojit síly a využít již prověřených kontaktů, aby se potraviny dostaly těm, kteří je opravdu potřebují. Již se podařilo do této oblasti vypravit 1 náklaďák se 14 tunami kukuřičné mouky, a také léky. Stejnou cestu budeme využívat i nyní. Na místě jsou spolehliví lidé, kteří zajistí, aby se pomoc neztratila či nebyla zabavena státem. Pro nás evropany je hlad něčím, co jen těžko můžeme posoudit, ale je důležité vědět, že každá i nepatrně malá částka může významně pomoci. Pouhých 300,-Kč postačí, aby 1 člověk získal základní potravu na 1 měsíc. Záleží na každém z nás, zda se rozhodneme takto pomáhat. Budeme rádi za každého ochotného dárce.

Diakonie CB nepoužije ze sbírkového konta „Matouš 25“ ani 1,- na své režijní náklady, ostatně k tomu jsme se zavázali při ohlášení tohoto sbírkového konta. Finanční prostředky, které se vyberou, pošleme na základě darovací smlouvy na konkrétní účel Nadačnímu fondu Krmte hladové (FEED THE HUNGRY). Účelem bude nákup potravin, (případně léků a zdravotnického materiálu) pro oblast Torit v Jižním Súdánu a náklady na vypravení kamionu s humanitární pomocí.


Aktualizace z 12/2017

Jednotlivci i sbory posílají prakticky každý týden více jak několik desítek tisíc na transparentní účet Diakonie Církve bratrské, který byl vytvořený pro projekt „Potraviny pro Jižní Súdán”. Již bylo vybráno 411 tisíc Kč, takže víc něž na 1 kamion potravin. Můžeme začít střádat na další. Teď se projednává bezpečná cesta do Toritu z Ugandy, kamion musí zajistit armáda, jinak by ho nedovezli.

Mgr. Michaela Veselá
ředitelka Diakonie Církve bratrské
Odkaz na sdílený soubor s plánováním služeb je zde.

Odkaz na sborový kalendář je zde.


BOHOSLUŽBY:
KLUB U BOUDŮ
MÍROVÁ 66
KOLOVRATY
NEDĚLE 9:30

SÍDLO:
ROKLANSKÁ 805
251 01 ŘÍČANY