Církev bratrská Chvaly

Nevyžádané rady mládeži

Nebojte se, nebudu zde udělovat rady mládeži – nikdy jsem to moc nedělal, že? 🙂

Ale zrovna jsem dočetl knížku, jejíž název je ten samý – Nevyžádané rady mládeži. Napsal ji Marek Orko Vácha, a je určena hlavně mládeži. Ovšem nejenom ji, osloví každého. Knížka je to útlá, ani ne 100 stran na malém formátu, máte ji přečtenou za pár hodin. Možná se někdo podiví – proč čtu knížku určenou mládeži – nezačínám dětinštět? Snad ne, ale letos byly Vánoce hodně o knížkách od Marka Váchy, takže to byl dárek – a dobrý dárek.

Dorostenci a mládežníci by ji měli zařadit mezi doporučenou četbu – povinnou četbou u nás je kniha jiná. Rodičům ji doporučuji přečíst ještě předtím, než ji svým ratolestem předají. Abychom se pak nedivili.

A krátká citace:

Pros, hledej a tluč, a už víš proč. Jestli nevíš, tak si to najdi v Písmu svatém. Nech plamen, aby se tě dotkl, to Ti dá sílu, jistotu, důvod proč. Nebe je s Tebou ve všech Tvých bitvách, když uléháš i když vstáváš, v Tvých vítězstvích i porážkách, které se, veř mi, jednou ukáží jako ještě větší vítězství, nebe je s Tebou i v umírání a smrti, v celém tanci Tvého života, tak tanči z celého svého srdce, z celé své duše a ze všech svých sil, ne kvůli lidem, ale pro radost andělům, pro radost Bohu, a tím i kvůli lidem.