Diakonie Církve bratrské

21.1.2021
Autor Dáša
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Aktuální situace v Diakonii – leden 2021

Aktuální situace v Diakonii – leden 2021

Do roku 2021 jsme vstoupili s vědomím, že loňský rok nebyl jednoduchý, ale díky přijatým opatřením, přístupu zaměstnanců, Božímu požehnání a ochraně nebo štěstí (to záleží na tom, jak se kdo na tyhle věci dívá) jsme nemuseli čelit žádné těžké krizi nebo ohrožení našich klientů. A za tuto skutečnost jsme opravdu velmi vděčni.  

Naše situace je zadaných okolností stabilizovaná a aktuálně vlastně dobrá. Bethesda – domov seniorů i střediska na Černém Mostě a Xaverově fungují při zachování nutných opatření normálně. Zaměstnanci podstupují pravidelné antigenní testy, a v pátek 15. ledna proběhlo očkování na Bethesdě, jak klientů, tak zaměstnanců. Očkování provedl tým Červeného kříže. Jak to probíhalo, se můžete podívat zde :

Pro usnadnění komunikace obyvatel Bethesdy s jejich blízkými jsme pořídili 2 tablety včetně datového tarifu a tak je možné komunikovat přes přes Whats App, Skype nebo jiné aplikace.

Děkujeme všem, kdo na nás myslí, podporují nás a modlí se.

Cesta k normálu ještě nějakou dobu potrvá a tak nám nezbývá než vydržet. 

Roman Kysela, ředitel

1.12.2020
Autor Dáša
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Nákup s givt.cz

Nákup s givt.cz

Diakonie CB se zapojila do projektu givt.cz. Jedná se o projekt, jehož prostřednictvím můžete podpořit nás nebo svou oblíbenou neziskovku. A to tím nejpříjemněším způsobem – nákupem na e-shopu.

Jak na to:

  1. Přidejte si do prohlížeče jednoduché rozšíření od GIVTu – Pomocníka. Získáte ho zde: https://givt.cz/aplikace
  2. Až budete nakupovat, Pomocník se objeví na e-shopech, které s GIVT.cz spolupracují. Vy si v něm jen zvolte, koho chcete podpořit.
  3. Nakupte si, jak jste zvyklí.
    To je celé. Nestojí vás to nic navíc a my dostaneme část peněz z
    hodnoty nákupu.
    Nakupovat se dá i anonymně, takže pokud nechcete, nemusíte se nikam registrovat. A můžete o této možnosti říci i svým přátelům :).

Předem moc děkujeme a přejeme krásný advent a úspěšné nákupy.

více na https://givt.cz/

3.11.2020
Autor Dáša
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Aktuální situace v Diakonii – podzim 2020

Aktuální situace v Diakonii – podzim 2020

Diakonie Církve bratrské se stejně jako většina České republiky a Evropy vyrovnává se situací kolem nemoci Covid-19.  Ta se v uplynulých týdnech nevyhnula ani nám. Nicméně naprostá většina klientů i zaměstnanců našich středisek je v pořádku. V tuto chvíli evidujeme počet nemocných v řádu jednotlivců.

Ve službách uskutečňujeme potřebná opatření a postupy na ochranu klientů a zaměstnanců.

V souvislosti s tím je třeba zmínit profesionální a kolegiální přístup všech pracovníků v přímé péči i těch, kteří tvoří technické a další zázemí pro jejich práci. Protože bez nich se vzniklá situace nedala zvládnout.

Modlíme se za sílu a schopnost situaci zvládnout a děkujeme všem, kteří nás podporují.

Pokud Vás zajímá, jak jde život na jednotlivých střediscích, můžete se podívat zde: BETHESDA – sekce Aktuality, ČERNÝ MOST, XAVEROV

Roman Kysela, ředitel 

2.10.2020
Autor Dáša
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dovolená seniorů 2020

Dovolená seniorů 2020

se nakonec konala, a to v náhradním termínu. Tentokrát jsme navštívili krásné zákoutí Šumavy okolo Zadova v mimořádném termínu od úterý 22. 9 do úterý 29. 9. Oproti minulým létům, kdy jsme byli rozmazlování v penzionu Kozel ve Vrchlabí, jsme zažili poněkud bojovnější podmínky. Ty nám aspoň částečně vynahradily duchovní programy pod vedením br. Ondřeje Kymla a br. Lukáše Skaly, a pozvaní hosté. I počasí bylo velmi rozmanité. Od slunečného po téměř zimní.
Přesto jsme velmi vděční za to, že se mohla konat a těšíme se na příští rok. Doufáme, že najdeme nějaké nové krásné místo. Rádi bychom navštívili Babičino údolí.
Dáša Průšková

25.10.2019
Autor Dáša
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Veřejná sbírka Matouš 25 – změny v účelu

Veřejná sbírka Matouš 25 – změny v účelu

Vzhledem k ukončení sbírky na potravinovou pomoc v Jižním Súdánu zvažovala Správní rada Diakonie  další využití.

Na svém zasedání dne 26. 9. 2019 se rozhodla vyhovět další žádosti Spolku pro Jižní Súdán zastoupený kazatelem Rostislavem Staňkem. Tentokrát o poskytnutí podpory budování střediska holistické misie v Ame.

Jedná se o areál bývalého uprchlického tábora v Ame, kde postupně vznikne biblická škola, základní škola, sirotčinec a klinika a další provozní budovy. Jak uvádí br. kaz. Staněk ve své žádosti, jsou to zatím ruiny zarostlé v buši. Nicméně areál je dost rozsáhlý na rozvoj zemědělského programu pro samozásobování potravinami.

Pokud se Vám nový účel sbírky líbí a chcete toto úsilí biskupa Bernarda a Spolku pro Jižní Súdán podpořit, můžete nadále přispívat na sbírkový účet Matouš 25, č.ú. 2301173860/2010.

Při platbě použijte prosím variabilní symbol č. 400 – holistická misie v Ame. 

Děkujeme.

Zde můžete zhlédnout krátký dokument s poděkováním z Jižního Súdánu.