Pomoc Ukrajině

a

Kamion s humanitární pomoc pro Doněcko

Během května se podařilo ve spolupráci s CB Vsetín zajistit kaminon s humanitární pomoci do oblasti Doněcka, která se skutečně dostala k potřebným.
Šlo převážně o potraviny a hygienu v hodnotě 852 947,60 Kč. Zboží jsme zakoupili ve velkoobchodním řetězci MAKRO ČR. Zajištění dopravy stálo 52.000 Kč.

Je nám obrovskou ctí, že jsme tuto pomoc mohli zajistit jen díky štědrosti a věrnosti všech dárců. Jak můžete vidět na transparentním účtě, příspěvky přicházejí každý den. K dnešnímu dni máme k dispozici ještě cca 2,5 mil. Kč.

 

MOC VÁM VŠEM DĚKUJEME!

 

     

 


Pomoc přímo na Ukrajině – co se již podařilo

a

Prostřednictvím ukrajinského sboru, který se schází ve Sboru CB v Soukenické ulici,  jsme získali kontakt přímo na nemocnici v Užhorodě, a která dodala seznam toho, co potřebuje.

Ze seznamu jsme vybrali speciální obvazový materiál, který dodala společnost HARTMANN – RICO a.s. v hodnotě 189.219,15 Kč a operační sety pro chirurgické zákroky, které dodala společnost MEDIN, a.s. v hodnotě 242.172,67 Kč.

Jako poslední se podařilo koupit elektro koagulační jednotku s příslušenstvím od společnosti OLYMPUS Czech group, s.r.o. v hodnotě 533.313,- . Jedná se o přístroj, který mimo jiné pomáhá zastavovat krvácení během operací.

Obvazy, sety i přístroj dorazily na místo v pátek 22. 4. 2022. Dopravu zajistili zdarma bratři ze zmiňovaného ukrajinského sboru. Celková hodnota daru činila 964.704,- Kč.

 

Kromě toho jsme také zajistili dodávku volně dostupných léků v hodnotě necelých 40.000,- Kč, která směřovala rovněž do Zakarpatské oblasti.

Z veřejné sbírky na pomoc Ukrajině bylo dosud vyplaceno 1.734.306,80 Kč.

   


a

Novinky v podpoře práce na území ČR

a

K dnešnímu dni (29. 4. 2022) jsme díky Vaší štědrosti mohli podpořit pomoc Ukrajincům, kteří utekli před válkou a útočiště našli ve sborech Vsetín – Maják, Velká Lhota, Hrádek a Horní Suchá již částkou 600.000,- Kč.

Hned na začátku jsme poskytli částku 30.000,- Kč na zajištění humanitární pomoci, kterou na Ukrajinu dovezla YMCA Husinec.

     

 

a

Navázali jsme i spolupráci s dalšími organizacemi a  prozatím jsme podpořili práci Slezské diakonie v Českém Těšíně částkou 100.000,- Kč.

 


a

Informace ke kompenzaci za ubytování

a

Každý, kdo poskytl ubytování uprchlíkům z Ukrajiny, může požádat
o kompenzaci nákladů od státu.

Zde naleznete stručný popis postupu, jak o kompentaci požádat.

 

SOLIDÁRNÍ PŘÍSPĚVEK         KOKPENZAČNÍ PŘÍSPĚVEK *

                     (pro rodiny a osoby)           (pro organizace a firmy – IČO)

 

* Pokud ubytovatel požádá o Kompenzační příspěvek, NESMÍ již požádat o podporu na ubytování z jiných zdrojů, jako např. z veřejné sbírky.

 


a

Kam mířila první pomoc a co se chystá….

qa


Aktuální informace k fungování sbírky

 

 

 


Jak sbírka pomáhá

 

 


Poděkování dárcům

 


A

PRŮBĚH PODPORY

a

Náhled na transparentní účet veřejné sbírky MATOUŠ 25

Moc děkujeme!

a

Pro potvrzení o poskytnutí daru prosím vyplňte tento formulář. Rádi Vám ho vystavíme.

A

V modlitbách se můžete navzájem podpořit i prostřednictvím modlitebního řetězce www.modlitby24-7.cz/ukrajina.

 


 Společný dopis Rady CB a Diakonie CB
ze dne 24. 2. 2022

https://portal.cb.cz/