Keramický kroužek

Keramický kroužek pro děti se v Horní Krupé pravidelně schází od května 2000 v keramické dílně v prostorách naší modlitebny. Dílna je vybavena keramickou pecí i hrnčířským kruhem.
V týdnu probíhá schůzka, které se zúčastňuje dohromady přes dvacet dětí školního a předškolního věku z Horní Krupé a okolí. Cílem vedoucích keramického kroužku je naučit děti pracovat s keramickou hlínou, přispět k rozvoji jejich talentu a tvořivosti, dát užitečnou náplň části jejich volného času.

Pokud máte o kroužek keramiky pro děti zájem, určitě přijďte. Schůzky probíhají od října do dubna každou ve středu od 16:00 do 17:00 hod. mimo školních prázdnin.

První setkání školního roku 2014/2015 bude ve středu 1. října v keramické dílně v budově Sboru Církve bratrské v Horní Krupé.

Aktuální informace jsou zde

Kontakt na vedoucí: Petra Bártová 561 110 608 nebo 732 177 055

Starší oznámení

Od ledna 2012 probíhá opět večerní keramika pro dospělé. Setkání probíhá ve středu od 17:00 co 14 dní.

Na 21. ledna od 9:00 hodin připravujeme kurz keramiky pro dospělé v naší keramické dílně, který povede profesionální instruktorka Jana Haslingerová, která studovala a vyučuje keramické techniky. Je to pěkná příležitost začít nebo pokročit v keramických technikách s možností individuální péče. Vstupné dobrovolné. Více plakátku zde (vloženo 11.1.2012)

Podívejte se na video keramického betléma, který vznikl v naší keramické dílně.

 

Nahlédnout do dění v keramice pro děti i dospělé můžete prostřednictvím fotogalerie. Fotografie z jednotlivých událostí jsou zařazeny i zde:

 

 

"Přímý kontakt s „rodnou hroudou” bývá inspirující a tak vznikají velkolepá díla malých mistrů vytvořenýma vlastníma rukama nebo pomocí hrnčířského kruhu a vypálena ve vlastní peci."

Keramický kroužek pro děti byl podporován obcí Horní Krupá a fondem Vysočina.