Stavba legového městečka dětmi od 6 do 12 let

Hrst plná lega - sbírka legových kostiček

Současné množství lega jsme přivezli z Německa. Bylo to neuvěřitelné, že se něco takového podařilo. Ovšem pak se stal zázrak! Německý Dětský odbor se rozhodl, že podpoří práci v České republice a materiál ke stavbě legového městečka nám daroval. Díky Bohu za to! Zázraky se dějí.

Z množství lega, které nyní máme k dispozici vyroste během tří dnů legové město o rozměru 8 x 3,5 metru. Postavené město čtvrtý den ukážeme všem: dětem, rodičům dětí, babičkám a dědečkům a celé veřejnosti. Všichni se rádi přijdou podívat na velkolepou stavbu jejich dětí. Jak to vše vypadá v akci, můžete vidět ve fotogalerii.

Jak Legoprojekt začal v Německu, tak v něm chceme pokračovat i my – sbírkou legových kostiček. Aby u nás mohl Legoprojekt dlouho a dobře sloužit, je zapotřebí se o něj dobře starat. Proto vyhlašujeme sbírku jakýchkoliv legových kostiček či stavebnic (ať použitých či nových). I vaše lego, které jen tak doma leží a možná už je i zaprášené, může posloužit. Z malých pramínků začíná velká řeka. A v tom je síla každého malého daru.

Když jedno dítě nebo rodina přinese hrst lega, velmi to pomůže – stane se součástí dobrého díla. Můžete se rozhodnout přispět třeba i jednou legovou stavebnicí. Aby se nestalo, že se sejde mnoho stejných legových stavebnic, je připraven seznam vhodných stavebnic. Zároveň je možné využít slevu pro hromadný nákup stavebnic – pro tuto možnost kontaktujte vedoucího Legoprojektu.

Legové kostičky můžete poslat poštou na adresu Legoprojekt, Královská cesta 226, 280 02 Kolín. Nakonec se vše roztřídí, vyčistí a doplní se Legoprojekt.
Všem dárcům ze srdce děkuji.

Jirka Šustr, vedoucí Legoprojektu

www.cb.cz/legoprojekt
e-mail: legoprojekt@cb.cz
Dar je možné odeslat na číslo účtu 1938904339 / 0800 (účet Rady Církve bratrské) pod variabilním symbolem 4525.