Stavba legového městečka dětmi od 6 do 12 let

Reportáž z muzea lega a jeho porovnání s legoprojektem

img_8833.jpg

Nedá se srovnávat legoland a muzeum lega, to je fakt. Legoland je nejen plný lega, ale především atrakcí a ty v pražském muzeu lega opravdu nenajdete. To je však v pořádku, protože muzeum je muzeum a ne zábavní park. Konec konců v naší zemi legoland není, takže není přímo co srovnávat. Nicméně se naší krásnou zemí už třetím rokem pohybuje velká sada kostiček pod názvem Legoprojekt. Takže pojďme k srovnání legoprojektu a muzea lega.

Rozdíl je patrný hned při vstupu. Muzeum vše vystavuje za vitrínou, což pro legoprojekt je naprosto cizí koncept. Se vším, co se na legoprojektu postaví, si mohou děti i dospělí hrát. Děti se také mohou rozhodnout stavět bez návodů podle vlastní fantazie a mají k tomu k dispozici velké množství kostiček. Porovnávat množství kostiček asi nemá smysl, protože se jen dostaneme k nic neříkajícímu číslu, které sice může ohromit, ale nic víc.

img_5654_co7.jpg

Na druhou stranu, jak poznamenala jedna praktická žena, v muzeu nemusíte hledat žádné kostičky lega, abyste něco postavili. Vše už je hotové. Nicméně já dodávám: Ale za vitrínou a postaveného modelu se nemůžete ani dotknout, natož si s ním hrát.

Pokud se chcete pokochat pohledem na postavenou stavebnici, které lego vyrobilo, navštivte muzeum lega – i když legoprojekt obsahuje celou řadu unikátních stavebnic. Pokud jste spíše hraví a baví vás z lega stavět a z legem si hrát (jen ho doma nemáte potřebné množství), zavítejte na některý z legoprojektů.

Mimochodem, nedávno bylo otevřeno další muzeum lega v ČR a to v Táboře.

Roman Neumann

Fotoreportáž z muzea lega

Fotoreportáž z legoprojektu