Stavba legového městečka dětmi od 6 do 12 let

Děti v České Skalici postaví společně město z kostiček lega

Česká Skalice - Více než dvě desítky dětí ve věku od osmi do dvanácti let začaly 14. prosince  odpoledne, v sále budovy Církve bratrské, stavět městečko z kostek lega, které by mělo být na ploše o velikosti jedenácti metrů čtverečních dokončeno v pátek večer.

Akce, jež se koná v rámci Legoprojektu, podporuje dětskou kreativitu a fantazii a ukazuje na důležité životní principy prostřednictvím biblických příběhů. Pomocí panáčků a legových kostiček jsou dětem přibližovány některé z mnoha příběhů Bible. Hravou formou se zásluhou tohoto dobrovolnického celonárodního projektu dětského odboru Církve bratrské učí děti vzájemně spolupracovat a pomáhat si. 

„Kostiček lega máme k dispozici opravdu velkou spoustu, bylo jich plné osobní kombi auto,” uvedl koordinátor projektu Lukáš Kubíček a dodal, že zhruba sto stavebnic je opatřeno návodem a zbytek se skládá z jednotlivých kostek, které mohou děti použít dle fantazie.

V městečku nebudou chybět silnice, železnice, letiště i přístav, auta, letadla, vlaky a lodě, nádraží, budovy a třeba i věže a náměstí a možná také Betlém. Sportovcům udělá jistě radost basketbal, fotbalová hřiště i hokejový stadion.

„V sobotu 17. prosince se od půl desáté uskuteční vernisáž postaveného městečka, na kterou mohou přijít nejen příbuzní a známí všech stavitelů, ale i ti, kteří se chtějí jen podívat,” zvou pořadatelé.

Regina Hellová