Stavba legového městečka dětmi od 6 do 12 let

Legové městečko se podařilo postavit

V době jarních prázdnin se mohly děti z Oder a okolí účastnit velkolepé stavby města o rozměrech 8x3,5 m ze stavebnice Lego. Akce nazvaná Legoprojekt putuje již třetím rokem po městech České a Slovenské republiky. V Odrách tuto akci zorganizoval sbor Českobratrské církve evangelické ve svém sborovém domě na ulici 1. máje. Celkem 38 dětí stavělo od čtvrtku 23. do soboty 25. února stavby podle plánů, ale také dle vlastní fantazie. Na slavnostním otevření, které následně proběhlo v neděli, tak mohla široká veřejnost spatřit modely snad všech různých zařízení, bez kterých se dnes žádná metropole neobejde.

K vidění byly např. mrakodrapy, hrady, letiště, přístav, maják, ropná plošina, hasičská a policejní stanice, benzinka s myčkou, několik kostelů, hřbitov, zoologická zahrada, fotbalový nebo basketbalový stadion, letadla, auta, autobusy, lodě a spousty panáčků. Největším lákadlem ovšem byl pojízdný legový vláček s několika nádražími a železničním depem. S vláčkem si účastníci mohli také zajezdit. Nutno na tomto místě ovšem zdůraznit, že se nejednalo o žádnou reklamní kampaň firmy Lego. Naopak jsme velmi rádi, že se nám tuto stavebnici podařili zapůjčit na dobu jarních prázdnin a dětem jejich prázdniny zpestřit.

Chtěl bych touto cestou poděkovat všem rodičům, kteří přihlásili své děti do této jedinečné akce, všem

vedoucím, kteří tuto akci organizovali, Základní škole Komenského v Odrách za zapůjčení lavic a především pak dětem, které městečko postavili.

 

Za Legoprojekt v Odrách

Radek Hanák, DiS, hl. vedoucí