Stavba legového městečka dětmi od 6 do 12 let

Městečko z Lega vyroste i ve Zlíně

Skoro 400 tisíc kostiček Lega bude zapotřebí k vybudování městečka, na kterém nebudou chybět auta, vláčky, letadla či různé budovy. Tato zajímavá a prospěšná akce se nyní bude konat i ve Zlíně.

Stavebnice města o rozměrech 8 x 3,5 metru připutuje v květnu i do Zlína, aby je děti mohly sami postavit. A nejen postavit, ale si s ním i hrát. K vybudování bude zapotřebí téměř 400 000 kostiček Lega.
Město bude postaveno za tři dny

Děti město postaví v průběhu třech odpoledních setkání za pomoci vyškolených instruktorů, kteří se jim věnují a pomáhají, pokud to děti potřebují. Děti mohou stavět jak podle vlastní fantazie, tak podle různých návodů. Děti se na stavbě městečka naučí pracovat v kolektivu jiných dětí.

Postavené město čtvrtý den se ukáže veřejnosti. Přijít se podívat můžou nejen děti, ale i kamarádi, rodiče dětí, babičky a dědečkové. Děti se nechají u svých staveb vyfotit, aby měli památku na tuto netradiční akci.
Rozvoj dětské kreativity

Legoprojekt rozvíjí hravou formou dětskou kreativitu a práci v kolektivu. A nejen to. Ukazuje i na důležité životní principy prostřednictvím biblických příběhů. Proto se v průběhu stavby legového městečka o stavební přestávce vypráví biblický příběh s použitím Lega.

Ač to zní neuvěřitelně, nejedná se o žádnou komerční aktivitu, nýbrž o dobrovolnický projekt, který mají děti zdarma. Legoprojekt není žádným způsobem provázán s firmou Lego a rozhodně se nejedná o předváděcí ani reklamní akci.

Stavba Legoměstečka proběhne v prostorách Evangelicého kostela, (Štefánikova ulice 3018, Zlín), ve dnech 5., 6. a 7. května . Slavnostní odhalení Legoměstečka pro veřejnost bude dne 8. května v 11 hodin při bohoslužbě Církve bratrské.
Zájem o stavbu městečka z Lega je velký

Na tuto akci je potřeba se registrovat, neboť není možno organizačně zvládnout neomezený počet dětí. Pro každý den je možno uspokojit jen určitý počet dětí.

Zájem o stavbu Legového městečka je obrovský všude, kam se akce přestěhuje. Proto nahlaste své děti včas. Pro účast na Legoprojektu je potřeba si zarezervovat umístěnku na telefonu 721 600 604.

Akci pořádá Sbor Církve bratrské ve Zlíně Více na www.LegoProjektZlin.cz

Radek Vilímek