Stavba legového městečka dětmi od 6 do 12 let

Stavba Legoměsta ve Zlíně slavila úspěch

Legoprojekt je celorepubliková akce, která navštěvuje různá města celé republiky. Tentokrát doputovala i do Zlína. Zájem o stavbu Legoměsta ve Zlíně byl opravdu veliký.

Dětem se podařilo v průběhu tří dní postavit Legoměsto o rozměrech 8 krát 3,5 metru. K postavení města se spotřebovalo skoro 400 000 dílů stavebnice Lego. Akce se během tří dní zúčastnilo přes 100 dětí ze Zlína i širokého okolí. Zájem byl tak velký, že se ani na všechny zájemce z kapacitních důvodů nedostalo. Slavnostní odhalení Legoměstečka pro veřejnost proběhlo v neděli 8. května.

Akce si kladla za cíl podporovat dětskou kreativitu a ukazovat na důležité životní principy prostřednictvím biblických příběhů. A to se ve Zlíně podařilo naplnit.

Legoprojekt ukázal, že se děti dokážou bavit i jinak než sezením u televize anebo u počítače. Zajímavé je, že děti, jež se do té doby z větší části neznaly, dokázaly vytvořit velký tým, který společnou snahou a kreativitou dal vzniknout pozoruhodnému městu. Městu, v kterém se spojila dětská fantazie a hravost dětí.

A tak jsme mohli vidět domy, mrakodrapy, hrady, vláčky, auta, letadla, lodě anebo si zahrát fotbal či hokej postavený z Lega. Mnohdy si vyhrály nejen děti, ale i dospělí podlehli kouzlu této stavebnice.

Vzhledem k tomu, že jde o putovní akci, po skončení projektu se stavebnice musela rozložit na jednotlivé kostičky a odcestovala do Kutné Hory, aby i tamějším dětem udělala radost.

Radek Vilímek