Stavba legového městečka dětmi od 6 do 12 let

V Havířově bylo na pár hodin postaveno obří legové městečko

Zhruba 400 tisíc kostiček lega bylo zapotřebí k vybudování městečka, na kterém nechyběly vláčky, letadla či různé budovy. Děti městečko stavěly po tři dny, aby ho v den čtvrtý mohly ukázat svým rodičům, kamarádům i široké veřejnosti. Do celostátního projektu Stavba legového městečka se zapojila Církev bratrská Havířov.

Radim Chovanec, spolu organizátor projektu: „Cílem lego projektu ukázat lidem v ČR, že je nějaká Církev bratrská. Také dát možnost dětem ke stavbě, tvoření, fantazie. Lego projekt objíždí celou republiku, vždy tak na jeden týden. My jsme tři dny stavěli a dnes je otevření."

Adéla Manišová, spoluorganizátor projektu: „Bylo to faj poznat úplně nové děti a jsem překvapená, jak jsou strašně šikovní. Hodně toho postavili za tři dny."

Není divu, že děti se už nemohly dočkat, až si budou moci s legem pohrát.

Adéla Manišová, spoluorganizátor projektu: „Musíme to dneska celé rozebrat až do nejmenších části a roztřídit to. Přijedou si pro to další lidi a odvezou to tentokrát do Prahy. Je mi to trochu líto, ale je dobře, že si s tím budou další děti hrát."

Daniel: „Líbilo se mi stavění a že je to pěkně postavené. Vlak je super." Eliška: „Já jsem stavěla mlýn větrný a čistič silnic a pak ten bílý hrad." Michael: „Líbí se mi nejvíce asi tam ten dům a dneska jsem se tady přišel podívat. Baví mě stavění z lega."

Marie Vadimská: „Syn chce stavět lego. Chce být konstruktér, tak jsme tady nemohli chybět."

Zdeněk Maňásek: „Je to úžasné. Já už jsem o tom četl na netu, ale když to člověk vidí, tak je to super."

Přestože představení městečka trvalo jen pár hodin, každý si odnesl silný zážitek.

Barbora Kelnerová