Stavba legového městečka dětmi od 6 do 12 let

V Poděbradech vyrostlo LEGO město

I když už nepatřím do věkové kategorie, která si hraje s LEGEM, přesto jsem se jako organizátor zúčastnila LEGO projektu, který proběhl v Poděbradech v Bételu (sbor Církve bratrské) ve dnech 7. 10. - 10. 10. 2010. Vše bylo založené na stavbě městečka z legových kostek, které stavěly děti ve věku 6 - 12 let na deskách o rozměru 8 x 3,5 metru.

Ve čtvrtek, kdy byl první stavební den, přišlo 30 dětí, které musely být předem přihlášeny kvůli kapacitě míst na stavění. Děti si mohly vybrat, jestli chtějí postavit vlastní stavbu, nebo stavbu, která byla už předem dána v určité krabici i s návodem. Po hodině a půl stavby měly děti pauzu na občerstvení a krátký program. Poté následovalo opět stavění a tvoření. Tak to šlo od čtvrtka do soboty vždy od 15:30 do 18:30, celkem se na stavění podílelo 67 dětí a skoro dvě desítky ochotných dospělých, kteří dětem pomáhali a dohlíželi na to, aby vše dobře fungovalo.

Stavění skončilo v sobotu a slavnostní otevření lego města proběhlo v neděli. Město bylo otevřeno v průběhu dětské bohoslužby a v 11 hodin následovalo losování o hodnotné ceny pro děti, které se na stavbě podílely, jak jinak než z lega. Vše bylo zakončeno výstavou lego městečka a ochutnávkou velmi chutných lego zákusků. V odpoledních hodinách přišla řada na nás - organizátory-měli jsme asi ten nejnáročnější úkol, a to sice rozložení všech staveb a roztřídění kostiček do správných krabic. Pro zajímavost kostiček bylo kolem 750 tisíc v hodnotě 1 milionu korun.

Děti byly nadšené, a LEGO projekt se v Poděbradech bude v příštím roce opakovat.
Více fotografií si můžete prohlédnout na internetových stránkách www.cb.cz/podebrady, kde také naleznete video ze stavby.

Petra Geldnerová