Malé náměstí 25, 257 56 Neveklov tomas.travnicek@cb.cz +420 604 207 997

Royal Rangers Neveklov

Royal Rangers je mezinárodní křesťanská organizace skautského typu pro děti a mládež. V České republice je registrovaná jako spolek u Ministerstva vnitra ČR a je členem České rady dětí a mládeže.

Programová nabídka Royal Rangers Neveklov obsahuje především tato témata:

Život v přírodě, zdraví, vztahy, křesťanství

Důraz je položen na oblast fyzickou, duševní, sociální a duchovní.

Základní cíle jsou deklarovány takto:

Získat (pro dobrou věc), vyzbrojit (do života) a vyslat (připravené žít aktivní a plnohodnotný život).

Řídíme se křesťanským etickým kodexem a heslem:

Chovej se ke druhým tak, jak bys chtěl, aby se oni chovali k tobě.“

Máme připravený program pro věkové skupiny Ranger Kids (6–8 let) aDiscovery Rangers (věk 8-11). V případě zájmu lze po domluvě přijmout děti mladší i starší. Kromě získávání odborností z tématu ‚Život v přírodě‘ s dětmi vstupujeme do celé řady témat a oborů lidské činnosti s hloubkou úměrnou věku dítěte.

Součástí celoročního programu budou schůzky, výlety a víkendové akce.

Zodpovědní vedoucí: Tomáš Trávníček a Josef Tezner

Kontaktní osoba: Josef Tezner, tel.: 739 189 363 e-mail: rr.neveklov@seznam.cz


Schůzky RR v r. 2021 – 2022

Schůzky probíhají 1 x za 14 dní, ve čtvrtek od 17:30 do 19:00 hodin v přírodě nebo v budově. Sobotní program (cca čtyřhodinový) bývá přibližně 1 x za měsíc v přírodě (dle počasí, možností). Víkendovky bývají 1 – 2 x do roka v přírodě (dle počasí a možností vedoucích a dětí).

První schůzka: Čtvrtek 9.9. 2021v 17:30 h. Malé nám. 25, Neveklov.


Koronavirová opatření od 1.9. 2021

Koronavirová pravidla pro spolkovou činnost od 1. září 2021

Hlavní novinky ve zkratce

  • Prokazování bezinfekčnosti není třeba pro akce do 20 osob.
  • Platnost antigenního testu se pro potřeby volnočasových a spolkových aktivit prodlužuje ze 72 hodin na 7 dnů.

Základní pravidla

  • Střediska, oddíly, skupiny musí vést evidenci účasti na setkáních (musíme být schopni uvést, kdo a kdy byl přítomen, a jak jej kontaktovat) a uchovávat ji nejméně 30 dnů.
  • Bez prokázání bezinfekčnosti se mohou scházet skupiny nejvýše 20 osob (bez ohledu na věk), a to uvnitř i venku.
  • Je možné pořádat akce do počtu 1000 osob (uvnitř) nebo 2000 osob (venku).
  • Každá přítomná osoba bez rozdílu věku musí být bez příznaků onemocnění covid-19. Každá osoba, s výjimkou dětí do 6 let, musí pro účast na akci pro 20 a více osob doložit svoji bezinfekčnost (viz níže). Osobě, která nesplní uvedené podmínky, jednotka neumožní účast na setkání.

Zdroj: Dorostová unie CB: https://dorostovaunie.cz/v-zari-se-sejdeme-v-klubovne/?fbclid=IwAR2qddAevLW3wG2WLMMlpE0c8Zzc3WR8M-f5yse0NvMuHKJBU8jXmeby-7E


Videa RR

Ahoj děti, tohle je video-pozdrav, když jsme se nemohli sejít osobně na schůzce.

Na následujících dvou odkazech najdete pozdrav od Pepi a Márinky

http://uloziste.joste.cz/pozdrav/2020-10-15-182915.webm

http://uloziste.joste.cz/pozdrav/2020-10-15-183006.webm

RR Neveklov

Ahoj děti, dnes si vyrobíme lesní zápisník. Tak s chutí do toho a ať se dílo daří 🙂

Jak se máte, děti? Dnes je deštivý den, tak si můžeme vyrobit třeba něco pro zasmání – brnkající mládě děsoptáka 🙂

O tajemství starého deníku

Milé děti, přidávám video o výrobě zálesáckého váčku na sluchátka. Ať se vám povede 🙂

Níže předchozí videa

Ahoj děti, přidávám krátké video o tom, jak sloupnout březovou kůru z padlého stromu. Na výrobu krabiček je třeba větší kus kůry. Tak ať se vám krabičky podaří.

Toto je druhý díl o výrobě zálesácké krabičky z březové kůry. Video je podrobným návodem složitější krabičky, proto je delší. Tak ať se vám krabička povede.

Ahoj děti, natočil jsem pro vás nové video o výrobě zálesácké krabičky z březové kůry. Zde je krabička č. 1., jednodušší. Tak ať se vám podaří 🙂

Předchozí video níže

Ahoj děti, týden utekl jako voda a já přicházím s novým videem. Tentokrát si vyrobím zálesácký náramek. Na konci videa je upoutávka na příště – výroba zálesácké krabičky z březové kůry. Tak ať se vám náramek povede. Mějte se pěkně a budu se těšit na to, až se budeme moct setkat. Ahoj, Tomáš

Starší videa naleznete níže

Ahoj, ahoj, ahoj. Jak se vám děti daří? Já se mám dobře, ale moc se nám s Pepou po vás stýská. A tak jsem pro vás připravil po týdnu nové video. Tentokrát je to o tom, jak si vyrobit lesní medailonky. Na závěr je upoutávka na příště, kdy budeme vytvářet outdoorový náramek. Tak čau a dejte o sobě vědět, jak se máte (tomas.travnicek@cb.cz). Díky

Předchozí video níže.

Ahóóój děti, je tu nové video, vlastně dvě – ode mne a od Pepy. Já vám ukážu, jak si jednoduše vyrobit zálesácký svícen a Pepa vám ve druhém videu poví něco o tom, jak rostou stromy. Tak se pěkně usaďte a sledujte videa a o víkendu si něco zkuste vyrobit, nebo vyzkoumat. Těšíme se na vás, až se uvidíme.

Předchozí videa níže

Ahoj děti, dnes jsem pro vás připravil slibované video o tom, jak si vyrobit lžičku ze dřeva. Taková dovednost se hodí, když budeme tábořit v lese několik dní a zjistíme, že jsme si nechali lžíci doma. Abychom nemuseli být o hladu, můžeme si pomoci s tím, co u sebe právě máme – nůž, tužka (v KPZce) a větev smrkového dřeva. Nejprve si ale vyrobíme jednodužší pomůcku, než je lžička – míchátko, kterým se dá zamíchat cukr v čaji, ale i něco sníst – a po té se pustíme do samotné lžičky. Tak ať se vám daří a máte radost. Ahóóój. Tom.

A ještě přidávám pozdrav od Pepy. Pepa nám poví něco o Rangerově cestě pokroku – pomoc druhým.

Níže předchozí video

Milé děti, srdečně vás zdraví Tomáš, Pepa, Štěpánka a Jitka. Připravili jsme pro vás toto první video.

Budeme moc rádi, když nám napíšete do komentářů, nebo do mailu, jak se máte a co děláte. Ahoj, mějte se krásně a těšíme se moc na shledání s vámi.

 


 

Schůzky Royal Rangers se vzhledem ke koronavirovým opatřením nekonají.

Školní rok 2019 – 2020

Informace o činnosti a programové náplni

Royal Rangers Neveklov jsou součástí mezinárodní křesťanské organizace skautského typu pro děti a mládež školního věku Royal Rangers, která od roku 1992 působí i v České republice. V současnosti je Royal Rangers v ČR z.s. je zapsaným spolkem se spisovou značkou L3377, vedeným u Krajského soudu v Ostravě. Je členem České rady dětí a mládeže, Royal Rangers Europe a Royal Rangers Internacional.

Schůzky Royal Rangers Neveklov

Během školního roku probíhají schůzky ve všední den jednou za 14 dní s obvyklou délkou 1,5 hodiny.

Standardně je dnem setkávání čtvrtek v čase 17:30 – 19:00. Tento termín však není fixní a může být po dohodě upraven.

Místem setkávání RR je budova ´Církve bratrské na Malém náměstí (u autobusové zastávky).

Vyjma standardních schůzek je možnost účastnit se prodloužených sobotních schůzek, výletů, víkendových akcí anebo táborů pořádaných Royal Rangers v ČR nebo jejich pobočnými spolky.

Programová náplň

Hlavním obsahem setkávání RR je život v přírodě (děti učíme tábořit, poznávat přírodu a chránit ji, pracovat s nářadím, s lanem a zacházet s ohněm, …). Tématicky neoddělitelné jsou pak oblasti zdraví a vztahů. Děti mají možnost vstoupit do systému „získávání odborností“ z nejen dospěláckého života. Programová náplň je přizpůsobena věku dětí a vychází z křesťanských základů a idejí. Hlavním tématem prostupuje i oblast vztahů a zdraví.

Aktuálně je program zaštítěn sborem ´Církve Bratrské (Soukenická 15, Praha 1) včetně pojištění dětí při pořádaných akcích.

Komu je  program neveklovských RR určen

Aktuálně přijímáme děti navštěvující první stupeň ZŠ. Schůzek RR se však mohou zúčastnit i děti nepřihlášené. Předáním kontaktních údajů na zástupce rodičů považujeme děti za přihlášené. Ti pak dostávají pravidelné informace o schůzkách a činnosti prostřednictvím mailu či SMS.

Kontakt: ing. Josef Tezner; m: 739 189 363
Tomáš Trávníček; m: 604 207 997
mail: rr.neveklov@seznam.cz