Jsme malé, ale za to pestré společenství obyčejných lidí různého věku, profesí a původu. Máme mezi sebou inženýry, dělníky, vojáky, maminky v domácnosti, muzikanty, studenty, důchodce, děti, … atd.

Snažíme se spolu sdílet svoje starosti i radosti a chceme být otevření každému, kdo nás přijde navštívit. Snažíme se také, aby křesťanství bylo srozumitelné těm, kteří svou cestu k Bohu teprve hledají nebo o Bohu jen přemýšlí.

To, že jsme církví, z nás nedělá jakousi elitní skupinu společnosti „těch hodných a zbožných“. Budeme velmi rádi, když nás navštíví kdokoli. Svobodní, zadaní nebo rozvedení, homosexuální, genderově nevyhranění, zbohatlíci nebo lidé bez peněz, hubeňouři nebo s pár kily navíc, černí, bílí, hnědí, zelení, fialoví,… Můžete k nám přijít i jen ze zvědavosti nebo v zápalu vyvrátit nám naši víru.

Jsme otevření k pomoci, trpíte-li nějakou závislostí nebo máte jiné problémy, deprese, nebo prostě pokud nesnášíte „organizované“ náboženství. Zvláště u nás vítáme ty, kterým by se hodila modlitba, ty kterým lezla církev krkem už od dětského věku nebo ty kteří si nás spletli s Jednotou bratrskou, která leží na opačném konci města. Vítáme turisty, singltrekaře, hledající, pochybovače, uřvaná batolata a miminka, radující se, truchlící, prostě jednoduše kohokoliv, kdo k nám zavítá. Nebojte, nekoušeme …

 

Jako sbor spadáme pod mateřský sbor v Liberci, který je součástí Církve bratrské, což je jedna z protestantských církví, která má svůj kořen až v české reformaci v 15. století.