Víkend pro muže


Víkendový seminář s Josefem Horským

Nabízíme sborům nebo jakémukoliv seskupení mužů program k upevnění zdravého chlapství. Osvědčené programy připravuje Josef Horský. Zájemci se ozvěte tajemnici či předsedovi Odboru pro manželství a rodinu. Domluvíme vhodný termín a dostatečně atraktivní místo k zocelení.

Témata na výběr:

1. Povolání k biblickému „chlapství“

Jedná se o dvoudenní seminář, ve kterém hledáme cestu k odpuštění a smíření se svými rodiči, především otcem, abychom mohli prožívat odevzdaný vztah s Bohem a naplňovat svoji roli muže a otce. Seminář je nastaven prožitkově. Předlohou jsou témata uvedené v knihách Adamovo mlčení (L.Crab + com.) a Pozor srdce muže (Eldredge J.) a svědectví vedoucího o uzdravení jeho chlapství.

2. Duchovní cesta muže (archetypy)

Jedná se o dvoudenní seminář, ve kterém prožijeme setkání se čtyřmi mužskými archetypy a jejich negativními protiklady (stíny) a uvědomíme si svoji pozici na duchovní cestě k duchovní mužské „dospělosti“. Seminář je nastaven prožitkově, je proložen svědectvím vedoucího o prožívání jeho duchovní cesty. Podle knihy Mužské archetypy (R. Rohr).

3. Tři slupky od banánu

Jedná se o dvoudenní seminář, zaměřený zážitkově. Je zaměřen na tři témata, která jsou pro muže nebezpečná, na kterých může „uklouznout“. Jsou to: moc, peníze a sex.

4. Otec svých dětí – rodinná terapie – představení

Jedná se o víkendový seminář, ve kterém jde o představení a základní seznámení s rodinnou terapií podle Vladislava Chvály a Ludmily Trapkové o nezastupitelnosti muže – otce ve výchově dětí.

5. Co potřebuje zažít muž, aby byl „správný chlap“

Interaktivní přednáška, či seminář jak definovat „opravdového muže“ na obrazech biblických postav, co muž potřebuje, obecně, co potřebuje od své ženy, aby dospíval k integritě.


Galerie fotografií z minulých víkendů