Expedice Apalucha


Každý rok pořádáme ryze mužskou akci nazvanou podle známé komedie (S tebou mě baví svět) Expedice Apalucha. Jak napovídá známý děj filmu, jedná se o výpravu otců s dětmi. Akce je motivována tím, aby si maminky mohli odpočinout od svých ratolestí a přepracovaní otcové si své dětičky naopak mohli řádně užít a měli možnost „napravit nedůslednou výchovu matek“, jak praví klasik ze zmíněné komedie. Na expedici děti neuslyší, jaký to udělali hezký bobeček nebo jestli spapali polívčičku. Na expedici se buduje statečnost, zdatnost a především samostatnost. Z chlapců se tam stávají muži a z děvčátek sebevědomé dívky.

Expedici plnou her a výletů děti milují, ale vždy si ji dokážou užít i chlapi…

Expedice 2020 není naplánovaná z důvodu pandemie a vládních opatření.


POZOR HLEDÁ SE NÁČELNÍK

Počet účastníků narůstá a blíží se svému stropu. Rádi bychom podpořili vytváření malých expedic Apalucha na sborech. Pokud by někdo uvažoval o zorganizování menší expedice na svém sboru, odbor pro manželství a rodinu nabízí know-how, značku, přímou podporu a hlavně povýšení na kmenového náčelníka (podporu jako: zajištění semináře/řů, propagace na seniorátu, materiály, kontakty a pod.).

Expedici zdar! NáčelníkFotogalerie z minulých expedic Apalucha:

Komentáře k proběhlým ročníkům:

  • Apalucha 2017: Ročník expedice Apalucha 2017 byl opravdu vydařený. Ze tří církví a 10ti sborů se nás sešlo 70. Zásah Policie ČR dopadl úspěšně. Pouze jeden zraněný (náčelník). Téma bylo opět vojenské a na výletě jsme objevovali pohraniční opevnění z třicátých let. Jak už bývá zvykem, výlet se konal za deště a zimy. Překonávání překážek prostě už k naší expedici patří. Na expedici totiž děláme z chlapců statečné muže a z děvčat holky do nepohody. Nevadí zde špinavá kolínka ani mokré boty. Na expedici se nefňuká a nenaříká. Co bylo na akci ale poprvé, byla velká NERF bitva. Na život a na smrt! Na další ročník se těší náčelník.

Historie pozvánek na jednotlivé Apaluchy: