Doporučujeme pro Singles


Tato sekce se přesouvá na nový web!

Zde najdete různé zajímavé odkazy na články, knihy, videa, mp3, atd. kterým stojí za to věnovat pozornost. Není to úplný výčet a vždy je třeba zvažovat, zda se to či ono vztahuje i na mě.

Videa:

  • Ako vieš, že je niekto „ten pravý“? by Jeff Bethke – video (cca 6 minut, slovenské titulky), které určitě stojí za to shlédnout pokud hledáte toho/tu „pravého/pravou“.
  • Prečo by si (ne)mal s niekým chodit? by Jeff a Allysa Bethke – video (cca 7 minut, slovenské titulky), pohled na chození.
  • Mužský vs. ženský mozek by Mart Gungor – skvělé humorné video (cca 11 minut, české titulky) o fungování mužského vs. ženského mozku, velmi doporučuji shlédnout.
  • Puberťáci čo sa holia by Mark Driscoll – řečník přijal povolání do služby mužům, nicméně video (cca 23 minut, slovenské titulky) je vhodné ke shlédnutí i ženám.

Knihy:

  • Absolventská práce Starší singles v církvi-Olga Koláčková 2017 – absolvenstká práce Olgy Koláčkové na Vyšší odborné škole misijní a teologické v Kolíně. Se svolením autorky je tato práce, která dává ucelenější pohled na život single křesťanů, volně ke stažení.
  • My dva spolu – od přátelství k manželství, napsal Joshua Harris: pro všechny kdo uvažují o vážném vztahu, kniha plná příběhů a námětů zda jsme připraveni pro tak závažný krok, na co dát pozor při chození, atd. Určitě doporučujeme přečíst ještě před chozením, nicméně stejně jako v každé knize nelze brát doporučení jako dogmata ale rozlišovat co z toho je a co není aplikovatelné.