• Snížení energetické náročnosti modlitebny Sboru Církve bratrské v Ostravě 2025

    Sbor Církve bratrské v Ostravě realizuje projekt „Snížení energetické náročnosti modlitebny Sboru Církve bratrské v Ostravě“, jehož cílem je zlepšit energetickou účinnost budovy modlitebny a snížit její provozní náklady. Projekt přispěje ke snížení emisí skleníkových plynů, zlepšení tepelného komfortu pro návštěvníky a uživatele, dlouhodobé udržitelnosti provozu objektu a modernizaci technického zázemí.

    Projekt je spolufinancován z Modernizačního fondu v rámci Programu „Energetická účinnost ve veřejných budovách a infrastruktuře (ENERGov)”, konkrétně z Výzvy ModF – ENERGov 2/2023.

    Díky tomuto projektu dojde mimo jiné k:

    • zateplení budovy,
    • výměně oken a dveří,
    • modernizaci topného systému,
    • instalaci energeticky úsporného osvětlení.

    Tento projekt představuje významný krok k odpovědnému a ekologickému provozu církevních objektů a dokládá, že i církevní instituce mohou být příkladem v oblasti energetických úspor a ochrany životního prostředí.

    📌 Tento projekt je spolufinancován ze systému EU pro obchodování s emisemi prostřednictvím Modernizačního fondu.
    Více informací o Modernizačním fondu naleznete na: www.sfzp.cz/sekce/modernizacni-fond

     

Comments are closed.