Lidé, kteří hledají "něco víc", mívají řadu otázek a také výhrad. Některá témata se opakují. Proto jsme je rovnou zařadili do této sekce.

Pro někoho je to otázka vzniku života. Ve škole nás učili něco jiného, než co popisuje Bible a také řada náboženství. Má vůbec smysl se zabývat vírou, pokud věříme v evoluci?

Někdo hledá smysl života. Ptá se, proč je tady. To je otázka, které se těžko ve svém životě vyhneme. Dá se na ní odpovědět?

Další chce vědět, jestli má cenu se zabývat hledáním pravdy. Existuje vůbec nějaká pravda? Pokud ano, proč se většina náboženství považuje za to jediné pravé? Jaké jsou rozdíly mezi náboženstvími?

Jsou samozřejmě i určité překážky, které nám hledání Boha komplikují. Např. si nevíme rady s existencí utrpení. Jestliže Bůh existuje, proč ho dopouští? Stejně tak, jako dopouští nespravedlnost. Jak se s těmito otázkami vyrovnat?

Je tu také téma morálky - konkrétně téma sexu . Proč křesťané neschvalují předmanželský sex, nemanželský sex a také homosexuální vztahy?


Je ale mnoho dalších otázek týkajících se toho, jak vůbec Boha hledat a najít. Jestli je Bible spolehlivým zdrojem informací o Bohu apod. O tom pojednávají další části nabídky pro hledající.
Na všechny otázky asi neodpovíme, ale pokud nám své otázky napíšete, pokusíme se o to.