Kde hledáte informace o něčem, co je pro Vás zatím neznámé? Asi tam, kde předpokládáte, že je lze najít. Popř. u lidí, o kterých si myslíte, že by Vám mohli poradit.
Když hledáme Boha, kam půjdeme? Pravděpodobně půjdeme za těmi, kteří tvrdí, že Boha znají. Zkusíme se podívat do historie na lidi, kteří tvrdili totéž. Zkusíme se podívat na zdroje informací, které o sobě tvrdí, že je nechal napsat Bůh. Možná zkusíme i kritiky, a jejich argumenty pro jejich nevíru v Boha.


Hned na začátku je dobré si položit několik otázek:
- chce Bůh, abychom ho poznali?
- co udělal pro to, abychom ho mohli poznat?
- dá se zjistit, který zdroj informací o Bohu je skutečně od Boha?


Zkusme si vše představit na příkladu někoho, kdo vynalezl lék na rakovinu. Celou dobu pracoval na tom, aby jeho lék fungoval a pomáhal tak zachraňoval lidské životy. Podle laboratorních testů jeho lék skutečně funguje.
Problém je v tom, že to ví jen tento vědec. Je pořád zavřený ve svém domě a téměř nevychází ven. Žije na samotě a málokdo ho vůbec kdy viděl. Nenapadlo ho, že by o svém vynálezu mohl dát vědět. Nechodí však mezi lidi a svůj lék nikomu nenabídnul.
Ano - opravdu všechno dělal proto, aby jeho lék zachraňoval lidské životy, ale něco je špatně. Lidé dál umírají na rakovinu, protože nemají tušení, že někdo jejich problém vyřešil a může jim zachránit život.


Představujete si Boha tímto způsobem? Jako podivína, který sice lidi miluje, ale není schopen o sobě dát vědět?
Nebo si myslíte, že pokud je Bůh skutečně Bohem a je schopen se o dostatečnou informovanost postarat?


Pokud se navíc vrátíme k otázce pravdy a smrti , tak se nabízí obdobná otázka:
"Nebylo by fér, aby nám Stvořitel dal o sobě vědět dopředu, pokud nás bude jednou soudit?"


Jiří Bort