Kdo jsme Aktuálně Kalendář Nahrávky Oznámení Fotky
Trutnov
Úpice
Mládež
Tábory pro děti
Pronájem tábořiště Kontakty

Denní čtení podle Hesel JB

Počátek poznání je bázeň před Hospodinem. Př 1,7

V něm jsou skryty všechny poklady moudrosti a poznání. Ko 2,3

Mám rád knihy. Kdybych navrhoval erb svého rodu, určitě by tam byla i kniha. Mohla by to být Bible, ale třeba i symbol poznání. Knihy se těžko stěhují. Když jsme se stěhovali z Písku do Prahy, stěhováci si u šedesáté banánovky plné knih mezi sebou říkali, že asi stěhují knihkupectví. V digitální době je to snazší. Přeskakujete od jedné moudrosti ke druhé a jste zavaleni informacemi. Umíme takové poznání dobře využít? Ajťáci mi občas v práci přicházejí zkontrolovat počítače. Mám jich víc. Vojenské věci nemohou být na normálním počítači. Jsou to utajované informace. Každý pracujeme na jiném stupni utajení. Ale vstupní kód máte i vy v civilu na svém počítači každý svůj. Jen si vždy správně vzpomenout!

Ať je vždy vstupním kódem bázeň před tebou, Hospodine. Doberu se pak všech skrytých pokladů.

Mk 1,32–39 * |Př 27,1–7

Převzato z http://www.dennicteni.cz
Neděle 9. května 2021 - celocírkevní večer chval

K modlitbám a poslechu duchovních písní nás zve Metro Olomouc
Neděle 9. května 2021 - celocírkevní bohoslužba

Srdečně vás zveme na další společnou on-line bohoslužbu Církve bratrské tentokrát ze Sboru Církve bratrské v Praze 13. Slovem na téma Proč celé Desatero, když existuje desáté přikázání? (Exodus 20,17) poslouží kazatel David Novák. Živý videopřenos bude možné sledovat prostřednictvím Youtube. Více podrobností naleznete na http://13ka.cz/

Přenos začíná v 9:00, odkaz na youtube kanál Sboru CB v Praze 13:

Modlitebny v Trutnově a v Úpici jsou otevřeny. Po ukončení přenosu se náš sbor setká k oznámení a modlitbám přes TEAMS:
Pátek 7. května 2021 - Dorost

Zatím stále on-line :(. Osobní účast by byla příliš komplikovaná: v klubovně jen 3 dorostenci s platným testem, respirátorem a 2m rozestupy. Vyšší účast by mohla být venku, ale opět testy, hlídání čtverečných metrů na jednu osobu a tak dále. Počkáme až sluníčko rozvolňování vysvitne ještě trochu víc.

Co se na on-line schůzce dorostu děje? V podstatě všechno, co se děje i na schůzkách v klubovně nebo na letním táboře. Máme tam rozcvičku i ducháč (duchovní program). Zpíváme písničky a hrajeme různé hry. Zavedenými novinkami on-line schůzek jsou KULIOK (kulinářské okénko) a zajímavost, například čím krmit v zimě ptáčky, jak bezpečně bruslit, jak zatopit v kotli, krásná místa na zeměkouli atp.

NEZAPOMEŇTE! Začínáme každý pátek v 16:00 na DISCORD

Nevíte jak se připojit? Kontaktujte Michala: michal.bischof@cbtu.cz
Velký jarní úklid 2021

Kliknutím na obrázek vlevo se zobrazí rozpis mimořádného úklidu, který je třeba provést od 17.4.do 8.5.2021.

Prosíme uklízející, aby kontaktovali Danielu (739 328 032) nebo Daniele (735 745 376) Ildžovi, případně Jana Homolku (777 658 372), abyste věděli co udělat, a aby každý mohl přispět tím, na co stačí.
Summer Camp 2021

Přihlašování na letní (summer) tábor (camp) pro studenty SPUŠTĚNO! Podrobnosti v FB události. Odkaz na přihlášku: https://1url.cz/fKroF.

Pro více informací se můžete obrátit na hlavní vedoucí: Adélu Bischofovou, email: adela.bischofova@cbtu.cz, telefon: 604390262

Camp 2021 bude... netradiční. Ale co v dnešní době není netradiční? Přesto doufáme, že se budeme moci první týden o prázdninách sejít a strávit spolu nezapomenutelný čas :)

Harmonogram campu a jeho náplň bude v podstatě stejná, až na dopoledne. Protože letos opět nebudeme do poslední chvíle vědět jestli a kolik Američanů se na náš camp přidá, rozhodli jsme se vám v době dopoledního programu nabídnout mnoho různých aktivit. Můžete se těšit na aktivity spojené se sportem, hudbou, uměním a kreativitou, angličtinou a spoustu dalšího, na co na normálním English campu není čas. Jaké si to svoje dopoledne uděláte, je úplně na vás. Může být klidně každé jiné :)


Budeme se na vás jako každý rok moc těšit a camp si užijeme se vší parádou!

Organizační team Summer Camp 2021
Červenec /srpen 2021

Přihlašování na letní stanový tábor pro děti SPUŠTĚNO! Podrobnosti na webové stránce https://tabor-cbtu.webnode.cz/

Milí rodiče,

věříme, že se situace v naší republice zlepší a tábor v létě proběhne. Zasílám vám pozvánku. Ostatní dokumenty (přihlášku, potvrzení od lékaře, GDPR, nástupní list) najdete ve dvou složkách na https://tabor-cbtu.webnode.cz/prihlaseni/

Pokud bude situace stejná a nebude možné tábor uskutečnit, vrátíme vám platby za tábor (s platbou můžete počkat až na konec června, kdy snad již bude jasné, jak to všechno bude). Ani s oficiální přihláškou nemusíte spěchat, ale doporučujeme co nejdříve potvrdit účast dětí na mail tabor@cbtu.cz. Kapacita tábora je stejná jako loni, proto doporučujeme s předběžným přihlášením neotálet, abychom vašim dětem mohli rezervovat místo. Někdy se stane, že vám přijde oznámení o tom, že e-mail nelze doručit a přesto nám dojde. Nevíme, čím to je, ale snažíme se přijetí vašich e-mailů potvrdit ještě tentýž den.

Máte-li nějaký dotaz, můžete napsat přímo mně na mail petra.vlachova@cbtu.cz nebo na tabor@cbtu.cz.

Přejeme pokojný čas a těšíme se, že to na táboře všichni společně pořádně rozjedeme ??

Za tým vedoucích Petra Vlachová
Chcete být informování e-mailem o plánovaných shromážděních?

Ke všem plánovaným událostem v našem sboru je obvykle v předstihu zasílána e-mailová pozvánka. Chcete-li tyto pozvánky dostávat také, zašlete nám svoji e-mailovou adresu na:

kazatel@cbtu.cz

Jestliže si zasílání nepřejete, stejným způsobem požádejte o vyřazení Vaší e-mailové adresy (vyřazovanou adresu uveďte).Archiv starších příspěvků:   

© 2019 Sbor Církve bratrské v Trutnově