Stavba městečka dětmi od 6 do 12 let

Články & zajímavosti

Landprojekt 26. - 29. 4. 2022 - Ostrava (Bedrnova 1)

Dne 26.- 29. 4. se uskutečnil Landprojekt na Bedrnově 1 v Pískových dolech, kterého se zúčastnilo celkem 47 dětí. Polovinu tvořily děti ukrajinských uprchlíků, kterým pomáhá citychurch.cz. Stavění si děti užily. Taktéž mohly slyšet biblické poselství a setkat se s láskyplným přístupem našeho týmu dobrovolníků. Stavebních stolů bylo málo :). Precizní rozkládání trvalo 7 hodin, čehož jsem se nejvíce obával. Nic méně odpověď týmu byla: "příští rok znova".
Ivo Neuvirt - Pavučina o.p.s.

Ostrava Landprojekt

Velké menší servisní dny Landprojektu 2016

Předem neplánované a spontánně provedené velké menší servisní dny proběhly v září v Kolíně. Využili jsme kolínský termín pro Landprojekt a následného volného týdne pro zkompletování všech setů. Všechny stavebnice nyní zapsané v seznamu stavebnic lze postavit (a jen u pár nesouhlasí barvy). Všechny mají návod a u některých byla vyměněna vazba. Taky se povedlo vyměnit všechny popraskané krabičky u setů a zpětně roztřídit jednotlivé volné kostičky do správných pořadačů. A proč jen menší servisní dny? Proto, že už se nečistily základní kostky ani desky ve městě.

Úspěšné školení dalších pořadatelů Landprojektů

Hned z kraje školního roku proběhlo v Kolíně 7.9. 2016 školení pořadatelů místních Landprojektů. Noví a i pár ostřílených a zkušených pořadatelů se do Kolína sjelo zejména z Čech. Kromě představení Landprojektu na ,,vlastní oči" si organizátoři mohli vyměnit vlastní zkušenosti s Landprojektem. Podělit se o zážitky a třeba se i nechat inspirovat k založení vlastních klubů navazujících na Landprojekt. V rámci Landprojektu je možné využít i volný čas rodičů, jejichž děti si hrají a staví, a připravit i pro ně zajímavý program.

Školení pro pořadatele místních Landprojektů

Pokud máte zájem o uspořádání Landprojektu ve vašem městě, vězte, že potřebnou podmínkou je účast dvou zástupců z vašeho sboru na školení.

Proto bych rád pozval všechny zájemce o Landprojekt na školení 2016.

Školení bude 7. září 2016 v CB Kolín od 17:00 do cca 19:00 hod.

Školení bude v modlitebně Církve bratrské, Královská cesta 226 Kolín.

Servisní dny projektu 2015

Plánovaný termín i místo servisních dní pro rok 2015 se nakonec narychlo změnil. Servis Landprojektu proběhl za velké pomoci CB Jižní město v jejich Kostelně. Na servisních dnech se kromě členů sboru podílel i tým pomocníků z Pensilvánie (USA). Během víkendu se podařilo vyčistit všechny základní desky našeho městečka, složit a zkompletovat všechny stavebnice podle návodů, vytřídit všechny kostičky a zažít spoustu zábavy. Díky pomocníkům se podařilo udělat celkovou generálku města. Moc děkujeme za pomoc a zároveň se omlouvám všem třem přihlášeným pomocníkům na původní termín.

Výlohu obchodu s potravinami zaplnil betlém z lega

článek z MF Dnes 14. 12. 1013, příloha Vysočina, str. 1

Opravdu velký upgrade!

img_0012.jpg Letošní servisní dny znamenají pro Landprojekt velkou změnu. Nejenže výrazně přibylo stavebnic, ale především jsou všechny návody k  stavebnicím kompletně zalaminované a svázané kovovou kroužkovou vazbou, to aby nám dlouho návody vydržely pěkné a funkční.  Znamenalo to graficky připravit a vytisknout celou řadu návodů, aby se zalaminovaly pěkné a nové stránky. A že se stále laminovalo. Celkem to bylo více než 1700 zalaminovaných A4!

Landprojekt se dále rozrůstá

Právě v těchto dnech připravujeme pro projekt nové stavebnice a radost přinesou klukům i holkám. Pro holky jsme se pokusili přinést do projektu nový rozměr přidáním několika stavebnic z řady Friends, které se dobře hodí do legového městečka. Jsou to stavebnice Kavárna v parku, Veterinární klinika a Olivia a její dům (lépe to jde vidět na obrázku). img_9807.jpg Pro kluky přibyla celá řada zajímavých stavebnic aut, jako například cisterna, popeláři, domíchávač, ale i další kamión na přepravu rypadla, atd.

Chcete kliknutím podpořit legový klub v Kolíně?

Vedoucí legového klubu v Kolíně nám říká, jak takový klik může pomoci: Žádáme u nadace O2 o finanční podporu na nákup nových stolů a židlí. V říjnu postavíme Lego město, a následně ho otevřeme školám, dětem a rodičům. Otevřeno bude asi týden. Pak se nakoupené stoly a židle použijí pro lego a deskové hry. Pokud se vám nápad líbí a máte facebook, můžete hlasovat na tomto odkazu:

http://www.o2thinkbig.cz/projekty/detail/3501