Stavba městečka dětmi od 6 do 12 let

Během tří dnů děti postaví velký model legového městečka

Trutnov - Silnice, železnice, letiště i přístav, nádraží, auta, letadla, lodě, obytné domy, náměstí a věže, to všechno bude součástí lego městečka, které budou od zítřka stavět děti v prostorách zdejší Církve bratrské. „V rámci Lego projektu vymyslíme a postavíme báječné město ve třech dnech, které čtvrtý den představíme veřejnosti,“ uvedl zástupce církve Jiří Dušek.
Legové městečko o velikosti osm krát tři a půl metru budou stavět děti ve věku od šesti do dvanácti let. Hotové dílo bude slavnostně otevřeno v neděli v 10 hodin. „Součástí projektu je podpora dětské kreativity,“ prozradil Dušek s tím, že se děti učí hravou formou vzájemně spolupracovat a pomáhat si. Využít při tom mohou vlastní fantazii nebo postupovat podle návodů a připravených stavebnic.
Landprojekt, který je nekomerční a dobrovolnický, putuje na různá místa České i Slovenské republiky, kde se staví od roku 2010. Tehdy se německý Dětský odbor rozhodl, že podpoří projekt v Česku a materiál ke stavbě legového městečka daroval. Jeho plocha vzrostla od dovezení z Německa o jednu třetinu a rovněž výrazně narostl i počet legových stavebnic. Heslem projektu je: Kdo si hraje, nezlobí!

Hynek Šnajdar