Stavba městečka dětmi od 6 do 12 let

Děti staví velké legoměsto

Ostrava – Přes 400 tisíc legokostiček a okolo sto dvaceti lego setů – domů, strojů, zahrad, hřišť, aut, letadel, lodí, vlaků, nádraží – budou moci použít děti, které se zúčastní stavby legoměstečka v Ostravě.

Od čtvrtka 7. do soboty 10. dubna jsou všichni zájemci o tuto akci zváni do budovy Církve bratrské Ostrava v ulici 28. října 148. Stavět se bude vždy mezi půl čtvrtou a půl sedmou odpoledne. V neděli bude společné dílo slavnostně odhaleno.

Koordinátor Landprojektu v Ostravě Stanislav Čepelák uvedl, že přihlásit se mohou děti od šesti do dvanácti let. „Ač to zní neuvěřitelně, nejedná se o žádnou komerční aktivitu, nýbrž o dobrovolnický projekt. Pro děti vše připravujeme zdarma. Chceme přispět k rozvoji dětské kreativity a trpělivosti a také prostřednictvím biblických příběhů ukázat na důležité životní principy,” uvedl Čepelák.

Přidal také zkušenost „stavbyvedoucího“ z minulého ročníku projektu: „Ve čtvrtek přivezla své děti na stavbu legoměstečka maminka, využila tří hodin času, kdy je o děti postaráno, a šla si nakoupit. V pátek přivezl děti tatínek, chvilku se zdržel, pak někam odešel a vrátil se ještě před koncem, takže se mohl zapojit do stavění. V sobotu přivezl děti tatínek, zůstal celé tři hodiny a stavěl také.“

Miroslava Chlebounová