Stavba městečka dětmi od 6 do 12 let

Do České Skalice zamíří Landprojekt

Ve dnech od 14 do 17. prosince proběhne v České Skalici Landprojekt, který je určen pro děti ve věku od 8 do 12 let.

"Pro letošní adventní dobu podařilo zajistit Landprojekt, celonárodní projekt dětského odboru Církve bratrské. Jeho cílem je z kostek lega postavit velké městečko. Mělo být dost na to, abychom v něm byly silnice, železnice, letiště i přístav. Své místo zde budou mít také auta, letadla, vlaky a lodě, nádraží, budovy a třeba i věže a náměstí a možná také Betlém – legových kostiček máme připravených opravdu dost. Ani sportovci nepřijdou zkrátka – basketbal, fotbalová hřiště i hokejový stadion je součástí města. Ovšem protože se město staví z lega, bude na nás, abychom jednotlivé stavby během tří krásných dnů postavili," prozradili pořadatelé ze Sboru Církve bratrské v České Skalici.

Stavět budeme každý den od středy 14. prosince v 15:30-18:30 do pátku 16.prosince. V sobotu 17.prosince proběhne vernisáž postaveného městečka, na kterou jsou zváni nejen příbuzní a známí, všech stavitelů, ale také všichni další, kteří se chtějí podívat.

"Legoprojekt podporuje dětskou kreativitu a ukazuje na důležité životní principy prostřednictvím biblických příběhů. Pomocí panáčků a legových kostiček dětem přibližujeme některé z mnoha příběhů Bible. Hravou formou se děti učí vzájemně spolupracovat a pomáhat si, vždyť stavíme společné město! Děti mohou stavět stavby podle vlastní fantazie nebo podle návodů a připravených stavebnic. Pokud to děti potřebují, pomáhají jim při stavbě instruktoři.Během odpoledne bude zajištěno drobné občerstvení a protože bude zrovna advent-příprava na vánoce, v krátkých příbězích (5min) si připomeneme křesťanský vánoční příběh z Bible," dodávají pořadatelé.

(RoR, foto: arch.)