Stavba městečka dětmi od 6 do 12 let

Landprojekt konečně i ve Zlíně

Zlín - Legové městečko o rozměrech 8 x 3,5 metru připutuje v květnu 2011 i do Zlína, aby jej děti mohly sami postavit. A nejen postavit, ale si s ním i hrát. Zhruba 400 tisíc kostiček lega bude zapotřebí k vybudování městečka, na kterém nebudou chybět vláčky, letadla či různé budovy. Děti město postaví v průběhu třech odpoledních setkání za pomoci instruktorů, kteří se jim věnují a pomáhají, pokud to děti potřebují. Děti mohou stavět jak podle vlastní fantazie, tak podle různých návodů.

Dětská kreativita

Landprojekt podporuje dětskou kreativitu a ukazuje na důležité životní principy prostřednictvím biblických příběhů. Proto se v průběhu stavby legového městečka o stavební přestávce vypráví biblický příběh s použitím Lega.

Zájem je velký

Ač to zní neuvěřitelně, nejedná se o žádnou komerční aktivitu, nýbrž o dobrovolnický projekt, který mají děti zdarma. Landprojekt není žádným způsobem provázán s firmou Lego a rozhodně se nejedná o předváděcí ani reklamní akci.

Na tuto akci je potřeba se registrovat, neboť není možno organizačně zvládnout neomezený počet dětí. Zájem o stavbu Legového městečka je obrovský všude, kam se akce přestěhuje. Proto rodiče nahlaste své děti včas. Pro účast na Landprojektu je potřeba si zarezervovat umístěnku na telefonu 721 600 604.

Kdy a kde se stavba legového městečka ve Zlíně uskuteční?

Stavba Legoměstečka proběhne v prostorách Evangelického kostela ve Štefánikově ulici ve Zlíně ve dnech 5., 6. a 7. května 2011. Slavnostní odhalení Legoměstečka pro veřejnost bude dne 8. května 2011 v 11 hodin při bohoslužbě Církve bratrské.

Radek Vilímek

Autor: Kristýna Váchová