Stavba městečka dětmi od 6 do 12 let

Rodiče stavitelů uklidili město zpátky do krabic

Česká Skalice /FOTOGALERIE/ - Letadla, lodě, koleje s vlakem na dálkové ovládání, různé budovy, sportovní hřiště, to vše a mnoho dalšího bylo součástí městečka, které od středy 14. prosince do pátku společně sestavily přibližně tři desítky dětí v modlitebně Církve bratrské.

V sobotu dopoledne se výstava zpřístupnila i rodičům stavitelů, příbuzným čí kamarádům, kteří si mohli se stavebnicemi pohrát a tím si zpříjemnit nadcházející čas Vánoc.

„Přišlo se podívat opravdu velké množství lidí, i samotné děti se těšily, až budou moci své dílo všem ukázat,” uvedl koordinátor projektu Lukáš Kubíček. Jak dodal, Landprojekt, jenž putuje po různých městech republiky a dává tak dětem možnost rozvíjet svoji tvořivost a učit se vzájemné spolupráci, měl v České Skalici velký úspěch a rozhodně ho v budoucnosti znovu zopakují.

Městečko bylo již v pondělí částečně uklizeno a nadcházejícího dne ho rodiče malých stavitelů kompletně rozebrali, roztřídili a uložíli zpátky do krabic. Ty se poté přemístí do dalšího z měst, kterým bude Rakovník.

Regina Hellová

Fotogalerie: http://nachodsky.denik.cz/galerie/lego_mesto.html