Stavba městečka dětmi od 6 do 12 let

V Rozsochatci postaví legové městečko

Od středy 12. do pátku 14. října budou v Rozsochatci na Havlíčkobrodsku stavět legové městečko o rozměrech 8 x 3,5 metru v rámci Landprojektu.

„Vymyslíme a postavíme báječné město ve třech dnech. Třetí den v pátek 14. října v 18.30 jej ukážeme všem, městečko otevřeme pro širokou veřejnost,“ popisuje Roman Neumann. Landprojekt se snažil dostat na Vysočinu několik let. „Neuvěřitelné se stalo skutečností... Po několika letech snah a vyřizování se koncem května 2010 do České republiky dostala zapůjčená velká sada Lego® kostiček, abychom ji mohli využít. Pak se ovšem stal další zázrak! Německý Dětský odbor se rozhodl, že podpoří práci v České republice a materiál ke stavbě legového městečka nám daroval. Díky Bohu za to! Zázraky se dějí,“ děkuje Roman Neumann.
Landprojekt je určený dětem a rodičům, městečko o rozměrech 8 x 3,5 metru putuje od června 2010 po České republice, aby jej děti mohly samy postavit a hrát si s ním. „Děti město postaví v průběhu třech odpoledních setkání, co město to originál, za pomoci instruktorů, kteří se jim věnují a pomáhají, pokud to děti potřebují. Děti mohou stavět jak podle vlastní fantazie, tak podle různých návodů. Postavené město čtvrtý den ukážeme všem: dětem, rodičům dětí, babičkám a dědečkům a celé veřejnosti,“ dodává Roman Neumann.

Milan Pilař