Stavba městečka dětmi od 6 do 12 let

Vytvoří městečko ze stavebnice

Letovice * Děti v Letovicích si konec prázdnin užijí ve velkém stylu. Poslední srpnový čtvrtek začnou v prostorách modlitebny Církve Bratrské stavět obří legové městečko. Pořadatelé jim k tomu zapůjčí až šedesát tisíc legokostiček, které by měly vystačit na stavbu o velikosti osmkrát tři a půl metru.
Jak velká stavba v průběhu tří odpolední pod rukama účastníků vznikne, záleží podle pořadatele Michala Táborského pouze na zájmu dětí. „Akce je vhodná pro děti od šesti do dvanácti let. Všem zájemcům doporučujeme se předem přihlásit. Uvítáme ale i nepřihlášené děti,“ pozval Táborský. Doplnil, že na práci dětí budou dohlížet instruktoři, kteří se jim budou věnovat a pomáhat jim. Přestávky mezi stavěním pak vyplní vyprávění příběhů s použitím legofigurek. „Součástí projektu je i podpora dětské kreativity. Samy děti totiž ovlivní, zda se jim více líbí rodinné domky, či bytovky. Může se i stát, že místo městečka postaví přístav pro letadlovou loď,“ pousmál se nad fantazií dětí pořadatel.
Landprojekt stavby legového městečka je podle Michala Táborského putovní. V některých českých a slovenských městech už budovy z oblíbené dětské stavebnice postavily a ze strany dětí se akce setkala s obrovským nadšením.

Petra Koutná