Stavba legového městečka dětmi od 6 do 12 let

Legoprojekt v Bystrém

Bystré v Orlických horách - Na začátku školního roku měly děti z Bystrého v Orlických horách a přilehlého okolí možnost zúčastnit se zajímavé výzvy – během tří odpoledních setkání postavit město z lega.

Od 2. do 5. září proběhl v modlitebně Církve bratrské v Bystrém tzv. Legoprojekt. Akce se zúčastnilo 60 dětí ve věku 6 až 12 let, které postavily městečko o velikosti 8 krát 3,5 metru. Děti přijely nejen z Bystrého, Dobřan nebo Sedloňova, ale i z Dobrušky a Opočna.

Mezi postavenými budovami nechyběla kopie sborového domu nebo kostela. Kromě těchto staveb si mohli návštěvníci, kteří se zúčastnili slavnostního otevření městečka v neděli 5. září za účasti starosty obce Václava Drašnara, prohlédnout také školu, radnici, hotel, telekomunikační věž, hasičskou a policejní stanici, nemocnici, sportovní stadiony nebo letiště a vlakové nádraží.

Dětem se po celou dobu věnoval tým 30 vedoucích, kteří jim pomáhali se sestavováním 92 předpřipravených sad i s výtvory podle vlastní fantazie. "Doufám, že podobné akce se v naší obci budou konat častěji. Je to určitě chvályhodný počin a děkuji organizátorům za přípravu,“ řekl při slavnostním otevření městečka starosta Drašnar.

Jan Kalenský

Foto a video: http://orlicky.net/?id_zpravy=11547167091284451692