Stavba městečka dětmi od 6 do 12 let

Historie Landprojektu

Neuvěřitelné se stalo skutečností... Po několika letech snah a vyřizování se koncem května 2010 do České republiky dostala  zapůjčená velká sada Lego® kostiček, abychom ji mohli využít (fotogalerie zde). Ovšem pak se stal další zázrak! Německý Dětský odbor se rozhodl, že podpoří práci v České republice a materiál ke stavbě legového městečka nám daroval. Díky Bohu za to! Zázraky se dějí. Od této důležité události legové městečko, za pomoci různých dárců, rozšiřujeme, rozvíjíme a zvelebujeme (např. vznikla celá legová železnice s unikátním lokomotivním depem - článek zde). Jen pro zajímavost: plocha legového města vzrostla od dovezení z Německa o jednu třetinu a rovněž výrazně narostl i počet legových stavebnic. V květnu 2011 vedoucí Landprojektu poděkoval německé straně za úžasný dar (článek a galerie zde). Aby Landprojekt dobře fungoval, probíhá dobrovolnická údržba v jednom prázdninovém týdnu (fotografie zde).

Legoprojekt - děti a rodiče u otevření města pro veřejnostLegové městečko o rozměrech 8 x 3,5 metru putuje od června 2010 na různá místa České republiky, aby jej děti mohly sami postavit. A nejen postavit, ale si s ním i hrát. Děti město postaví v průběhu třech odpoledních setkání (co město to originál) za pomoci instruktorů, kteří se jim věnují a pomáhají, pokud to děti potřebují. Děti mohou stavět jak podle vlastní fantazie, tak podle různých návodů. Postavené město čtvrtý den ukážeme všem: dětem, rodičům dětí, babičkám a dědečkům a celé veřejnosti.

Landprojekt podporuje dětskou kreativitu a ukazuje na důležité životní principy prostřednictvím biblických příběhů. Proto se v průběhu stavby legového městečka o stavební přestávce vypráví biblický příběh s použitím Lega®.

Ač to zní neuvěřitelně, nejedná se o žádnou komerční aktivitu, nýbrž o dobrovolnický projekt a pro děti vše připravujeme zdarma. Existuje však dobrovolná možnost projekt finančně podpořit. Landprojekt není žádným způsobem provázán s firmou Lego® a rozhodně se nejedná o předváděcí akci.