Stavba městečka dětmi od 6 do 12 let

Legoprojekt v médiích

Benátky nad Jizerou - Dvě stě deset stavebnic Lego a další stovky samostatných kostiček o celkové hmotnosti půl tuny. Tolik materiálu stačilo pětačtyřiceti dětem, aby z něj v Benátkách nad Jizerou postavily reálné město.

Trutnov - Tři dny bylo živo v prostorách sboru Církve bratrské, kde se děti ve věku od šesti do dvanácti let pustily do stavby legového městečka v souvislosti s nekomerčním a dobrovolnickým Lego projektem. Stavba o velikosti osm krát tři a půl metru byla včera představena veřejnosti.

Trutnov - Silnice, železnice, letiště i přístav, nádraží, auta, letadla, lodě, obytné domy, náměstí a věže, to všechno bude součástí lego městečka, které budou od zítřka stavět děti v prostorách zdejší Církve bratrské. „V rámci Lego projektu vymyslíme a postavíme báječné město ve třech dnech, které čtvrtý den představíme veřejnosti,“ uvedl zástupce církve Jiří Dušek.

Přiložený soubor: raport_z_6.5.2014_cb_rakovnik.pdf

RAKOVNÍK. „Stavím modré osobní auto,“ říká Denisa Čechová z Rakovníka, která tráví stavěním z lega už druhé odpoledne. „Moc se mi tu líbí, jsem tu letos už podruhé. Včera jsem postavila taxík, sanitku a teď stavím tohle auto,“ ukazuje. „Auta mě nijak zvlášť nezajímají, ale dobře se staví. Všechny dělám podle návodu,“ pokračuje. Spolu s ní sedí u stolu Barbora Zelenková z Vlkova. Před ní je krabice sady lego friends a pod jejíma rukama se pomalu rodí stáj pro koně. S Denisou se shoduje v tom, že ji to tu velmi baví.

Husinec /FOTOGALERIE/ – Dvě stě deset stavebnic lego a další stovky samostatných kostiček o celkové hmotnosti půl tuny měli k dispozici děti i dospělí od zástupců Církve bratrské.

Mladkov /FOTOGALERIE/ – Jarní prázdniny si mohly děti z Mladkova a okolí zpříjemnit stavěním legoměstečka. Celý přívěs stavebnic lega putuje po městech a sborech církve bratrské v celé České republice.

Chotěboř – Poněkud zvláštní vánoční výzdobu mohou obdivovat kolemjdoucí ve výloze jednoho z obchodů v Chotěboři.

V ní se totiž vyjímá betlém, postavený z populární stavebnice Lego.

Staviteli byla v tomto případě asi dvacítka předškoláků a školáků ze základní školy, kterým se betlém podařilo postavit asi za deset hodin práce pod vedením kazatele církve bratrské Romana Neumanna v klubu Velryba.

Netradiční vánoční výzdoba se objevila ve vitríně prodejny potravin v centru Chotěboře. Zaplnil ji metrový betlém vytvořený z tisíců kostiček stavebnice Lego. Děti ho vytvořily v průběhu šesti týdnů. Celkem nad ním strávily deset hodin.
"Poprvé jsme betlém postavili před třemi roky. Nápad vznikl jako odnož našeho dlouhodobého projektu Legoměsta o rozměru osmkrát tři a půl metru, který stavíme v domě dětí a mládeže Junior. Napadlo nás, že by bylo pěkné něčím ozdobit chotěbořské náměstí, a tak jsme zkusili postavit betlém," řekl vedoucí klubu Roman Neumann.

Vysoké Mýto - Kdo si hraje, nezlobí! To je heslo Landprojektu církve bratrské, který už několik let putuje po republice a rozdává dětem od 6 do 12 let radost. Od čtvrtku do soboty stavěly legové městečko o rozměrech 8 krát 3,5 metru desítky dětí dětí ve Vysokém Mýtě, o mohutný finiš se v sobotu postaralo 65 dětí. Kromě skvělé zábavy jim Landprojekt přinesl i něco navíc – hravou formou se děti učily vzájemně spolupracovat a pomáhat si.

Fotogalerie: http://orlicky.denik.cz/galerie/legoprojekt-vm.html

LITOMYŠL - Z půl milionu kostek lega vznikne do neděle celé město. Litomyšl již potřetí hostí putovní kreativní akci Landprojekt určenou pro děti od šesti do dvanácti let. V Novém kostele již třetí den pracují na stavbě jezdících vlaků, lodí, letadel, nádraží, domů či fotbalového stadionu.

"Do stavění se každý den mohlo zapojit maximálně 32 přihlášených dětí. Se složitějšími konstrukcemi pomáhají dětem dobrovolníci," přiblížila akci Jitka Nádvorníková z nízkoprahového zařízení pro děti a mládež NADĚJE.

Litomyšl – Postavit město trvá ve skutečnosti i několik století. Děti z Litomyšle to zvládnou za tři dny.

Litomyšl - Město Litomyšl bude letos potřetí hostit putovní kreativní akci pro děti ve věku šest až dvanáct let, tzv. Landprojekt.

Český Krumlov - V uplynulých dnech našly děti z česko-krumlovského sídliště Mír recept na to, jak překonat nudu nevlídných předjarních dní. Církev bratrská pořádala ve své modlitebně na sídlišti Landprojekt, stavbu městečka z kostek Lega podle fantazie dětí.

Po tři dny v odpoledních hodinách do modlitebny na Urbinské přicházely děti ve věku od pěti let se svými rodiči a společně budovali jednotlivé stavby. Hrady, kostel, obchody, lodě a letadla, auta, nádraží a obytné domy. Objevil se dokonce Plášťový most!