Stavba městečka dětmi od 6 do 12 let

Děti se vyřádily, za tři dny postavily městečko z Lega

Trutnov - Tři dny bylo živo v prostorách sboru Církve bratrské, kde se děti ve věku od šesti do dvanácti let pustily do stavby legového městečka v souvislosti s nekomerčním a dobrovolnickým Lego projektem. Stavba o velikosti osm krát tři a půl metru byla včera představena veřejnosti.
„Z pohledu organizátora, to byl krok do neznáma. S pořádáním obdobné akce jsme totiž dosud neměli zkušenost a nevěděli jsme, zda vše vyjde podle našich představ, a zda o tuto akci bude vůbec mezi trutnovskými dětmi zájem,“ řekl Jiří Dušek z Církve bratrské. Nakonec se podařilo sestavit tým ochotný pracovat s dětmi.
Ty se jenom hrnuly a jejich nadšení neznalo mezí. „Moc se mi to líbilo a chtěla bych něco takového doma. Určitě přijdu příště zase stavět,“ prozradila osmiletá Kristýnka. Podle sedmiletého Jakuba to bylo „úžasně hustý.“ Největší radost měl ze stavby letištní haly. Šestiletému Martinovi zase učarovala jezdící mašinka a o dva roky starší Kátě stáje pro koně. „Bylo to prostě super. Stavěl jsem legového panáčka a Eiffelovku. Bylo to mega velký,“ uvedl dvanáctiletý Drahoš.
Podle Duška byla organizace takové akce pro všechny v týmu velkou výzvou. „Nic nenahradí ten pohled do rozzářených dětských očí, když vidí, že opravdu s tím vším legem si teď můžou hrát a nemusí klást hranice své fantazii,“ doplnil Dušek. Jak prozradil kazatel Jakub Ptáček, nápad využít Lego projekt se stal v jeho církvi fenoménem.

„Ohlédnu-li se za uplynulými dny, musím obdivovat zápal i odvahu všech stavitelů, kteří se pouštěli do staveb s návodem i bez něj. Díky nim vzniklo skvělé městečko s několika neopakovatelnými stavbami. Jsem rád, že prostory, které máme, mohou být využity a lidé mohou být rádi spolu,“ okomentoval úsilí stavitelů městečka kazatel Ptáček.

Hynek Šnajdar