Stavba městečka dětmi od 6 do 12 let

Landprojekt = stavba městečka z LEGO® kostek dětmi od 6 do 12 let


Pojďme společně z LEGO®  kostek postavit velké městečko! Jak velké? Dost na to, abychom v něm měli silnice, železnici, letiště i přístav, auta, letadla, vlaky a lodě, nádraží, budovy a třeba i věže a náměstí – kostiček máme připravených opravdu dost. Ani sportovci nepřijdou zkrátka – basketbal, fotbalová hřiště i hokejový stadion je součástí města. Ovšem protože se město staví z LEGO® kostek, bude na nás, abychom jednotlivé stavby během tří krásných dnů postavili. Nebudeme však jen stavět, my si s postaveným městem můžeme i hrát. A když městečko po třech dnech bude hotové, čtvrtý den ho ukážeme všem v našem okolí, protože každé město je překrásné (úplně každé město je originálem).

Landprojekt podporuje dětskou kreativitu a ukazuje na důležité životní principy prostřednictvím biblických příběhů. Pomocí panáčků a LEGO® kostiček dětem přibližujeme některé z mnoha příběhů Bible. Hravou formou se děti učí vzájemně spolupracovat a pomáhat si, vždyť stavíme společné město! Děti mohou stavět stavby podle vlastní fantazie nebo podle návodů a připravených stavebnic. Pokud to děti potřebují, pomáhají jim při stavbě instruktoři.

Legoprojekt - děti a rodiče u otevření města pro veřejnostLandprojekt putuje na různá místa České i Slovenské republiky, aby si děti ve věku 6-12 let mohly postavit své  městečko z LEGO® kostek o rozměru 8 x 3,5 metru. Kde se aktuálně Landprojekt nachází a kde bude, zjistíte v kalendáři Landprojektu. Jak takové městečko může vypadat, uvidíte ve fotogalerii nebo ve videogalerii.

A co říci závěrem? Heslem pro Landprojekt je: Kdo si hraje, nezlobí!

 

P.S. Ač to zní neuvěřitelně, nejedná se o žádnou komerční aktivitu, nýbrž o dobrovolnický projekt Církve bratrské a pro děti vše připravujeme zdarma. Existuje však dobrovolná možnost projekt finančně podpořit. Landprojekt není žádným způsobem provázán s firmou Lego® a rozhodně se nejedná o předváděcí akci. Děláme to z lásky k dětem. Landprojekt organizuje Dětský odbor. Krátká historie Landprojektu zde.