Kdo jsme Aktuálně Kalendář Záznamy Oznámení Fotky
Trutnov
Úpice
Mládež
Tábory pro děti
Pronájem tábořiště Kontakty

Čtvrtek 16. září 2021 - Klub seniorů 9:30

S novým školním rokem zahajujeme opět i činnost trutnovského klubu seniorů. Scházíme se 1x za 14 dnů v trutnovské modlitebně a to od 9:30.

Náplní schůzek je zpěv duchovních písní, biblické zamyšlení s diskusí, modlitby, rozhovory, pití kávy/čaje + něco dobrého k tomu.

Přijďte mezi nás!
Dorazila aktuální fotografie

Ghimire je z Nepálu. Již několik let podporujeme finančně jeho studium z tzv. "restitučních peněz", tedy z finančních prostředků, které náš Sbor dostává na základě Zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.
Neděle 3. října 2021 - Sborový den

Pandemie koronaviru zničila chuť být společně s druhými lidmi. To je smutná realita současné společnosti i církve. Zvykli jsme si být sami, možná jsme sami už dokonce rádi. Do mysli nám proniklo, že setkání s druhými je nebezpečné. Opět jsme se o dost vzdálili tomu, jak o vztazích v první církvi svědči Bible: Všickni pak věřící byli pospolu, a měli všecky věci obecné (společné) Sk 2,44.

Abychom s tímto neblahým trendem alespoň trochu zabojovali, naplánovalo staršovstvo našeho sboru neděli, ve které chceme setkávání umožnit.

  • V neděli 3.10.2021 se nejprve sejdeme v 10 hodin v trutnovské modlitebně, kde při dopolední bohoslužbě poslouží host, náš bývalý kazatel, Jakub Ptáček. Pro ty z Vás, kteří se opravdu osobně účastnit nemohou, bude k dispozici on-line přenos na Youtube.
  • Setkání bude pokračovat společným obědem ve 12:00 v úpické modlitebně. Oběd je plánován metodou "kdy bohatí přinesou jídlo pro sebe, svoji rodinu + jednu porci navíc". To je hodně blízké tomu, jak to asi mohlo fungovat v církvi v 1. století :-) Donesené jídlo dáme na stoly, společně poděkujeme Pánu Bohu za hojnost, a snad to dopadne tak, že všichni budou mít dost (i jednotlivci, kteří jídlo nosit samozřejmě nemusí).
  • Nežijeme ale proto, abychom jedli, nýbrž jíme proto, abychom žili. A tak se ve 14 hodin sejdeme jestě jednou v úpické modlitebně (již bez přenosu), kde si opět chceme užít našeho hosta a volnějšího programu.
  • Informace o plánovaných shromážděních a akcích

    Ke všem plánovaným událostem v našem sboru je obvykle v předstihu zasílána e-mailová pozvánka. Chcete-li tyto pozvánky dostávat také, zadejte svoji e-mailovou adresu pomocí anonymního formuláře (klikněte na obrázek vlevo).    Archiv starších příspěvků:   

    © 2019 Sbor Církve bratrské v Trutnově