Festival UNITED se otvírá ukrajinské mládeži

Festival UNITED slouží mladým křesťanům a jejich nevěřícím přátelům už dvanáctým rokem. Proběhne 18. – 20. srpna na Vsetíně. V letošním roce připravujeme také část programu pro ukrajinskou mládež, kterou na festival srdečně zveme. Chceme dát možnost Ukrajincům zažít nevšední festivalovou atmosféru, povzbuzení do vztahu s Pánem Bohem, společné chvály i modlitby. Zažít mezidenominační společenství mladých křesťanů.
Ze speciálního programu, který jsme připravili: koncert kapely Not an Idol  – velmi populární hudební skupina mezi Ukrajinci, která přináší hluboké poselství o Kristu, jeden koncert modliteb a chval za Ukrajinu, semináře Naděždy Padové a další semináře s překladem do ruštiny. Uvědomujeme si, že běžné vstupné by pro uprchlíky nebylo možné, proto nabízíme pouze pro ně sponzorovanou vstupenku za 150Kč (viz web festivalunited.cz informace pro Ukrajince). Vstupenka zahrnuje vstup na festival, ubytování ve školách (vlastní spacák a karimatka), ale také vstup na dětské atrakce. 
Základní informace o festivalu v ukrajinštině jsou zde


Proč síť pražských sborů CB

Mezi sbory Církve bratrské je spousta sborů, jejichž pomoc je systematická, jsou sbory, které se věrně modlí a reagují na okamžité potřeby a sbory, které hledají, jak se zapojit.

Pražský seniorát CB spolu s Českou evangelikální aliancí zve sbory ke spojení spolu s misijními společnostmi pro vzájemné sdílení a spolupráci na projektech pomoci ukrajinským uprchlíkům.

Co děláme

  • Vytváříme síť sborů pražského seniorátu a spolupracujeme se sborovými koordinátory.
  • Kontaktujeme sbory, abychom věděli zda potřebují pomoci, zda nabízejí nějaké zdroje, a tak podpořili spolupráci.
  • Pomáháme vytvořit a propojit specializované skupiny pro služby (mládeži a dětem, terapie, učitelé, zaměstnavatelé a další), které budou k dispozici.
  • Chceme vytvořit burzu projektů do kterých se mohou sbory zapojit.

Jak se můžete zapojit

Napište si o newsletter, kde najdete pravidelně modlitební potřeby, možnosti k dobrovolnictví.