Landprojekt - stavba města z Lego® kostiček o rozměru 8 x 3,5 metru. Společně s dětmi od 6 do 12 let vymyslíme a postavíme báječné město ve třech dnech. Čtvrtý den jej ukážeme všem. Legoprojekt podporuje dětskou kreativitu a ukazuje na důležité životní principy prostřednictvím biblických příběhů.

Děti jsou darem od Boha. To je důvod proč pro ně chceme to nejlepší. Má to cenu je podporovat v jejich životních zápasech.

Každý pracovník potřebuje místo, kde může načerpat. Snažíme se, aby takovým místem byla každoroční konference pro pracovníky s dětmi. Inspirace, nové podněty a nápady, modlitby, společenství s dalšími služebníky – to je něco, co se dá jen těžko nahradit…

Každý pracovník potřebuje místo, kde může načerpat. Snažíme se, aby takovým místem byla každoroční konference pro pracovníky s dětmi. Inspirace, nové podněty a nápady, modlitby, společenství s dalšími služebníky – to je něco, co se dá jen těžko nahradit…

Rodičovství chce odvahu a velké povzbuzení. Konference pro rodiče bývají dobrou zastávkou pro ty, kteří chtějí dobře budovat rodinu a hledají inspiraci a povzbuzení pro výchovu vlastních dětí. A děláme to i tak, že se kvalitně postaráme o děti rodičů, kteří na konferenci dorazí.

Rodičovství chce odvahu a velké povzbuzení. Konference pro rodiče bývají dobrou zastávkou pro ty, kteří chtějí dobře budovat rodinu a hledají inspiraci a povzbuzení pro výchovu vlastních dětí. A děláme to i tak, že se kvalitně postaráme o děti rodičů, kteří na konferenci dorazí.

Děti nás dokáží vždy překvapit. Překvapením pro mnohé může být to, že misie neznamená jen rovníkovou Afriku, ale že jsou to všechna místa, kam nás Bůh postavil – ať už to je rovníková Afrika nebo městečko v Česku.

Burza nápadů

Podělte se s námi o své osvědčené nápady a materiály pro práci s dětmi.
Máte-li materiál, obrázek, recenzi nebo nějaký text, který bychom zde mohli uveřejnit, budeme rádi, když nám jej zašlete prostřednictvím tohoto formuláře. Vyplňte prosím popis materiálu a kategorii, do kterého byste jej zařadili. Nebo můžete svůj nápad poslat na deti@cb.cz
Děkujeme.

Konference pro pracovníky s dětmi 2014 - Velké příběhy předávané nové generaci

Datum: 
22.3.2014, 9:00 - 15:00
Místo: 
Praha 1, Soukenická 15

Zveme na celorepublikovou konferenci, kterou připravujeme pro všechny, kteří pracují s dětmi, hledají vyučování, inspiraci či povzbuzení, ať jsou pokročilí či začátečníci.

Datum: 22. března 2014 v modlitebně CB v Praze 1, Soukenická 15

Hlavním tématem konference je téma:

Velké příběhy předávané nové generaci

Pozvaným řečníkem na konferenci Dětského odboru je předseda Rady CB na Slovensku Ján Henžel, který konferenci otevře hlavní přednáškou na téma Jdeme čerpat z Bible.

Záměrem konference je povzbudit služebníky číst, správně vyučovat a aplikovat Boží slovo. Aby aplikace ze starozákonních příběhů nebyla jen: Buď jako David (nebo jiná biblická postava). Bible má daleko hlubší a širší perspektivu. Každý literární druh, který se v ní nachází, je vlastně představením Boha, který svými slovy vysvětluje své činy.

Plakát na konferenci ke stažení zde.

 

ThDr. Ing. Ján Henžel, PhD (1954) pochádza z Levíc. Študoval ekonómiu v Bratislave a teológiu v Londýne. 12 rokov bol kazateľom Cirkvi bratskej v Leviciach. V súčasnosti je predsedom RCB a odborným asistentom Katedry teológie a katechetiky na UMB v Banskej Bystrici. Za svoje životné poslanie považuje skúmať, konať a učiť Božie slovo, lebo je presvedčený, že kde sa verne zvestuje Božie slovo, tam je počuť Boží hlas. S manželkou Betkou majú 2 dospelé deti v službách evanjelia a 4 nádherné vnúčatá.

 

Další části programu

  • Semináře
  1. Můj osobní duchovní růst (Ján Henžel)
  2. Jak udělat dobré slovíčko pro děti (Pavel Fér)

  3. Příběh - jak ho vyprávět kreativně? (Nicole Valešová)

  4. Práce v týmu (Radek Kalenský)

  •  Společné modlitby
  •  Nabídka s prodejem literatury a materiálů  

Byli bychom rádi, aby z každého sboru i stanice přijeli alespoň 2 pracovníci. Každý z účastníků stihne pouze dva ze čtyř seminářů, které si sám vybere. Prosíme, dejte o konferenci vědět na stanicích Vašeho sboru. Tuto pozvánku dostanou účastníci předcházejících konferencí a kazatelé sborů. Horní hranice počtu účastníků není omezena – konference se může zúčastnit i zájemce, který s dětmi zatím nepracuje. Prosím, povzbuďte je k účasti!

Náš společný čas bude trvat od 9:00 do cca 15:00 hodin – prosíme o dochvilnost, protože program je dost nabitý a bylo by nepříjemné, kdybychom se vzájemně zdržovali.

Prosíme o modlitby za toto setkání. Zároveň můžete přemýšlet o nápadech, kterými obohatíte druhé. K takovému sdílení bude příležitost v diskusní skupině i osobních rozhovorech.

Program konference

9:00 - 9:10           Přivítání - Roman Neumann, společné písně

9:10 - 9:20           Úvodní povzbuzení

9:20 - 9:30           Modlitby

9:30 - 10:45

Přednáška – Jdeme čerpat z Bible - Ján Henžel

- přitažlivost a nástrahy příběhů

- jak prakticky postupovat při přípravě poselství

- Praktická ukázka: Poselství Genesis 15: Sliby se slibují, a … ?

10:45 - 11:05      Přestávka: káva, čaj

11:05 - 12:05

Seminář 1Můj osobní duchovní růst (Ján Henžel)

Seminář 2Jak udělat dobré slovíčko pro děti (Pavel Fér)

Seminář 3Příběh - jak ho vyprávět kreativně? (Nicole Valešová)

Seminář 4Práce v týmu (Radek Kalenský)

12:10 - 13:20      Přestávka na oběd

13:20 - 14:20

Seminář 1Můj osobní duchovní růst (Ján Henžel)

Seminář 2Jak udělat dobré slovíčko pro děti (Pavel Fér)

Seminář 3Příběh - jak ho vyprávět kreativně? (Nicole Valešová)

Seminář 4Práce v týmu (Radek Kalenský)

14:30 - 14:40      Informace

14:40 - 14:50      Slovo předsedy Rady Církve bratrské Daniela Fajfra

Modlitby ve skupinkách za děti a pracovníky s dětmi

cca 15:00            Předpokládaný závěr

 

Konferenční poplatek

Účastnický poplatek je stanoven na 280,- Kč. V ceně jsou zahrnuty náklady na uskutečnění konference, konferenční materiály a občerstvení (káva a čaj o přestávkách + oběd).

Sborům doporučujeme, aby se podílely na úhradě cestovného i účastnického poplatku svých pracovníků (vystavíme potvrzení o zaplacení), protože se jedná o efektivní podporu práce s dětmi, investování do lidských zdrojů, které jsou ty nejcennější.

Přihlášení

Přihlásit se můžete online na webu Dětského odboru nebo můžete poslat vyplněnou přihlášku, která je v příloze. Přihlášku vyplňte a odešlete do 17.3.2014 na adresu konference.do.cb@gmail.com. Přihlášku považujte za vyřízenou, když vám přijde potvrzení o jejím přijetí na e-mailovou adresu, ze které jste přihlášku posílali. Poplatek za konferenci 280,- Kč na jednoho účastníka pošlete nejpozději do 17.3.2014 na účet 4200155275/6800 (účet Rady Církve bratrské) s vaším variabilním symbolem (variabilní symbol je vaše telefonní číslo, které jste uvedli na přihlášce). Doporučujeme udělat hromadné přihlášky a na jeden variabilní symbol poslat platby za více účastníků z vašeho sboru či okolí. To vše nám pomůže vaši platbu identifikovat a urychlí registraci na konferenci.

Těšíme se na setkání s Vámi.

 

 

Fotografie z konference zde.

 

 

Nahrávky z konference v MP3

Pokud jste nebyli účastníky konference, prosím zvažte, jestli službu Dětského odboru chcete podpořit svým darem, abychom mohli dobře sloužit i nadále.

Přednáška –  Jdeme čerpat z Bible - Ján Henžel MP3 zde. PowerPointová prezentace ve formátu pdf promítaná na konferenci ke stažení zde.

Seminář 1Můj osobní duchovní růst (Ján Henžel) MP3 zde. PowerPointová prezentace ve formátu pdf promítaná na konferenci ke stažení zde.

Seminář 2Jak udělat dobré slovíčko pro děti (Pavel Fér) MP3 zde.

Seminář 3Příběh - jak ho vyprávět kreativně? (Nicole Valešová) MP3 zde.

Seminář 4Práce v týmu (Radek Kalenský) MP3 zde.

Slovo k povzbuzení (Daniel Fajfr) MP3 zde.

PřílohaVelikost
konference2014-prihlaska.doc30.5 KB
plakat_konference_do_2014_web.jpg192.82 KB
plakat_konference_do_2014_tisk.pdf1.15 MB
pribehy_-_prezentace.pdf960.4 KB
osobny_duchovny_rast_veduceho_-_prezentace.pdf260.78 KB

Anketa

Nyní ve své službě dětem nejvíce potřebuji
Povzbuzení
18%
Materiály
22%
Spolupracovníka
14%
Modlitební podporu
12%
Osobní růst
34%
Celkem hlasů: 125