Tábory 2010


Na letošní léto jsme připravili dva pobyty.

Dobrodružství s Asterixem a Obelixem

Kids Camp 2010
Putování dobrodružstvím Narnie
Potáborové setkání

Potáborové setkání

Na konec prázdnin jsme připravili potáborové setkání. Společně jsme zavzpomínali na Dobrodružství s Obelixem i na příběhy z daleké Narnie.

ico Fotky zde

Stanový tábor - Dobrodružství s Asterixem a ObelixemJak jsme se měli:

icoFotky k prohlédnutí zde

icoPísničky, které jsme zpívali

3. - 10. července jsme si užili letní stanový tábor nedaleko Radlic u Dačic. Při příjezdu na tábor nás přivítal Obelix (Aleš), který nás dovedl na tábořiště a oznámil nám, že se ztratili Asterix s Idefixem. Celý tábor jsme se snažili je nalézt. 22 dětí se rozdělilo do třech skupinek - Kyxové, Ca-Brňáci a Proužkomixové. Skupinky získávaly kouzelný lektvar a osobní snaha byla hodnocena speciální táborovou měnou - cézaráky. Každý táborník si vyzkoušel noční hlídku, prošel noční stezku odvahy, mohl si vyrobit měšec na mince, tričko s potiskem své družiny, nebo třeba ozdoby z drátků a korálků.

Celý tábor nás provázelo velmi teplé počasí a tak jsme hojně využívali služeb nedalekého rybníka. Během tábora měla každá skupinka za úkol uvařit v kotlíku polévku. Všechny tři skupinky se tohoto úkolu zhostili na výbornou, protože jsme nezůstali o hladu, ale zasytili se výbornou polévkou.

Během tábora jsme také vyrazili na výlet. Šli jsme pěknou přírodou ve stínu lesa a kupředu nás táhla vidina nákupu v obchodě. Jaké bylo zklamání, když jsme na obchodě objevili ceduli: "Prodejna zrušena". Rozhodli jsme se, že se jen tak obchodu nevzdáme a pokračovali o dva kilometry dále do Českého Rudolce. Po vydatném nákupu jsme si prohlídli místní zámeček (pouze z venčí, protože zatím se rekonstruuje a běžně není přístupný veřejnosti) a vyrazili zpět. Cestou jsme narazili na kouzelný židovský hřbitov schovaný u lesní cesty, který si někteří z nás rovněž prohlédli.

Idefixe se nám podařilo najít během noční hry, ale Asterixe jsme nakonec nenašli. Místo něj jsme objevili jen jeho prapor s poděkováním za naši snahu. Nakonec dostal každý táborník dvě odměny v podobně drobných hraček dle vlastního výběru. Tradiční táborák v poslední den táboru jsme vyměnili za Plotna Párty - všichni jsme se sešli v kuchyni kolem plotny, na které jsme pekli bramborové placky, hranolky a palačinky.

Tábor nebyl jen o Asterixovi a Obelixovi. Každý den jsme si představili některý z darů Ducha Svatého podle verše:

Ovocem Ducha je pak láska, radost, pokoj, trpělivost, laskavost, dobrota, věrnost, mírnost a zdrženlivost. Tomu se žádný zákon nevyrovná.
Galatským 5:22 - 23

Tento verš jsme se společně také naučili. Následující den jsme se rozdělili do malých skupinek a o daru z předešlého dne jsme si dále povídali.

Tábořiště:

Tábořiště se nachází uprostřed lesa v romantickém prostředí staré vytěžené pískovny. Jeho poloha na mapě: najdete jej asi 10 km západně a trošku na sever od města Dačice v Jižních Čechách v okrese Jindřichův Hradec. Leží zhruba uprostřed mezi dvěma vesničkami – Radlicemi a Lipnicí, pod kopcem Přední. Ve vzdálenosti do 20 minut chůze je Novodvorský rybník, ve kterém je možné se za pěkného počasí koupat.

Na tábořišti je k dispozici třináct stanů s podsadami (každý pro dvě děti) doplněných několika (až osmi) stany typu Sahara (každý pro tři až čtyři děti nebo vedoucí) plus ještě jeden až tři netypizované stany. Kuchyň s velkými zděnými kamny umístěná ve stanovém hangáru 6x6 metrů, nádobím na vaření a „tábornickou kuchyňskou linkou“. Další stanový hangár 9x6 metrů, umístěný vedle kuchyně, slouží jako jídelna a také pro různá setkání. Sprcha s teplou vodou (koupelnová kamna na dřevo).

Typický táborový den:

 • budíček, rozcvička, snídaně
 • ranní zamyšlení
 • dopolední zaměstnání (úklid, příprava dřeva)
 • duchovní program, písničky
 • oběd, odpolední klid
 • odpolední hra
 • kroužky (umělecké, sportovní)
 • večeře
 • večerní program, vyhodnocení dne, večerka
 • noční hlídky


Co tě čeká:

Spaní ve stanu s podsadou, hry, biblické příběhy, rozcvičky, služby v kuchyni, noční hlídky, vyrábění nejrůznějších výrobků, písničky a táborové ohně. Výlet do okolí a hlavně spoustu zábavy snad i neopakovatelné zážitky.

Cena:

1000. - Kč pro členy DU a 1100. - Kč pro nečleny

Ke stažení:

icoSeznam věcí na tábor

icoPřihláška na tábor

icoNástupní list dítěte, který je potřeba odevzdat v den nástupu na tábor

icoPosudek o zdravotní způsobilosti dítěte - nutno mít vyplněno lékařem, stačí jedno potvrzení pro oba letní pobyty.Kids English Camp - Putování dobrodružstvím Narnie

Jak jsme se měli:

icoFotky z Campu od Miloše
ico další fotky od Aleše
icofotky od Romana
icofotky od Michaela

icoAnglické písničky, které jsme zpívali
icoNěkteré české písničky

 

Jako v uplynulých dvou letech připravujeme i letos další ročník oblíbeného tábora pro děti s výukou angličtiny, kterému říkáme, jak jinak než anglicky: Kids English Camp. Tentokrát bude v termínu od 31. července do 7. srpna 2010 v prostorách školy v Dolní Krupé.

Jedná se o tábor s Irskými rodilými mluvčími a českými instruktory, kteří jsou schopni dobře a individuálně pracovat s dětmi ve věku 1. – 6. třídy. Letos připravujeme tábor na téma: Putování dobrodružstvím Narnie.

Děti mohou na táboře užitečné naplnit jeden prázdninový týden dopolední intenzivní výukou angličtiny hravou a zábavnou formou a ještě k tomu mají možnost celodenní konverzace v angličtině.

Záměrem celého projektu je motivovat děti pro učení se angličtiny. Projekt je z velké části dotován různými sponzory a soukromými osobami. Jsme rádi za výbornou spolupráci s obcí Dolní Krupá i základní školou.

Připravujeme bohatý program pro dětské odpolední aktivity (hry, sport, zábava, odpoledne se zajímavými hosty, biblické příběhy).Typický táborový den:

 • budíček
 • snídaně
 • dopolední výuka angličtiny (děti jsou rozděleny podle věku, případně podle úrovně angličtiny)
 • svačina
 • dopolední výuka angličtiny
 • oběd
 • trocha poledního klidu
 • odpolední aktivity (sporty, výlet, hry, odpoledne se zajímavými hosty)
 • večeře
 • večerní program (putování za dobrodružstvím Narnie)
 • večerka

Nejezdíme na žádná luxusní místa (proto jsme ve škole a jsme za to rádi), aby si týden s angličtinou mohly dovolit všechny děti, které chtějí. Týdenní pobyt s ubytováním, stravou 5x denně a kempovým tričkem bude letos stát 800,- Kč.


Ke stažení:

icoInformace pro přihlášené

icoPlakátek ve vysokém rozlišení pro tisk

icoPřihláška na kemp

icoNástupní list dítěte, který je potřeba odevzdat v den nástupu na tábor

icoPosudek o zdravotní způsobilosti dítěte - nutno mít vyplněno lékařem, stačí jedno potvrzení pro oba letní pobyty.

Tábor pořádá dětský klub Lavina a všechny děti jsou na táboře pojištěné.

Na fotky z předchozích dvou kempů je možné se podívat v naší galerii

další informace zde

(aktualizováno 4. 3. 2012) pdftisk


Dnes navštívili stránky 2 lidi, celkově už 61364 lidí.

emailadministrace stránek
Stránky Laviny Horní Krupá
Kontakt na administrátora : Milos.Matejicka@seznam.cz
TOPlist