Landprojekt - stavba města z Lego® kostiček o rozměru 8 x 3,5 metru. Společně s dětmi od 6 do 12 let vymyslíme a postavíme báječné město ve třech dnech. Čtvrtý den jej ukážeme všem. Legoprojekt podporuje dětskou kreativitu a ukazuje na důležité životní principy prostřednictvím biblických příběhů.

Děti jsou darem od Boha. To je důvod proč pro ně chceme to nejlepší. Má to cenu je podporovat v jejich životních zápasech.

Každý pracovník potřebuje místo, kde může načerpat. Snažíme se, aby takovým místem byla každoroční konference pro pracovníky s dětmi. Inspirace, nové podněty a nápady, modlitby, společenství s dalšími služebníky – to je něco, co se dá jen těžko nahradit…

Každý pracovník potřebuje místo, kde může načerpat. Snažíme se, aby takovým místem byla každoroční konference pro pracovníky s dětmi. Inspirace, nové podněty a nápady, modlitby, společenství s dalšími služebníky – to je něco, co se dá jen těžko nahradit…

Rodičovství chce odvahu a velké povzbuzení. Konference pro rodiče bývají dobrou zastávkou pro ty, kteří chtějí dobře budovat rodinu a hledají inspiraci a povzbuzení pro výchovu vlastních dětí. A děláme to i tak, že se kvalitně postaráme o děti rodičů, kteří na konferenci dorazí.

Rodičovství chce odvahu a velké povzbuzení. Konference pro rodiče bývají dobrou zastávkou pro ty, kteří chtějí dobře budovat rodinu a hledají inspiraci a povzbuzení pro výchovu vlastních dětí. A děláme to i tak, že se kvalitně postaráme o děti rodičů, kteří na konferenci dorazí.

Děti nás dokáží vždy překvapit. Překvapením pro mnohé může být to, že misie neznamená jen rovníkovou Afriku, ale že jsou to všechna místa, kam nás Bůh postavil – ať už to je rovníková Afrika nebo městečko v Česku.

Burza nápadů

Podělte se s námi o své osvědčené nápady a materiály pro práci s dětmi.
Máte-li materiál, obrázek, recenzi nebo nějaký text, který bychom zde mohli uveřejnit, budeme rádi, když nám jej zašlete prostřednictvím tohoto formuláře. Vyplňte prosím popis materiálu a kategorii, do kterého byste jej zařadili. Nebo můžete svůj nápad poslat na deti@cb.cz
Děkujeme.

Modlitební prosby z konference pracovníků s dětmi z roku 2007

Tyto prosby se sešly na konferenci a tak se za sebe vzájemně modleme, abychom se potom zeptat, jak na to Bůh odpověděl.


CB Poděbrady - za učitele besídek (rozšíření učitelů), rozvíjející práci v besídkách a dorostu.

CB Hradec králové - za vytrvalost a sílu pro další práci s dětmi a za požehnání pro vedení a výchovu nových služebníků

CB Praha 1 Soukenická – za odvahu pro sborové děti, aby mohly vydávat svědectví svým kamarádům, aby se rozrůstala práce s dětmi i o „děti z venku“ + za další a další ochotné a schopné spolupracovníky

CB Hranice – za děti a učitele besídek, za práci s dospívajícími

CB Bystré – Dobruška – za Boží vedení při přípravě a nepravidelných schůzkách za nové děti (mám 2 stálé a 2 nepravidelné)

CB Bystré – za dospívající

CB Bystré – Rychnov n. Kn. – za děti, kterých je zde málo a nemají na stanici vrstevníky

CB Horní Suchá – za Boží vedení v práci s dětmi i dorostem, za nadcházející letní pobyty dětí, za Maják – volnočasový klub

CB Opava – aby se neztratily už odrostlé děti a dorostenci, aby bylo stále dost dalších dětí i učitelů

CB Mladá Boleslav – chybí nám dorost

CB Bohumilice – za pracovníky pro chlapský dorost

CB Brno Kounicova – za sílu k práci a požehnání

CB Beroun – za kvalitnější prostory ke scházení

CB Orlová – za růst sboru, požehnání a sílu k plnému osamostatnění

CB Třebíč – za vlastní prostory, za nové pracovníky pro práci s dětmi

CB Kolín – za starší děti, aby se neztratily ve světě; za vedoucí – nové nápady a nadšení, které by se přeneslo na ostatní

CB Písek – za další služebníky pro děti

CB Husinec – za větší touhu a obětavost pro práci ve sboru

CB Rakovník – za vytrvání v práci s dětmi. Aby práce přinesla (přinášela) požehnání – nové děti (nevěřící kamarádi přišli do sboru a aby všechny děti ze sboru i ze světa mohly poznat Boha

CB Děčín – za Boží vedení jak spojit vyučování a práci s dětmi – z ulice a se sborovými dětmi; Jak vést děti z ulice ke spasení.

CB Praha 3 Žižkov – za děti, jejichž rodiče si nerozumí

CB Prostějov – za otevřené srdce pro Krista dětí i učitelů; za služebníky pro mládež

CB Klatovy – moudrost k vedení dorostových mimosborových dětí

CB Sušice – nové služebníky pro děti; vytrvalost – moudrost – nové nápady – sílu pro stávající služebníky (pastorační rozhovory pro všechny služebníky Ježíše Krista)

CB Klatovy – moudrost, pokoru pro nové staršovstvo, uzdravení vztahů mezi členy sboru

CB Kutná Hora – za lásku nade vším konáním ve sboru, lásku mezi námi; lásku si navzájem projevovat, hledat, co nás spojuje.

CB Zlín – za obrácení dětí – nevěřících – z nevěřících rodin. Za moudrost jak odpovídat dětem, když mají pocit, že je Pán neslyší nebo neodpovídá na jejich modlitby.

CB Praha 2 Vinohrady – za motivaci pro další práci, nové nápady a Boží zásahy ve službě, povolávání dalších dětí – misijní kluby Domeček + Klíček. Za sehnání zdravotníka na tábor + Boží požehnání pro tábor. Za navrácení některých 18. – 20. letých zpět k Pánu Bohu. Aby programy i práce s dětmi byla pozvání pro rodiče (setkání maminek a dětí 2-4 roky). Aby děti cítily touhu se podílet a zapojit (sloužit). Aby Pán Bůh dal probuzení mládeže a dorostu. Za osobní životy dětí (škola, zdraví, rodina, srdce, …). Za celkové spojení lidí ve sboru (sdílení, sblížení, porozumění, pochopení a Boží vedení).

Anketa

Nyní ve své službě dětem nejvíce potřebuji
Povzbuzení
18%
Materiály
22%
Spolupracovníka
14%
Modlitební podporu
12%
Osobní růst
34%
Celkem hlasů: 125